Kancelaria Dentons inauguruje cykl projektów społecznych z okazji 30-lecia działalności w Polsce

26 stycznia 2021

5 lat temu do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności dołączyła kancelaria Dentons, która w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia działalności jej warszawskiego biura. Troska o przyszłe pokolenia oraz potrzeba wspierania lokalnych społeczności, wzmocnione przez bezprecedensowe okoliczności spowodowane pandemią oznaczają, że tegoroczne święto będzie odbiegało od konwencjonalnych uroczystości, do jakich przyzwyczajony jest rynek prawniczy w Polsce.

– W 1991 roku zostało otwarte skromne biuro, które dziś pod marką Dentons jest nie tylko największą kancelarią prawną w Polsce, ale i częścią największej firmy prawniczej na świecie. Skala i rozmach, z jakim na co dzień wspieramy naszych klientów, zobowiązują nas do poszukiwania szczególnego sposobu podsumowania 30 lat pracy zespołu kancelarii. Odchodząc od tradycyjnej formuły takiego jubileuszu, postanowiliśmy zainicjować cykl projektów, które będą naszym podziękowaniem dla społeczności, w której na co dzień żyjemy i pracujemy – zapowiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce.

#1YearChallenge

Z okazji jubileuszu kancelaria uruchamia program #1YearChallenge, który składa się z 12 projektów, realizowanych na przestrzeni całego roku 2021. Będą one polegały na tworzeniu pożytecznych i wartościowych inicjatyw, wspierających kulturę, edukację, programy ekologiczne oraz działania lokalnych społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem warszawskiego Powiśla, w którym znajduje się siedziba kancelarii.

Począwszy od stycznia, każdy miesiąc będzie powiązany z określonym wyzwaniem, w które będą angażować się pracownicy, współpracownicy, a także klienci Dentons. Pierwsza z inicjatyw to uruchomienie D’Art Society – projektu łączącego młodych adeptów sztuki z doświadczonymi twórcami. Program obejmuje m.in. konkurs, wspólne warsztaty z artystami, webinarium poświęcone prawu autorskiemu i prawom pokrewnym, wernisaż prac i aukcję, z której dochód wesprze wybrane organizacje charytatywne.

Każdy z elementów projektu #1YearChallenge będzie nawiązywał do jednej z fundamentalnych wartości, na których opiera się kancelaria Dentons. Są nimi współpraca, pasja, policentryczność, tworzenie wartości oraz dalekowzroczne myślenie. Planowane inicjatywy będą pokazywać sposoby na wykorzystanie tych wartości w praktyce, zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców Warszawy. Inicjatywa Dentons spotkała się z przychylnością władz stolicy – burmistrz dzielnicy Śródmieście objął ją patronatem, dzięki czemu będzie jej towarzyszył znak „Zakochaj się w Warszawie”. Akcję wspiera też Radio TOK FM.

Jubileusz

– Dentons w Polsce to zgrany zespół blisko 500 osób, ale w skali globalnej opieramy się na sile ponad 10 tysięcy prawniczek i prawników, pracujących w blisko 200 biurach, zlokalizowanych w niemal 80 państwach na 6 kontynentach. Nasza policentryczność zakłada brak dominującej kultury korporacyjnej i strukturę, która pozwala na pełne realizowanie potencjału drzemiącego w lokalnych społecznościach, w których działa firma. Obchody 30-lecia będą otwarte dla mieszkańców Warszawy i innych osób chętnych do włączenia się w nasze projekty. Jesteśmy zdania, że to optymalna, nowoczesna formuła, która najlepiej odpowiada sytuacji, w której wszyscy się dziś znaleźliśmy. Pandemia wymaga solidarności i wspólnego działania, a także większego namysłu nad tym, jak my sami możemy się zaangażować i podzielić się swoimi zasobami oraz talentami. Dlatego w imieniu całego zespołu Dentons zapraszam do udziału w tej przygodzie i włączenia się do zorganizowanego przez nas festiwalu inicjatyw #1YearChallenge” – dodał Arkadiusz Krasnodębski.

Kancelaria uruchomiła stronę poświęconą obchodom 30-lecia, #1YearChallenge, na której będą pojawiać się zaproszenie do kolejnych projektów i podsumowanie comiesięcznych inicjatyw, a także archiwalne zdjęcia. Wsparciem będzie też poświęcony rocznicy fanpage na Facebooku >>

Źródło: inf. pras.