„A co Ciebie wyróżnia?” – zbliża się II Warszawski Dzień Różnorodności

2 czerwca 2016

18 czerwca Skwer Willy Brandta przy Muzeum Historii Żydów POLIN zamieni się w najbardziej różnorodne i kolorowe miejsce na mapie Warszawy. To właśnie tam, w godzinach 12 – 20 odbędzie się, organizowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Stowarzyszenie Lambda Warszawa, II Warszawski Dzień Różnorodności. Celem imprezy jest zwiększenie świadomości mieszkańców na temat sytuacji osób należących do grup mniejszościowych oraz skutków, jakie niesie za sobą dyskryminacja i brak tolerancji. W ramach promocji warszawskiej różnorodności i wydarzenia powstał spot, który od dziś można zobaczyć na stronach organizatorów i w mediach społecznościowych.

W Warszawie mieszka około dwóch milionów ciekawych i unikalnych osób – kobiet, mężczyzn, młodych, starszych, o różnej orientacji psychoseksualnej, tożsamości płciowej, różnych wyznań, różnego pochodzenia, osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, osób będących w różnej sytuacji życiowej… dzięki nim Warszawa jest taka różnorodna. Ta różnorodność osób mieszkających i przebywających w naszym mieście jest tematem przewodnim II już Warszawskiego Dnia Różnorodności.  Podczas wydarzenia zorganizowana zostanie Żywa biblioteka, swoje działania zaprezentują organizacje pozarządowe, odbędą się warsztaty, pokazy filmów i wykłady poświęcone tematyce przeciwdziałania dyskryminacji i wspierania różnorodności. Dzień zakończy koncert muzyki akustycznej.

II Warszawski Dzień Różnorodności
18 czerwca (sobota)
Godzina 12:00 – 20:00
Skwer Willy’ego Brandta przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

„Wiele osób boi się inności, jako czegoś nieznanego, a uświadomienie, że tak naprawdę, każdy z nas jest wyjątkowy i posiada cechy wyróżniające go na tle pozostałych – może pomóc w oswojeniu tematu różnorodności i przyczynić się do budowania otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa obywatelskiego. Taki właśnie cel przyświecał Forum Odpowiedzialnego Biznesu, kiedy zdecydowaliśmy się zaangażować w organizację II Warszawskiego Dnia Różnorodności. Mamy nadzieję, że na Skwer Willy’ego Brandta, przyjdą także Ci, dla których do tej pory różnorodność mogła kojarzyć się z czymś obcym i przekonają się, że oni także są jej częścią.” Powiedziała Marzena Strzelczak Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu i koordynatorka programu Karta Różnorodności.

„Dzięki takim wydarzeniom jak II Warszawski Dzień Różnorodności chcemy pokazać, że Warszawa różnorodna jest piękna, prawdziwa i wesoła. Spotkajmy się tłumnie już 18 czerwca i pokażmy, że różnorodności nie trzeba się bać, to ona właśnie nadaje kolorytu naszej stolicy.” Powiedziała Marta Turska Członkini Zarządu Stowarzyszenia Lambda Warszawa i Koordynatorka II Warszawskiego Dnia Różnorodności.

Szczegółowe informacje o programie będą pojawiały się na bieżąco na stronie wydarzenia na stronach organizatorów: www.lambdawarszawa.org i www.kartaroznorodnosci.pl.

Projekt II Warszawski Dzień Różnorodności realizowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu
i Stowarzyszenie Lambda, został dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

logotypy WDR

Patroni medialni:

wybr_279x90_lokale-07       logo_bum