„Gazeta Wyborcza Poznań” z cyklem Tydzień Seniora

4 października 2017

W poznańskiej „Gazecie Wyborczej” trwa kolejny Tydzień Seniora. Na łamach wydań papierowych i na Poznan.Wyborcza.pl po raz trzeci ukazuje się cykl tekstów o seniorach i osobach starszych, organizowane są też warsztaty dla seniorów – m.in. kulinarne i fotografii smartfonem. Grupa AGORA, wydawca Gazety jest sygnatariuszem Karty Różnorodności.

Od 30 września br., czyli Dnia Osób Starszych, przez tydzień „Gazeta Wyborcza Poznań” poświęca specjalną uwagę sprawom seniorów. Redakcja przygotowała szereg materiałów – m.in. o tym, jak żyje się osobom starszym w mieście, czego oczekują, jaka jest dla nich oferta kulturalna, sportowa, zdrowotna czy edukacyjna. Każdego dnia w wydaniu papierowym i internetowym można zapoznać się z jednym z tych tematów – np. w poniedziałek 2 października br. w poznańskiej „Gazecie Wyborczej” ukazał się materiał „Kultura dla seniora w Poznaniu. Od herbatki z artystami po warsztaty łączące pokolenia”.

Cykl tekstów uzupełniają warsztaty dla seniorów – spotkanie z dietetykiem, wspólne zwiedzanie wystawy „Frida Kahlo i Diego Riviera. Polski kontekst” w CK Zamek, joga dla seniorów, warsztaty kulinarne i warsztaty fotografii smartfonem z fotoreporterem Łukaszem Cynalewskim. Więcej informacji o tych wydarzeniach można znaleźć na Poznan.Wyborcza.pl.

źródło: materiały prasowe firmy