Carrefour Polska z tytułem „Pracodawca Godny Zaufania”

1 grudnia 2021

Podczas gali XI edycji konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” sieć Carrefour Polska została nagrodzona w kategorii „Firma Przyjazna Niepełnosprawnym”. Wydarzenie organizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” miało miejsce w siedzibie KIG w Warszawie. Carrefour Polska jest Sygnatariuszem Karty Różnorodności od 2013 r.

Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” przyznawany jest firmom i instytucjom, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania – uwzględniając rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw. W skład Kapituły Konkursu wchodzą przedstawiciele instytucji pozarządowych – organizacji przedsiębiorców, think-tanków i uczelni. W kategorii Firma Przyjazna Niepełnosprawnym w ramach XI edycji konkursu nagrodę otrzymała sieć Carrefour Polska, która została doceniona m.in. inkluzywny charakter firmy oraz integrację osób z niepełnosprawnościami, które współpracują z siecią od 15 lat.

– Cieszymy się bardzo z tego wyróżnienia, ponieważ jest ono potwierdzeniem, że promocja różnorodności w miejscu pracy stała się zauważalnym i ugruntowanym elementem kultury organizacyjnej naszej firmy. W przyszłym roku Carrefour będzie świętował swoje 25-lecie w Polsce. Mamy poczucie, że w tym czasie stworzyliśmy w naszej firmie stabilne i godne zaufania miejsce pracy dla blisko 12.000 pracowników. Mimo, że różnimy się wiekiem, płcią czy doświadczeniem, to potrafimy pracować razem dla dobra naszych klientów i stale podnosić ich zadowolenie z zakupów. Tworząc dynamiczną i inkluzywną firmę, nie boimy się zmian ewolucyjnych i rewolucyjnych. Jestem z tego dumna – powiedziała Justyna Orzeł, Wiceprezes, Dyrektor HR i Sekretarz Generalna Carrefour Polska.

W sklepach Carrefour Polska pracuje obecnie ponad 600 osób z niepełnosprawnościami. Firma była pierwszą siecią handlową w Polsce, która zatrudniła osoby niesłyszące na stanowiskach bezpośredniej obsługi klienta – na stanowisku kasjera. Dzięki nawiązanej współpracy z MIGAM od września 2016 roku każdy hipermarket sieci jest wyposażony w tablet przystosowany do obsługi osób głuchych i słabosłyszących. Carrefour jako jedna z pierwszych sieci w kraju umożliwiła również robienie zakupów osobom poruszającym się z psami przewodnikami.

Źródło: inf. pras.