Deloitte USA zmienia podejście do wspierania osób narażonych na wykluczenie

26 lipca 2017

Deloitte USA zdecydował, że nadszedł czas, aby zmienić podejście do różnorodności w miejscu pracy i zrezygnować z grup wspierających różnorodność poprzez skupianie się na płci, orientacji seksualnej, pochodzeniu etnicznym czy doświadczeniach życiowych (np. weterani). Raport na ten temat opublikował Bloomberg.

W ciągu najbliższych 18 miesięcy firma wyeliminuje grupy takie jak Inicjatywa Kobiet (WIN) i grupa LGBT Globe, zastępując je „radami integracji” („inclusion councils”), w których wszyscy pracownicy będą mile widziane. To przede wszystkim próba dołączenia do dyskusji grupy, która stanowi większość, czyli białych mężczyzn.

„Wprowadzając zmiany nie rezygnujemy z żadnych dotychczasowych zasad –  powiedziała Bloombergowi dyrektor krajowa WIN Deepa Purushothaman . „Skupiając wszystkich razem, bez względu na cechy, możemy pozyskać więcej sojuszników, zwolenników i sponsorów. Większość naszych liderów wciąż stanowią starsi biali mężczyźni i to oni właśnie muszą być obecni w rozmowach, aby działać na rzecz wspierania praw kobiet. Nie będą w stanie tego robić, jeśli nie poznają ich historii i nie zrozumieją ich problemów”.

Bloomberg w swoim raporcie podaje, że kierownictwo Deloitte łączy ERG (grupy zasobów pracowników), które pojawiły się w USA w czasie rozwoju ruchu praw obywatelskich lat sześćdziesiątych z grupami Baby Boomers i Generacją X. We wszystkie nowe grupy planowane jest też włączanie millenialsów.

Czytaj dalej na stronie Bloomberg (artykuł w języku angielskim)