Atrakcje Targów CSR

4 kwietnia 2018

12 kwietnia na Stadionie PGE Narodowym spotkają się przedstawiciele biznesu, środowiska pozarządowego czy akademickiego. Targi CSR to jednak miejsce otwarte dla wszystkich, ponieważ wszyscy, jako konsumenci, odbiorcy usług czy po prostu, osoby na które wpływają działania biznesu jesteśmy jego interesariuszami. Zarówno Forum Odpowiedzialnego Biznesu jak i wystawcy i zaproszeni goście specjalni przygotowali liczne działania, wśród których, każdy odwiedzający Targi, powinien znaleźć coś interesującego dla siebie.

W części wystawienniczej 7. Targów CSR stanie prawie 80 stoisk – firm, organizacji pozarządowych, instytucji naukowych. Na każdym ze stoisk będzie można spotkać przedstawicieli danych organizacji, zadać pytania, a często także wziąć udział w specjalnie przygotowanych z okazji Targów aktywnościach. Zaplanowano m.in. prelekcje, premiery najnowszych publikacji z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, ale też konkursy czy gry. Odwiedzając Stadion będzie można np. przeżyć wirtualną wycieczkę po fabryce okien, przejść się po górach czy zjechać na nartach. Zainteresowani pomocą innym czy wolontariatem, będą mogli dowiedzieć się jak zacząć to robić, a nawet po prostu taką pomoc dać – np. zapisując się do bazy dawców szpiku.

12 kwietnia to początek wiosny, czyli początek sezonu rowerowego, dlatego każdy kto przyjedzie rowerem na Targi CSR, będzie mógł bezpłatnie zrobić przegląd swojego roweru w Mobilnym Serwisie Rowerowym.

Także dzieci znajdą coś dla siebie – przez cały dzień będą one mogły wziąć udział w warsztatach dla Małych Naukowców, którzy chcą dowiedzieć się jak robić najciekawsze eksperymenty naukowe – korzystając z tego, co znajdą w domu, w bezpieczny sposób. Do działań można przystąpić w każdym momencie.

Poznaj wszystkie atrakcje Targów CSR >>

Przestrzeń do dyskusji i wymiany poglądów

W różnorodnym programie 7. Targów CSR znajduje się 15 paneli dyskusyjnych i warsztatów, które równolegle będą odbywać się w sali konferencyjnej w części wystawowej (Galeria Stadionu PGE Narodowy), a także w Sali Paryż A i Sali Paryż B (poziom 2, wjazd windą z części wystawowej). Oficjalnie wydarzenie otworzą Dominika Bettman, Prezeska Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Andżelika Możdżanowska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Firm.

>> Sala konferencyjna w części wystawowej

Pierwszym punktem programu będzie ogłoszenie wyników #SustainHack, które poprzedzi panel główny wydarzenia, poświęcony roli biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Na ten temat porozmawiają: Robert Korzeniowski (Ambasador Dobrej Woli UNICEF), Andżelika Możdżanowska (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju), Izabela Rakuć-Kochaniak (Veolia Polska), Łukasz Otta (Siemens Polska), Marzena Strzelczak (Forum Odpowiedzialnego Biznesu). Dyskusję moderował będzie  Michał Szułdrzyński z dziennika „Rzeczpospolita”.

Na godzinę 12 została zaplanowana premiera dorocznej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”.

Następnie odbędą się debaty partnerów 7. Targów CSR. Siemens i Ergo Hestia będą gospodarzami panelu pt. „Praca dzisiaj i praca jutra. Czego się obawiamy i na co mamy nadzieje?” O współpracy międzysektorowej na rzecz rozwoju lokalnego porozmawiają goście Polpharmy, natomiast problem marnowania żywności zostanie zaprezentowany przez prelegentów zaproszonych przez Jeronimo Martins Polska. Część konferencyjną w sali wystawowej zamknie organizowany przez FOB panel pt. „Współpraca ze społecznościami lokalnymi. Dialog w mieście, dialog lokalny”.

>> Sala Paryż A, Sala Paryż B

W ramach części konferencyjnej Targów CSR  odbędą się również panele dyskusyjne i warsztaty w Sali Paryż A i Sali Paryż B (poziom 2, wjazd windą z części wystawowej).

Panel adresowany do organizacji pozarządowych zainteresowanych nawiązaniem współpracy z biznesem lub już współpracujących z nim i dążących do pogłębienia relacji ze swoimi partnerami zorganizuje PZU. Ekspertki i eksperci WWF Polska w oparciu o serię gier przedstawią największe wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem i podpowiedzą, jak sobie z nimi radzić za pomocą konkretnych narzędzi.

W programie wydarzenia nie zabraknie również spotkań na temat raportowania danych pozafinansowych. Przedstawiciele firmy Velux podpowiedzą, jak przygotować raport społecznej odpowiedzialności biznesu. Spotkanie z Diaphane Software przybliży narzędzia usprawniające proces raportowania. Firma Deloitte natomiast ogłosi laureatów konkursu „Deloitte Green Frog Award”.

Targi będą także okazją do dyskusji o dobrych praktykach biznesu, które podczas specjalnego panelu zaprezentuje Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Działaniom małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie staży i praktyk poświęcony będzie blok EU Talent, w którym udział weźmie Ester Barrajon z CSR Europe.

Poznaj dokładny program części konferencyjnej >>

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce. Organizowane jest od 2005 roku, co dwa lata, przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie. Podczas 7. edycji wydarzenia w 2018 roku organizatorzy spodziewają się około 70-80 wystawców i 2000 zwiedzających.

Więcej informacji o wydarzeniu:

Partnerzy i patroni 7. Targów CSR

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Partner Główny: Siemens Polska

Partner: Ergo Hestia, Jeronimo Martins Polska, Polpharma

Patroni Honorowi: CSR Europe, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Partner medialny: Rzeczpospolita

Patroni: Business Centre Club, Federacja Konsumentów, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Pracodawca Godny Zaufania, Program Przedsiębiorstwo Fair Play, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, UNICEF

Patroni medialni: Polityka, PAP Biznes, Benefit, Clear Channel Poland, Harvard Business Review Polska, Kompendium CSR, Energia i Recykling, My Company Polska, SEMESTR – magazyn studentów, Be.Navigator, Kampaniespoleczne.pl, NGO.pl, PRoto.pl