Aktualności Karty Różnorodności

31 stycznia 2023

Jak polskie firmy zarządzają różnorodnością? Raport z badania 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce

Już blisko połowa polskich przedsiębiorstw zna pojęcie zarządzania różnorodnością, natomiast zaledwie 3 proc. firm posiada odrębny, formalny dokument poświęcony strategii firm w zakresie jej zarządzania – tak wynika z badania 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i agencję badawczą WiseRabbit. Badanie pokazuje, że tylko 15 proc. organizacji posiada programy wspierające wybraną grupę zatrudnionych. Wyniki nie napawają optymizmem.

20 grudnia 2022

Zarządzanie różnorodnością w Polsce – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy? Pobierz skrót raportu z badania 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce

W ramach obchodów 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce Forum Odpowiedzialnego Biznesu przeprowadziło badanie dotyczące stanu zarządzania DEI (Diversity, Equity, and Inclusion) w polskich firmach. Zachęcamy do lektury podsumowania, zawierającego kluczowe wnioski z badania. Pełny raport ukaże się w styczniu 2023 r.

20 grudnia 2022

Obejrzyj zapis gali z okazji 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce

Gala rozdania Nagród Karty Różnorodności odbyła się 1 grudnia br. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Wydarzenie było jednocześnie uroczystym zakończeniem całorocznych obchodów 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce, którego partnerami byli: Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, Orange Polska, NatWest Group, Santander Bank Polska i ERGO Hestia. Zapis transmisji dostępny jest na kanale FOB w serwisie YouTube.

1 grudnia 2022

Nagrody Karty Różnorodności rozdane. Wyróżniono inicjatywy polskich pracodawców na rzecz równości

1 grudnia, podczas uroczystej gali w Warszawie, po raz pierwszy wręczono Nagrody Karty Różnorodności – wyróżnienia przyznawane pracodawcom wspierającym różnorodność, równość i inkluzję. Do konkursu zgłoszono 164 inicjatywy podejmowane przez firmy, samorządy i organizacje pozabiznesowe. Organizatorem plebiscytu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynator Karty Różnorodności w Polsce. Pierwsza edycja Nagrody Karty Różnorodności została przeprowadzona z okazji…

21 listopada 2022

Zarządzanie różnorodnością: gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy? [DEBATA EKSPERCKA]

14 listopada 2022 r. w studiu dziennika „Rzeczpospolita” odbyła się debata ekspercka dotycząca obrazu zarządzania różnorodnością na przestrzeni ostatniej dekady. W rozmowie udział wzięły_li: Marzena Strzelczak (FOB), dr hab. Ewa Lisowska (SGH), Karolina Kędziora (PTPA), Marta Pszczółkowska (Santander Bank Polska) i Mario Zamarripa (ERGO Hestia).

4 listopada 2022

#DiversityTalks 14 – Monika Truszkowska-Bednarek

W 14. odcinku Diversity Talks rozmawialiśmy o wyzwaniach osób z niepełnosprawnościami na drodze do samorealizacji zawodowej i o włączaniu takich osób na rynek pracy. Gościnią odcinka była Monika Truszkowska-Bednarek, prezeską Fundacji Integralia – fundacji Grupy ERGO Hestia, która jest partnerem obchodów 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce.

25 października 2022

#DiversityTalks 13 – Elżbieta Krauze i Wojciech Jaśniewicz

W 13. odcinku Diversity Talks rozmawialiśmy z Elżbietą Krauze i Wojciechem Jaśniewiczem z Santander Bank Polska. Z tego odcinka dowiesz się, czym jest program Ambasadorów Różnorodności i jak wygląda włączająca kultura organizacji w banku.

8 września 2022

Nagrody dla pracodawców wspierających różnorodność. Nabór przedłużony do 23.10.2022

Nagroda Karty Różnorodności ma na celu wyróżnienie inicjatyw pracodawców z zakresu DEI (ang. diversity, equity, inclusion – różnorodność, równość, włączanie). Swoje działania w tych obszarach mogą zgłaszać do konkursu firmy, organizacje, uczelnie, instytucje publiczne i samorządy do 23 października br. (termin przedłużony). Udział nie wymaga opłat.

16 sierpnia 2022

#DiversityTalks 12 – Ewa Stelmasiak

W 12. odcinku #DiversityTalks rozmawialiśmy z Ewą Stelmasiak – ekspertką ds. dobrostanu osobistego i organizacyjnego, autorką książki pt. „Lider dobrostanu. Jak tworzyć wspierającą kulturę pracy w hybrydowym świecie”. Jako konsultantka wspiera firmy w budowaniu strategii i kultury dobrostanu. Prowadzi warsztaty i webinary. The Wellness Institute by Ewa Stelmasiak obchodzi w tym roku 10-lecie.

3 sierpnia 2022

#DiversityTalks 11: Paulina Janiak

W 11. odcinku Diversity Talks rozmawialiśmy z Pauliną Janiak, psycholożką, Coach & Mentor EMCC EIA Practitioner Level. Członkinią Zarządu European Mentoring & Coaching Council ds. społecznej odpowiedzialności, organizacji promującej najwyższe standardy coachingu, mentoringu i superwizji. Przedsiębiorczynią, mamą i pasjonatką jazdy konnej.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc