Bezpłatne konsultacje dla kobiet, które mają pomysł na biznes

15 lutego 2017

W każdy wtorek w Warszawie odbywają się bezpłatne konsultacje dla kobiet, które mają pomysł na skalowalny biznes i potrzebują wsparcia przy realizacji swojego projektu. Drzwi Otwarte Black Swan to inicjatywa, która ma na celu wyłonienie pomysłów, które mają duży potencjał, ale wymagają pomocy finansowej.

Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz czy warto w niego zainwestować? A może jesteś pewna, że Twój start-up to strzał w dziesiątkę, ale brakuje Ci funduszy na jego realizację? Bez względu na to, z jakimi dylematami się zmagasz, dobrze trafiłaś. Aby skorzystać z pomocy Black Swan Fund – klubu inwestorek indywidualnych działającego przy Sieci Przedsiębiorczych kobiet, musisz spełnić m.in. dwa warunki: być kobietą oraz mieć pomysł lub już zarządzać projektem.

Działalność klubu inwestorek indywidualnych Black Swan Fund oparta jest na koncepcji „kobiety wspierają kobiety”. Skupia Anielice Biznesu, czyli kobiety zainteresowane inwestowaniem w nowe projekty, a przez to wsparciem młodych przedsiębiorczyń, które potrzebują kapitału na rozwój swoich startupów. Anielice Biznesu służą nie tylko wsparciem finansowym, ale też wiedzą i doświadczeniem, które zdobyły zakładając swoje firmy. W zamian oczekują udziałów w przedsięwzięciu.

Cały program oparty jest na trzech filarach: szkoleniach z zakresu m.in. modelowania biznesowego, finansów i marketingu, mentoringu biznesowym, a także networkingu, który stymuluje współpracę biznesową.

– Wiele kobiet marzy o własnym startupie, ale brakuje im funduszy, aby wcielić plan w życie. Black Swan Fund, działający przy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, skupia inwestorki, które zainteresowane są takimi właśnie projektami. W dodatku, oferują o wiele więcej niż wsparcie finansowe – dodaje Katarzyna Wierzbowska, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, Managing Partner Black Swan Fund.

Black Swan Fund opiekuje się projektem aż do momentu finalizacji transakcji.

Aby skorzystać z doświadczenia kobiet biznesu i przyjść na spotkanie klubu inwestorek indywidualnych Black Swan Fund, wystarczy wcześniej  umówić się mailowo. Spotkania odbywają się w każdy wtorek w biurze Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet przy ul. Dobrej 56/66, III piętro – Strefa Działania DeLab, BUW.

Więcej informacji o działalności Black Swan Fun znajduje się na stronie internetowej: http://www.siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/black-swan-fund/

źródło: Sieć Przedsiębiorczych Kobiet