Dentons podpisał Karty Różnorodności w 7 krajach w Europie

3 sierpnia 2016

Globalna firma prawnicza Dentons, która podpisała polską Kartę Różnorodności w czerwcu tego roku, dołączyła do grona sygnatariuszy Karty także w 6 innych krajach europejskich: w Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Czechach oraz we Francji i Włoszech. Kancelaria zobowiązała się także do podpisania Karty Różnorodności w Luksemburgu podczas oficjalnej ceremonii w marcu 2017 r., dzięki czemu stanie się sygnatariuszem Kart we wszystkich krajach, w których posiada biura i w których istnieje tego rodzaju inicjatywa.

Jako sygnatariusz Kart, Dentons zobowiązuje się do podjęcia działań promujących różnorodność oraz do zakazu dyskryminacji w miejscu pracy.

Będąc pierwszą prawdziwie policentryczną firmą na świecie, różnorodność traktujemy jako element naszego DNA. Dzięki integracji zróżnicowanych umiejętności, osobowości i kompetencji, jesteśmy w stanie lepiej rozumieć potrzeby naszych klientów oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania. Dokładamy starań, aby tworzyć zintegrowane środowisko pracy, które umożliwia wszystkim osobom w ramach Dentons wykorzystywanie ich pełnego potencjału”powiedział Tomasz Dąbrowski, partner zarządzający Dentons w Europie.

„Dentons jest jedną z pierwszych kancelarii w Polsce, które są w gronie sygnatariuszy Karty Różnorodności. Mam nadzieję, że inne firmy prawnicze pójdą naszym śladem, dzięki czemu, jako środowisko biznesowe, będziemy w Polsce w sposób otwarty szanować prawo jednostek do ich wyborów życiowych” powiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce.

Deklaracja Dentons odnośnie działania w oparciu o zasady różnorodności i integracji jest dostępna tutaj.

Karty Różnorodności

W czerwcu 2016, Dentons został sygnatariuszem Kart Różnorodności w następujących krajach:

(W 2017 r. Dentons stanie się sygnatariuszem luksemburskiej Charte de la Diversité Lëtzebuerg.)

źródło: materiały prasowe firmy