Aktualności Karty Różnorodności

4 maja 2022

#10latKR: Kobiety na rynku pracy [INTERAKTYWNA INFOGRAFIKA]

Pierwszy blok tematyczny w ramach obchodów 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce to KOBIETY. Spojrzenie na kobiety z perspektywy pełnionych ról, funkcji oraz nierówności związanych w płcią, szanse i wyzwania zmiany rzeczywistości w tym zakresie w różnych wymiarach.

4 maja 2022

#DiversityTalks 10: Martyna Borkowska, Anka Majdak, Ada Mrówczyńska

W 10. odcinku Diversity Talks rozmawialiśmy z Martyną Borkowską, Anką Majdak i Adą Mrówczyńską, przedstawicielkami sieci pracowniczych NatWest Group.

29 kwietnia 2022

Europejskie stolice inkluzywności i różnorodności – WYNIKI

29 kwietnia br. podczas wydarzenia towarzyszącego inauguracji Europejskiego Miesiąca Różnorodności 2022 w Brukseli Komisja Europejska ogłosiła wyniki konkursu na Europejskie Stolice Inkluzywności i Różnorodności. Nagrody przyznano miastom w kilku kategoriach.

28 kwietnia 2022

RAPORT: Opieka rodzinna i praca

Polki i Polacy są nadmiernie obciążeni łączeniem pracy opieką. Problem ten dotyczy dwóch trzecich pracujących, zwłaszcza kobiet. Co szósty zatrudniony_a musi z uwagi na opiekę nad bliskimi – dziećmi lub dorosłymi – ograniczyć swoją aktywność zawodową. Szans na odwrócenie negatywnych trendów Forum Odpowiedzialnego Biznesu upatruje w większym zaangażowaniu mężczyzn. Wbrew stereotypom, pełnienie przez nich ról opiekuńczych akceptuje zdecydowana większość społeczeństwa.

27 kwietnia 2022

Inauguracja Europejskiego Miesiąca Różnorodności w Brukseli

W piątek 29 kwietnia w Brukseli odbędzie się uroczysta inauguracja Europejskiego Miesiąca Różnorodności. Całe spotkanie będzie transmitowane on-line – zachęcamy do śledzenia!

7 kwietnia 2022

#DiversityTalks 09: Kasia Modlińska

W 9. odcinku Diversity Talks rozmawialiśmy z Katarzyną Modlińską, prezeską Fundacji a/typowi – organizacji działającej na rzecz neuroróżnorodności poprzez edukację i dialog społeczny.

5 kwietnia 2022

Prewencja antydyskryminacyjna odpowiedzią na nowe wyzwania rynku pracy

Prewencja antydyskryminacyjna odpowiedzią na nowe wyzwania rynku pracy związane z napływem osób uciekających przed wojną w Ukrainie będzie tematem wspólnego webinaru Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego.

5 kwietnia 2022

Przewodnik Europejskiego Miesiąca Różnorodności 2022

Europejska Platforma Kart Różnorodności przygotowała bazę z materiałami dotyczącymi Europejskiego Miesiąca Różnorodności 2022. Zachęcamy do korzystania z nich i włączenia się w obchody #EUDiversityMonth.

31 marca 2022

#DiversityTalks 08: Iwona Dudzińska

Gościnią najnowszego odcinka #DiversityTalks jest Iwona Dudzińska, Dyrektor Zarządzająca Polskiego Oddziału Citi.

27 marca 2022

#DiversityTalks 07: Bożena Leśniewska

W 7. odcinku Diversity Talks rozmawiamy z Bożeną Leśniewską, Wiceprezeską ds. Rynku Biznesowego Orange Polska.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc