Dziś poznamy listę pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji

27 maja 2021

W czwartek 27 maja Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosi Listę pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji”, opracowaną na podstawie wyników badania Diversity IN Check. Wydarzenie odbędzie się o godz. 12:00 w ramach Miesiąca Różnorodności. Transmisja na kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz profilu Karty Różnorodności na Facebooku.

“Diversity IN Check. Lista pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce” to projekt organizowany w ramach Karty Różnorodności, międzynarodowej inicjatywy pod patronatem Komisji Europejskiej. Karty funkcjonują już w 26 krajach UE, skupiając 12 tysięcy pracodawców zatrudniających łącznie ponad 16 mln osób. W Polsce Kartę Różnorodności koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Od 2012 r. podpisało ją już ponad 300 pracodawców. Diversity IN Check ma za zadanie promowanie jej zapisów i zachęcanie przedsiębiorstw do rozwijania działań w tym obszarze.

27 maja o  godz. 12:00 na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz profilu Karty Różnorodności na Facebooku ogłoszona zostanie publiczna “Lista pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce”. Zestawienie powstanie na podstawie wyników badania organizacji, które uzyskają określony poziom dojrzałości. Wydarzenie poprowadzi Paweł Oksanowicz, prezenter i dziennikarz.

Wprowadzeniem do ogłoszenia wyników Diversity IN Check będzie przemówienie Heleny Dalli, unijnej komisarz ds. równości, które odbędzie się o godz. 11:00 także na kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz profilu Karty Różnorodności na Facebooku.

Kwestionariusz badania został oparty na uznanych międzynarodowych standardach i wytycznych, m.in. SDGs, ISO 26000, GRI Standards i OECD Guidelines for Multinational Enterprises. Partnerem badawczym projektu jest firma PBS. 

Realizację projektu wspiera grono partnerów i patronów: ABSL – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych, Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie, firma Deloitte Advisory, Fundacja Share the Care, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Dziennik Gazeta Prawna, Francusko-Polska Izba Gospodarcza oraz Belgijska Izba Gospodarcza. Nadzór merytoryczny nad badaniem sprawuje rada ekspertów i ekspertek >>