Aktualności Karty Różnorodności

8 marca 2021

Prawa kobiet istotne dla spójności społecznej

Z okazji Dnia Kobiet zachęcamy do lektury artykułów oraz obejrzenia wystąpień poświęconych sytuacji kobiet na rynku pracy oraz wyzwaniom związanym z dyskryminacją i nierównościami.

5 marca 2021

Skutki pandemii najbardziej dotykają kobiety

W ramach przygotowań do Międzynarodowego Dnia Kobiet Europejski Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (EIGE) opublikował nowe ustalenia dotyczące wpływu kryzysu koronawirusa na równość płci w Europie. Wśród najważniejszych wymienia się duże zwolnienia w branżach, w których pracują przeważnie kobiet oraz gwałtowny wzrost przypadków przemocy domowej. 

1 marca 2021

Przygotuj się, nawet jeśli (jeszcze) nie wiesz na co. Co biznes ma wspólnego z aktywizmem

Co firmy mają wspólnego z aktywizmem? Jakie tematy cieszą się zainteresowaniem opinii publicznej? Czy warto zabierać głos w sprawach będących przedmiotem sporów? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w najnowszej analizie tematycznej Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Publikacja zawiera wyniki badań oraz komentarze czołowych ekspertów i ekspertek w obszarze CSR i komunikacji.

23 lutego 2021

Więcej czasu dla najmłodszych. Nestlé wprowadza dodatkowy 4-tygodniowy urlop ojcowski

Od początku roku pracownicy Nestlé w Polsce mogą korzystać z urlopu ojcowskiego wydłużonego o cztery tygodnie. Dodatkowy czas ułatwi nowym rodzicom łączenie wychowania dzieci z pracą oraz pomoże wyrównać szanse kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

22 lutego 2021

Twój głos ma moc! Weź udział w badaniu Pracodawca na TAK

Zapraszamy do udziału w badaniu „Pracodawca na TAK”, którego celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnością na rynku pracy oraz pracodawców otwartych na włączenie tej grupy pracowników do swoich zespołów. Karta Różnorodności jest patronem badania realizowanego przez Fundację TAKpełnosprawni.

14 lutego 2021

Zarządzanie różnorodnością ważniejsze niż kiedykolwiek

W tym roku Karta Różnorodności, międzynarodowa inicjatywa pod patronatem Komisji Europejskiej, koordynowana w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, obchodzi już dziewiąte urodziny. W gronie sygnatariuszy jest już 300 podmiotów i jeszcze przed końcem lutego ta liczba zostanie przekroczona.

10 lutego 2021

Rusza projekt „Przystanki wiedzy: Mam prawo”

W ramach cyklu #1YearChallenge kancelaria Dentons, Sygnatariusz Karty Różnorodności, uruchomiła inicjatywę pt. „Przystanki wiedzy: Mam prawo”. Celem jest propagowanie podstawowych praw obywatelskich i aktywnych postaw społecznych.

3 lutego 2021

Pandemia obnażyła i pogłębiła nierówności płciowe

Na całym świecie światowi przywódcy i przywódczynie oraz działaczki i działacze na rzecz praw kobiet planowali obchodzić w 2020 rocznice kluczowych wydarzeń i momentów, które wzmocniły pozycję kobiet także w ujęciu prawa międzynarodowego, takich jak np. Deklarację Pekińską i Platformę Działania, przyjęte w 1995 r. Pandemia COVID-19 zniweczyła jednak te plany. 

1 lutego 2021

Cushman & Wakefield w gronie Sygnatariuszy Karty Różnorodności

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została przyjęta do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności, potwierdzając tym samym swoje zobowiązanie do dalszego tworzenia miejsca pracy, które sprzyja budowaniu kultury włączającej, opartej o szacunek dla każdego człowieka, niezależnie od płci, wieku, pochodzenia etnicznego czy poglądów.

29 stycznia 2021

Organizacja pracy w czasie pandemii. Wyzwania dla HR w 2021

Co czeka HR w 2021 roku? Jak wskazują wyniki badania EY, Sygnatariusza Karty Różnorodności, będą to przede wszystkim praca hybrydowa, mierzenie efektywności, weryfikacja polityki wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc