Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności wspólnie na 100-lecie praw wyborczych kobiet w Polsce

11 września 2018

„100 lat praw wyborczych kobiet w Polsce. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans” – pod takim hasłem 19 listopada odbędzie się największe tegoroczne wydarzenie organizowane w ramach programu Karta Różnorodności, realizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z Kongresem Różnorodności, firmami Henkel Polska i Siemens w Centrum Konferencyjnym POLIN. Rejestracja udziału w konferencji ruszy już w środę 19 września (WSTĘP WOLNY, liczba miejsc ograniczona).

W tym roku, mija 100 lat, odkąd kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze.  Z tej okazji, 19 listopada, w miesiącu wydania przez Józefa Piłsudskiego dekretu w tej sprawie, Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z Kongresem Różnorodności organizują konferencję poświęconą wyzwaniom dotyczącym równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat.

– Listopadowa konferencja będzie największym wydarzeniem organizowanym w ramach polskiej odsłony Karty Różnorodności i pierwszym, które organizujemy we współpracy z Kongresem Różnorodności od lat zaangażowanym w upowszechnianie wartości różnorodności – mówi Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. – Bardzo cieszymy się z tej współpracy. Połączenie sił przy tym wydarzeniu pozwoli nam wzmocnić przekaz. Równe prawa są podstawą, ale nie mniej istotne są równe szanse m.in. na rynku pracy.

Udział w konferencji jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji, która ruszy już 19 września.

– Jednym z celów Kongresu Różnorodności jest promowanie inkluzywnej kultury zarządzania organizacjami, w których wszyscy – bez względu na wiek, płeć, przynależność kulturową czy przekonania – mają równe szanse na realizację swoich aspiracji. Tak więc nie mogło nas zabraknąć ci wśród organizatorów tak doniosłego wydarzenia, jakim jest świętowanie 100. rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych – powiedziała Dorota Strosznajder, inicjatorka i współorganizatorka Kongresu Różnorodności. 

Zaproszeni eksperci dyskutować będą o obecności i roli kobiet na rynku pracy, ale także w polskiej polityce i życiu społecznym oraz o łączeniu różnych ról zawodowych i życiowych. Podsumowane zostaną wyzwania dotyczące równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat od chwili uzyskania przez kobiety praw wyborczych, a goście przyjrzą się temu, jak sytuacja wygląda teraz, jakie są perspektywy zwiększenia szans dla rozwoju kobiet (zawodowego i osobistego) w najbliższej przyszłości w Polsce. Celem spotkania jest pokazanie także, że temat równości płci dotyczy wszystkich kobiet, nie tylko tych pracujących na wysokich stanowiskach czy aspirujących do Zarządów i Rad Nadzorczych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się eksperci ze świata kultury, ekonomii, psychologii i biznesu, przedstawiciele samorządów i środowiska pozarządowego, którzy będą dyskutować w czterech panelach tematycznych:

  1. POLITYKA I AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA – Kobiety w polityce i życiu społecznym.
  2. EKONOMIA / GOSPODARKA / RYNEK PRACY – Kobiety i pieniądze.
  3. PRACA i ŻYCIE POZA PRACĄ
  4. WCZORAJ – DZIŚ – JUTRO – Miejsce kobiet w budowaniu tożsamości

W ramach spotkania odbędzie się także przegląd PRAKTYCY O RÓŻNORODNOŚCI – prezentacja najciekawszych praktyk dotyczących zarządzania  różnorodnością w miejscu pracy.

Organizatorzy wydarzenia: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach programu Karta Różnorodności oraz  Kongres Różnorodności

Partner tytularny: Henkel Polska

Partnerzy konferencji:  Siemens Polska

Patroni: Rzecznik Praw Obywatelskich, Konfederacja Lewiatan, Kongres Kobiet, Prezydent m.st. Warszawy,

Partner medialny: Tygodnik Powszechny

Patroni medialni: Rzeczpospolita, Benefit, Sukces Pisany Szminką, ngo.pl, proto.pl

źródło: materiały prasowe firmy