Finał wyborów Miss Polski na Wózku w sobotę 16 lipca – zaproszenie

13 lipca 2016

Już 16. lipca o godzinie 20.00 Fundacja Jedyna Taka zaprasza do Amfiteatru Bemowo (Warszawa, ul. Raginisa 1) na Galę Finałową Miss Polski na Wózku 2016!

Wybory Miss Polski na Wózku to przedsięwzięcie mające na celu zmianę wizerunkową kobiet z niepełnosprawnością. Fundacja poprzez swoje działania podkreśla, że każda kobieta, niezależnie od stanu sprawności swojego organizmu, ma prawo czuć się piękna i tak być odbierana przez społeczeństwo. W myśl zasady piękno bez barier Fundacja pragnie zwrócić uwagę na to, że wózek nie powinien być wyznacznikiem atrakcyjności, a niepełnosprawność przeszkodą w realizowaniu się w życiu.

plakat miss

Finałowa dwunastka po tygodniowych warsztatach Miss, zaprezentuje się na scenie w trakcie Gali Finałowej, by olśnić widzów swoją urodą, gracją i osobowością. Dziewczyny zaprezentują się w specjalnie przygotowanej choreografii, a także odpowiedzą na pytania, które zostaną dla nich przygotowane.

 

Całe wydarzenie zostanie poprowadzone przez Aleksandrę Kostkę, pogodynkę z TVP2. W tym roku oczekiwanie na werdykt jury umili nam Sound’n’Grace – polski chór, wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk.

 

Jednak to nie wszystko.

Podczas Gali Finałowej Miss Polski na Wózku 2016 odbędzie się również oficjalne otwarcie projektu Miss Wheelchair World – konkursu piękności skierowanego do najpiękniejszych kobiet z całego świata,  poruszających się na wózku inwalidzkim. Wydarzenie to będzie miało miejsce w 2017 roku w Warszawie.

Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016 to nie tylko wybór tej najpiękniejszej, ale również świetna muzyka, dobra zabawa i mnóstwo emocji.

 

Komu Katarzyna Kozioł – Miss Polski na wózku 2015 przekaże koronę? Dowiemy się już 16. lipca.

 

Gala Finałowa Miss Polski na Wózku, 16 lipca 2016, godzina 20.00, Amfiteatr Bemowo! Wstęp wolny!

Dzięki wsparciu Fundacji Kultury Bez Barier, w trakcie Gali Finałowej zapewnione będzie tłumaczenie na język migowy, audiodeskrypcja i pętla indukcyjna. Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016 odbywa się w miejscu dostępnym dla osób poruszających się na wózkach.

Gala będzie transmitowana na żywo przez internet poprzez stronę internetową www.jedyna-taka.pl

 

W tym roku po raz pierwszy przyznany zostanie tytuł Miss Mediów Społecznościowych. Otrzyma go finalistka, której zdjęcie zbierze najwięcej głosów na fanpage’u Fundacja Jedyna Taka (https://www.facebook.com/ FundacjaJedynaTaka) . Tam też został udostępniony album, w którym znajdują się aktualne zdjęcia finalistek zrobione w trakcie trwających właśnie Warsztatów Miss. Głosowanie potrwa do dnia 16.07.2016 do godziny 18.00.

Zapraszamy!

 

Organizator Konkursu:  Fundacja Jedyna Taka

Współorganizatorzy konkursu:  Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Bemowskie Centrum Kultury, Stołeczna Estrada

Program Karta Różnorodności jest patronem konkursu Miss Polski na Wózku 2016.

Więcej informacji:

Michał Mazur

Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy

Tel. 22 443 34 09, e-mail. michal.mazur@um.warszawa.pl