Allegro uruchamia nowy kanał kontaktu dla Głuchych

25 listopada 2021

Wprowadzony przez Allegro nowy kanał kontaktu dla osób Głuchych pozwoli na konsultacje online przy udziale tłumacza polskiego języka migowego.

Allegro stara się dołożyć starań, aby proces zakupowy w serwisie był intuicyjny i komfortowy oraz zapewniał wysoką jakość obsługi. Dotyczy to w szczególny sposób grup konsumentów_ek zagrożonych wykluczeniem, dla których platforma przygotowuje rozwiązania szyte na miarę.

– Każdą innowację, która pozwala nam zwiększyć dostępność i poprawić wygodę klientów przyjmujemy z entuzjazmem. Kontakt z naszymi konsultantami przy wsparciu tłumacza polskiego języka migowego pozwoli jeszcze lepiej zadbać o klientów niesłyszących, którzy do tej pory mieli do dyspozycji kanały, takie jak e-mail czy tradycyjny czat. Wideorozmowa pozwoli na szybsze udzielenie wsparcia oraz wierzymy, że przełoży się na większą satysfakcję naszych klientów – mówi Wojciech Feliś z zespołu Consumer Experience. Jednocześnie zależy nam na tym, aby zapewnić pełne techniczne wsparcie osobom, które korzystają z naszych automatów One Box by Allegro – dlatego na każdym urządzeniu obok informacji w alfabecie Braille’a znajduje się QR kod z usługą Tłumacza Migam dla osób niesłyszących – dodaje Wojciech Feliś.

Nowy kanał kontaktu dla osób Głuchych nie jest pierwszą inicjatywą platformy, która ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. Allegro w niedawno opublikowanym Technologicznym Credo oraz Strategii CSR oraz Zrównoważonego Rozwoju podkreśla, że koncentruje się m.in. na wspieraniu pozytywnej transformacji cyfrowej i integracji.

Jednym z przykładów podjętych działań jest Infolinia Allegro dla Seniorów. Allegro dostosowało także swoją aplikację do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących oraz prowadzi konsultacje z partnerami społecznymi, aby nowe usługi już od etapu projektu odpowiadały na różnorodne potrzeby kupujących.

Aby skorzystać z usługi Tłumacza Migam, wystarczy wybrać odpowiedni kafelek w formularzu kontaktowym. A w przypadku korzystania z „One Box by Allegro” należy zeskanować QR kod który znajduje się pod ekranem automatu. Klienci_ki mogą także połączyć się bezpośrednio korzystając ze strony allegro.pl/zobacz/jezyk-migowy

Źródło: inf. pras.