Budujmy mosty na przyszłość – spotkajmy się w czwartek na finale Miesiąca Różnorodności

16 maja 2023

W co musimy dziś zainwestować, żeby jutro żyło nam się lepiej? O tym porozmawiają uczestniczki i uczestnicy konferencji, która zwieńczy obchody Miesiąca Różnorodności. Wydarzenie odbędzie się w Centralnym Domu Technologii, przy ulicy Kruczej 50 w Warszawie, 25 maja o godz. 10:00.

O wadze różnorodności w budowaniu lepszej przyszłości opowie zaś Michał Nogaś w inspiracyjnym wystąpieniu „Literatura w służbie różnorodności”.

Po uroczystym otwarciu przez organizatorów_ki przedstawiciele_ki mediów podczas panelu “Jak pisać i mówić o różnorodności, by budować świadomość na temat włączania” porozmawiają o wyzwaniach i dobrych praktykach związanych z dyskursem wokół tematyki DEI (Diversity, Equity, and Inclusion) w Polsce.  W dyskusji prowadzonej przez Dagny Kurdwanowską (FOB) udział wezmą:

  • Błażej Strzelczyk (Onet),
  • Paula Szewczyk (Wysokie Obcasy),
  • Marek Szymaniak (spidersweb)
  • Anna Gmiterek-Zabłocka (Tok FM)

O 12:00 ogłoszone zostaną wyniki trzeciej już edycji badania Diversity IN Check, prowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z agencją badawczą PBS i partnerami merytorycznymi. To narzędzie umożliwiające diagnozę stopnia dojrzałości pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania włączających (inkluzywnych) organizacji.

Podczas wydarzenia poznamy także Listę pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce. Lista tworzona jest na podstawie badania Diversity IN Check. O kluczowych wnioskach 3. edycji badania opowie Barbara Fabisiak z agencji badawczej PBS.

Ogłoszeniu wyników towarzyszyć będzie moderowany przez Marzenę Strzelczak (FOB) panel dyskusyjny dotyczący badania i mierzenia DEI, w którym udział wezmą:

  • prof. Ewa Lisowska (SGH),
  • Ewa Sobiech (Manager People Engagagement & I&D, Philip Morris Polska),
  • Anna Kowalik-Mizgalska (Kierownik Wydziału CSR i Sponsoringu Orange Polska),
  • Ela Bonda (Menadżerka ds. Miejsca Pracy i Nieruchomości, Liderka Różnorodności i Włączania NatWest Polska).

Dla osób, biorących udział w finale Miesiąca Różnorodności, Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało unikalną możliwość wzięcia udziału w spektaklu interaktywnym “Stereotape” – nowej, autorskiej dramy przygotowanej przez House of Skills, promującej różnorodność, równość i włączenie (obowiązują osobne zapisy). Więcej informacji o spektaklu na stronie.

Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo mają Partnerzy Strategiczni FOB oraz Sygnatariusze Karty Różnorodności.

Informacje o dostępności

Centralny Dom Technologii, przy ul. Kruczej 50 w Warszawie, jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnością. Na parterze przy dojeździe do drzwi wejściowych po prawej stronie od drzwi obrotowych jest przycisk, jeśli go się naciśnie to otworzą się drzwi, ważne, że otwierają się na zewnątrz a nie do środka, co jest bardzo istotne.

Potem jest możliwość przejechania przez bramki do wind i windami można dojechać na I piętro. Windy są dostosowane do wózków inwalidzkich. Następnie można otworzyć kolejne drzwi i dostać się już na przestrzeń CDT, gdzie jest podjazd dla wózków, jak również toaleta oznaczona symbolem w głębi budynku.

Część plenarna w Warszawie będzie tłumaczona na PJM.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się tutaj.

Agenda wydarzenia