Dorota Strosznajder zwyciężczynią konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Female Champion of Change

17 marca 2020

Dorota Strosznajder, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej w Polsce i krajach bałtyckich, pełnomocniczka ds. odpowiedzialności społecznej w Henkel Polska, została zwyciężczynią konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Female Champion of Change.

Dorota Strosznajder zainicjowała wielu programów i akcji społecznych wspierających kobiety w życiu zawodowym i prywatnym. Jest m.in. inicjatorką i współorganizatorką Kongresu Różnorodności, a także programu mentoringowego, który wspiera rozwój kobiet.

– Konkurs Bizneswoman Roku to dla Banku BNP Paribas wyjątkowy projekt. Razem z Fundacją doceniamy liderki pracujące w korporacjach. To kobiety, które zajmują wysokie stanowiska i wspierają kobiety – wdrażają działania, które ułatwiają rozwój różnorodności wewnątrz ich organizacji. Uważamy, że promowanie postaw kobiet, które osiągnęły sukces i wspierają w tej drodze swoje koleżanki jest naprawdę ważne – mówi Izabela Tworzydło dyrektor Departamentu Komunikacji w Banku BNP Paribas. 

W tegorocznym konkursie w kategorii „Male Champion of Change” nagrodę główną otrzymał Nagrodę główną otrzymał Andrzej Pacek – Head of NatWest, Dyrektor Oddziału, National Westminster Bank PLC SA, Oddział w Polsce. „Walczy o usunięcie nierówności płacowych i zatrudnienia w firmach. Inspiruje też wielu mężczyzn do angażowania się w działania na rzecz kobiet nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale również prywatnej. Stworzył „Collaboration space”, serię warsztatów Cyber@school, program #FutureReadyPL, które także nastawione są na wsparcie kobiet” – czytamy na stronie konkursu. Wyróżniony został Michał Gajewski – Prezes Zarządu, Santander Bank Polska oraz członek zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jak podkreślają w uzasadnieniu werdyktu organizatorzy, wdraża i prowadzi działania równości i poszanowania różnorodności, które przynoszą wymierne efekty. Aktywnie zachęca kobiety do zdobywania kompetencji liderskich i budowania marki osobistej. Zmniejsza również różnice płacowe, co zostało poparte wynikami badań w 2019 r.

O konkursie

W XI edycji konkursu Bizneswoman Roku organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką w kategoriach otwartych i zamkniętych zostało nominowanych 735 osób. Ta inicjatywa jest sposobem na docenianie kobiet, które odnoszą sukces w biznesie, nauce czy projektach społecznych. W tym roku otrzymano o ponad 20% więcej zgłoszeń niż dotychczas. To pokazuje, że z roku na rok przybywa odważnych Polek, które przekuwają swoje marzenia lub pomysły w biznes.

– Od kilku lat w konkursie nagradzamy też mężczyzn, którzy w swoich firmach wprowadzają i realizują politykę różnorodności i włączania. W dzisiejszych czasach jest to niezwykle istotne by do głosu kobiet dołączył głos mężczyzn – mówi Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Laureatki i laureata wybiera Jury Specjalne dedykowane dla każdej kategorii, które składa się z ekspertów. Następnie wybór ten zatwierdzany jest przez Jury Główne.

Źródło: bizneswomanroku.pl