Jak zorganizować firmowy Dzień Różnorodności?

23 kwietnia 2015

Uroczyste celebrowanie Dnia Różnorodności to świetna okazja, aby promować różnorodność w swoim miejscu pracy. Ale jak organizacja takiego wydarzenia powinna wyglądać w praktyce? Na ten temat dyskutowali sygnatariusze Karty w minioną środę w siedzibie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Celem spotkania było zachęcenie pracodawców do aktywnego udziału w obchodach tegorocznego Dnia Różnorodności poprzez organizację takiego wydarzenia w ich firmach. Miało być ono również okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także wspólnej dyskusji na temat korzyści płynących z tego typu inicjatyw. Przykłady najbardziej interesujących działań podejmowanych w swoich miejscach pracy zaprezentowali m.in. Malwina Faliszewska z EDF Polska, Bogumiła Marczyńska z General Electric Company Polska oraz Przemysław Tymiński z British Council.

Konkursy i quizy, gadżety promocyjne, warsztaty oraz spotkania z inspirującymi gośćmi – wszystko to może uczynić firmowy Dzień Różnorodności ciekawym i atrakcyjnym. Nie należy jednak zapominać o celu takiego wydarzenia, co wielokrotnie podkreślano podczas dyskusji na temat kluczowych zasad, którymi powinni kierować się organizatorzy takiego wydarzenia. Uczestnicy i uczestniczki środowego spotkania mieli więc okazję nie tylko zasięgnąć inspiracji, lecz także omówić najważniejsze kwestie, o które należy zadbać, podejmując się takiej inicjatywy. Dyskutowano więc na temat planowania strategii komunikacyjnej, przydatnych narzędzi oraz metod, które pozwolą realnie zaangażować pracowników i wypracować zamierzone efekty.

W spotkaniu wzięli/ły udział przedstawiciele/lki firm ArcelorMittal, Bank BPH, BGŻ, British Council, Carrefour Polska, Castorama Polska, CEMEX Polska, Danone, Dentsu Aegis Network Polska, EDF Polska, ETTA Consulting, General Electric Company Polska/ Instytut Lotnictwa, Grupa Azoty, Kompania Piwowarska, NUTRICIA, Orange Polska, PKO BP, Saint-Gobain Polska, Siemiens, Skanska, Sodexo i Totalizator Sportowy.

Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom spotkania jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że przyczyni się ono do zwiększenia motywacji do podejmowania własnych działań związanych z Dniem Różnorodności w Państwa firmach.