Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania oraz honorowy patron akcji -Małżonka Prezydenta RP, Pani Anna Komorowska zapraszają 15 maja 2014 roku do świętowania zainicjowanych w 2012 obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny w Polsce.
Zachęcamy do aktywnego włączenia się w III Edycję akcji społecznej dla Pracodawców i Pracowników: „DWIE GODZINY DLA RODZINY”.
Temat przewodnim tegorocznej edycji jest hasło: „CO POKOLENIE TO MARZENIE”. Celem nadrzędnym akcji jest wspieranie budowy tożsamości młodego pokolenia i więzi rodzinnych. Chcemy zachęcić Państwa i Państwa Pracowników, aby tego dnia poświęcić czas po pracy na rodzinną, międzypokoleniową rozmowę o marzeniach, rodzinie, przyjaciołach; wrócić do wspomnień i albumów z dzieciństwa, zapytać o czym marzymy dziś i czy marzenia są ważne.
Zeszłoroczne edycje akcji „DWIE GODZINY DLA RODZINY” udowodniły, że przy niewielkim nakładzie i dobrej woli, pracodawcy mogą pokazać, jak ważne są dla nich role społeczne ich pracowników. Podkreślić, że dobra integracja życia prywatnego i zawodowego jest również kluczowym czynnikiem wpływającym na motywację i zaangażowanie ludzi w pracy.
W miarę możliwości operacyjnych, zachęcamy do symbolicznego skrócenia czasu pracy w dniu 15 maja o 2 godziny. W ubiegłym roku ponad 95% firm biorących udział w akcji skróciło czas pracy tego dnia lub udzieliło dodatkowych 2 godzin wolnych swoim pracownikom.
W ubiegłym roku do naszej inicjatywy włączyło się kilkaset firm i organizacji, w tym między innymi: Allianz, Citi Handlowy, ERBUD, EY, GFK Polonia, Hotele Dr Ireny Eris, Kopex, Orange, Play, PWC, Tchibo, Tesco, Wirtualna Polska, S&T, Szkoła Wyższa im. Janusza Korczaka i wiele innych. Akcja uzyskała również poparcie ONZ.
Zapraszamy wszystkich uczestników akcji do udziału w konkursie, którego celem jest stworzenie motta przewodniego akcji na rok 2015. Szczegóły konkursu.
Dodatkowe informacje i zgłoszenie udziału w akcji: www.mamrodzine.pl, biuro@humanites.pl lub monika.lewicka@humanites.pl
Źródło: Fundacja Humanites