II Kongres Różnorodności

24 września 2015

Magazyn CR Navigator oraz firma Henkel Polska zapraszają na II Kongres Różnorodności pt. „Diversity 2.0 – w stronę wartości”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie profesor Mike Thompson, wykładowca akademicki i międzynarodowy ekspert w dziedzinie odpowiedzialnego przywództwa i budowania odpowiedzialnych strategii biznesowych. Kongres odbędzie się 6 października 2015 r. w siedzibie Och-Teatru w Warszawie.

Jak skutecznie zarządzać różnorodnością w organizacji? Co to znaczy odpowiedzialne przywództwo? Jak skracać dystans między pokoleniami pracowników? Jaka jest rola wartości w procesie budowania efektywnych i trwałych relacji w biznesie? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi  – wspólnie z organizatorami, ekspertami ze świata nauki, biznesu, administracji i sektora pozarządowego – będą szukać uczestnicy II Kongresu Różnorodności.

– Już drugi raz, wraz z gronem znamienitych gości z Polski i za granicy, będziemy dyskutować o strategicznym znaczeniu koncepcji różnorodności w zarządzaniu społecznościami, zespołami i całymi organizacjami.  Liczymy, że kongresowe wystąpienia i dyskusje będą inspirujące, że pozwolą wzbogacić nasze wyobrażenia o tym, jak pojemna jest to idea i w jak wielu kontekstach warta tego, by się do niej odwoływać – mówi Dorota Strosznajder, pełnomocnik do spraw odpowiedzialności społecznej w firmie Henkel Polska.

Gościem specjalnym tegorocznego Kongresu Różnorodności będzie prof. Mike Thompson, ekspert w zakresie tworzenia społecznie odpowiedzialnych i innowacyjnych strategii biznesowych. Podczas swojej prezentacji przybliży pojęcie mądrego przywództwa w kontekście budowania różnorodnych zespołów i skutecznego nimi zarządzania. Profesor Thompson na co dzień współpracuje z licznymi instytucjami akademickimi i ośrodkami badawczymi na rzecz wspierania mądrości jako źródła rozwoju umiejętności przywódczych i poprawy skuteczności najwyższej kadry kierowniczej. Przez wiele lat był dyrektorem Centre for Leadership and Responsibility China Europe International Business School w Szanghaju. Aktywnie działa w środowisku przedsiębiorstw społecznych.

Nowością w tegorocznej formule Kongresu Różnorodności będzie gra, otwierająca uczestników na różnorodność poglądów i perspektyw postrzegania świata. Przy wsparciu moderatorów z firmy Goodbrand / BETTER. goście Kongresu będą mieli okazję rozwinąć swoje zdolności empatii, współpracy i aktywnego słuchania.

Ramowy program wydarzenia

9:00 – 9:30 Rejestracja uczestników

9:30 –  9:35 Powitanie gości: Dorota Strosznajder, Henkel Polska, Paweł Niziński BETTER., magazyn CR Navigator

9:35 – 10:00 Wstęp do konferencji: Giving voice to values –  w jaki sposób wartości firmy mogą wspierać proces zarządzania różnorodnością?

Paweł Niziński, BETTER., magazyn CR Navigator

10:00 – 10:45 Mądre przywództwo – jak wzmacniać proces zarządzania różnorodnością w organizacji? prof.  Mike  Thompson

10:45 – 11:00 Przerwa kawowa

11:00 – 11:30 Młodość – szansą czy przeszkodą w karierze? Karolina Szmidt, dyrektor HR , Henkel Polska

11:30 – 13:00 Różnorodni znaczy różni – czyli po co nam szacunek w pracy?

Dyskusja panelowa, którą poprowadzi Paweł Oksanowicz „BIZON – Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny” w MUZO.FM

13:00 – 14:00 Lunch i networking

14:00 –  14:30 Y-eki w pracy, wyniki badania na zlecenie Henkel Polska, Barbara Frątczak-Rudnicka, Dom badawczy 4P research mix

14:30 – 15:30 „Po drugiej stronie lustra”, gra symulacyjna

15:30 – 16:00 Zamknięcie Kongresu

Data spotkania: 06.10.2015r. (wtorek)

Miejsce spotkania: Och-Teatr, ul. Grójecka 65 w Warszawie

 Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.Zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesyłać na adres: aleksandra.nowak@b-better.pl