Carrefour, Mattel i SOS Wioski Dziecięce wspólnie pomagają dzieciom z Ukrainy

31 maja 2022

Carrefour dołącza do programu firmy Mattel „Pomagamy Razem”, w ramach którego przekaże 100% przychodu ze sprzedaży wybranych produktów marki Barbie na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Darowizna zostanie przeznaczona na zapewnienie niezbędnej pomocy dzieciom i rodzinom cierpiącym z powodu trwającej wojny w Ukrainie.

– W Carrefour nie pozostajemy obojętni na wydarzenia rozgrywające się za naszą wschodnią granicą. Dlatego bez wahania dołączyliśmy do inicjatywy „Pomagamy Razem”, aby w ten sposób okazywać realne wsparcie dzieciom i rodzinom z Ukrainy. Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z firmą Mattel i Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce nasi klienci podczas codziennych zakupów będą mogli w łatwy sposób zrobić coś dobrego i, przy okazji, kupując lalkę, sprawić prezent swoim pociechom. Tego typu inicjatywy są dla nas szczególnie ważne , ponieważ wśród naszych koleżanek i kolegów jest wiele osób pochodzących z Ukrainy. Nasza firma stale angażuje się w pomoc tym, którzy ucierpieli podczas wojny – wszystkie ekipy sklepów i centrali, aktywnie działają na rzecz pomocy uchodźcom w każdym możliwym zakresie  – mówi Marek Lipka, Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy i Supply Chain Carrefour Polska.

„Pomagamy Razem” to inicjatywa firmy Mattel, producenta zabawek, który wraz ze swoimi partnerami handlowymi uruchomił specjalny program sprzedaży detalicznej. Mattel przygotował na ten cel ponad 12 tysięcy lalek Barbie, a całkowity przychód z ich sprzedaży zostanie przekazany Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce. W czerwcu w wybranych sklepach stacjonarnych Carrefour w Polsce pojawi się pula lalek Barbie oznaczonych naklejką informującą o akcji.

– Ogromnie się cieszymy, że mamy takiego partnera, jakim jest Carrefour. Dzięki takim współpracom możemy szerzyć misję Stowarzyszenia i pozyskiwać fundusze na długofalową pomoc dla dzieci opuszczonych, osieroconych, tym zagrożonych utratą pieczy rodzicielskiej, czy uciekającym przed wojną w Ukrainie. Obecnie w SOS Wioskach Dziecięcych w Polsce mieszkają 173 osoby z Ukrainy, w tym 123 to dzieci. Są to głównie rodziny zastępcze i dzieci ewakuowane z sierocińca spod Kijowa, wraz ze swoimi opiekunami. Stowarzyszenie wspiera również 200 rodzin zastępczych z Ukrainy. Stworzymy kolejne domy dla dzieci z pieczy instytucjonalnej i rodzin zastępczych z Ukrainy, a wraz z nimi Centra Specjalistyczne SOS, jedno z takich miejsc działa już w Kraśniku. W Lublinie już w czerwcu przyjmiemy pierwszą grupę dzieci z domów dziecka, która zamieszka w Pierwszym w Polsce Domu dla Dzieci – mówi Anna Choszcz- Sendrowskia, Dyrektor Działu Komunikacji i PR Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Źródło: inf. pras.