Deloitte rozpoczyna polskie badanie „Globalne Trendy HR”

7 listopada 2018

Dynamicznie zmieniający się rynek pracy zmusza pracodawców do szybkiego reagowania na potrzeby pracowników. Aby trafniej przewidywać zachodzące w tym obszarze zmiany Deloitte już po raz siódmy zaprasza HR-owców, liderów biznesowych oraz kadrę zarządzającą do wzięcia udziału w globalnym badaniu „Global Human Capital Trends”. Ankiety można wypełniać do 30 listopada.

Pozyskiwanie i utrzymanie talentów, priorytety na nadchodzący rok oraz wyzwania związane z Przemysłem 4.0 czy dojrzałością cyfrową to tylko niektóre z zagadnień, jakie znajdą się w tegorocznej ankiecie. Polska edycja „Global Human Capital Trends” rusza z początkiem listopada. Przeprowadzane przez Deloitte badanie to szansa na to, aby podzielić się własną perspektywą biznesową i zwrócić uwagę w dyskusji na istotne zagadnienia związane z rynkiem pracy.

„Human Capital Trends” to największe i najdłużej przeprowadzane na rynku badanie poruszające kwestie kapitału ludzkiego. Przygotowywane na jego podstawie wnioski i raporty Deloitte są często inspiracją do tworzenia firmowych strategii HR na nadchodzące lata. W ubiegłorocznej edycji badania wzięło udział ponad 11 tysięcy respondentów ze 124 krajów świata, w tym także z Polski. Liczna grupa badanych umożliwia przedstawienie szerokiej, globalnej perspektywy zarządzania kapitałem ludzkim, z uwzględnieniem lokalnych kwestii istotnych dla poszczególnych krajów.

Z roku na rok rośnie liczba osób zainteresowanych udziałem w nim, co wpływa na jakość wyników i lepsze zrozumienie wyzwań, a także kierunków, w których zmierza HR.

– Tematem przewodnim ostatniego badania „Globalne Trendy HR” był czas odpowiedzialnych firm. Sprawdzaliśmy, w jaki sposób organizacje angażują się w projekty powiązane ze zrównoważonym rozwojem i wsłuchują się w potrzeby ekosystemu, w którym funkcjonują. Ten obszar jest niezwykle istotny dla pracowników młodego pokolenia. Z kolei tegoroczna edycja badania to pytania o kierunek, w jakim powinny iść zmiany w zatrudnieniu, miejscu pracy i jej specyfice.  –mówi Magdalena Bączyk, Menedżer w zespole doradztwa Human Capital Deloitte.

Od siedmiu lat co roku globalny zespół Deloitte, zajmujący się kapitałem ludzkim przygotowuje listę tematów istotnych dla firm, ze szczególnym uwzględnieniem działów, które odpowiadają za kwestie HR. Wnioski z badania pozwalają określić nie tylko globalne kierunki i trendy, ale też gotowość firm na ewentualne zmiany w tym obszarze.

Przeprowadzane przez Deloitte badanie jest anonimowe, a wypełnienie ankiety zajmuje maksymalnie 20 minut. Deloitte gwarantuje poufność udzielanych odpowiedzi. Po zakończeniu badania jego uczestnicy bezpłatnie otrzymają raport z analizą oraz zaproszenie do udziału w webcaście, podczas którego przedstawiona zostanie interpretacja wyników.

Uzupełnij ankietę >>

źródło: materiały prasowe firmy