Faurecia doceniona za równość w biznesie

14 grudnia 2021

Katarzyna Jońca-Grzelak, mistrzyni produkcji w zakładzie Faurecia Wałbrzych Akcesoria, zajęła trzecie miejsce w dolnośląskim plebiscycie gospodarczym „Kobiece Twarze” w kategorii „Profesjonalistka w dużym przedsiębiorstwie”. Organizowany od 2013 r. konkurs, którego partnerem jest Faurecia, wspiera rozwój osobisty i zawodowy kobiet. To święto kobiecej przedsiębiorczości i równości w biznesie.

Po pierwsze równość

Podczas tegorocznego plebiscytu „Kobiece Twarze” Faurecia otrzymała także nagrodę „Diversity Leader” za rok 2020. Przyznanie tego wyróżnienia jest oficjalnym potwierdzeniem uznania firmy za organizację, która wspiera działania prorównościowe i realizuje programy wspierające kobiety.

Faurecia jest największym producentem technologii motoryzacyjnych na świecie, a w samym Wałbrzychu znajdują się aż cztery fabryki, w których zatrudnionych jest ponad 2000 osób, z czego 40% stanowią kobiety. We wszystkich zakładach Faurecii, blisko 400 kobiet jest na stanowiskach managerskich.

Przewodzić zmianom

Faurecia jest przykładem tego, że branża motoryzacyjna, pod względem pozyskiwania pracowników, przechodzi rewolucję i stawia na równy podział kobiet oraz mężczyzn w swoich zakładach. Dla Faurecii niezwykle ważne jest otoczenie opieką zatrudnionych w firmie pań i przekonywanie pozostałych kobiet do pracy w branży postrzeganej dotąd jako męskiej. W ramach realizowanego programu rozwoju dla kobiet Faurecia stawia m.in. na wzmocnienie pracownic zarówno w obszarze zachowania work-life balance, jak i rozwoju kompetencji.

Przyznanie nagrody Katarzynie Jońca-Grzelak w ramach gospodarczego konkursu „Kobiece twarze” jest dowodem na to, że Faurecia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet, dba o ich równe szanse rozwoju oraz zapewnia komfortowe warunki pracy. Odbywające się po raz ósmy wydarzenie promuje kobiety, docenia ich zaangażowanie i energię, którą wkładają w wykonywaną pracę. Plebiscyt wyróżnił także firmę Faurecia za zwiększanie roli i udziału kobiet oraz ich odpowiedzialność w ramach jednej organizacji, co wpisuje się w działania prowadzone od kilku lat.

Źródło: inf. pras.