Trwa nabór firm do Inicjatywy Wsparcia Zatrudnienia dla Uchodźców

22 września 2022

Dzięki wsparciu IKEA Social Entrepreneurship i Cisco Foundation, NESsT uruchomił Inicjatywę Wsparcia Zatrudnienia dla Uchodźców/NESsT Refugee Employment Initiative. Jej celem jest rozwój działalności piętnastu przedsiębiorstw niosących pomoc uchodźcom i uchodźczyniom w Polsce i Rumunii. Nabór firm trwa do 23 września br.

Inicjatywa zapewni finansowanie i pomoc biznesową grupie przedsiębiorstw z misją społeczną w Polsce i Rumunii, które długoterminowo działają na rzecz uchodźców na rynku pracy. W zakres pomocy mogą wchodzić szkolenia zawodowe, godne oferty pracy oraz dodatkowe usługi (np. pomoc w zakresie zdrowia psychicznego, zajęcia językowe, pomoc w uzyskaniu pozwoleń na pracę, opieka nad dziećmi, wsparcie sprzętowe m.in. laptopy do nauki). Inicjatywa ma na celu stworzenie 2 000 miejsc pracy i poprawę warunków życia 5 000 uchodźców i uchodźczyń.

Wybrane przedsiębiorstwa otrzymają inwestycję w wysokości do 95 000 EUR oraz doradztwo i wsparcie biznesowe w celu zwiększenia skali ich działalności oraz wzmocnienia wpływu społecznego i środowiskowego. Przedsiębiorcy otrzymają również możliwość współpracy z mentorami z sieci NESsT, Cisco Foundation i IKEA Social Entrepreneurship.

Więcej informacji o inicjatywie na stronie.

Źródło: inf. pras.