Aktualności Karty Różnorodności

19 marca 2021

Oglądaj transmisję z European Anti-Racism Summit 2021

W piątek 19 marca w godz. 9:00 – 13:00 odbędzie się „European Anti-Racism Summit”, organizowany przez Komisję Europejską. Wydarzenie będzie transmitowane w internecie.

15 marca 2021

Badanie dotyczące rozwiązań wspierających równość płci w opiece rodzicielskiej

Polityka Insight realizuje we współpracy z Fundacją Share the Care oraz Kartą Różnorodności badanie, którego celem jest stworzenie pierwszego rankingu firm przyjaznych równości płci w opiece rodzicielskiej.

12 marca 2021

Unia Europejska „strefą wolności dla osób LGBTIQ”

W odpowiedzi na sytuację osób LGBTIQ w niektórych krajach UE, jak Polska i Węgry, Parlament Europejski przyjął rezolucję mówiącą o tym, że UE jest „strefą wolności dla osób LGBTIQ”.

11 marca 2021

BASF Polska rozpoczyna kampanię społeczną „Chemia jest Kobietą”

Firma BASF Polska postanowiła dołożyć swoją cegiełkę do walki ze stereotypami związanymi z postrzeganiem branży chemicznej jako mało „kobiecej”. Pomóc w tym ma właśnie zainagurowana kampania „Chemia jest Kobietą”, która prezentuje sylwetki 8 kobiet pracujących w BASF, często na stereotypowo postrzeganych – tzw. męskich stanowiskach. Partnerem inicjatywy jest Karta Różnorodności.

11 marca 2021

NIVEA Polska w gronie Sygnatariuszy Karty Różnorodności

NIVEA Polska dołączyła do grona 300 firm, które podpisały w Polsce Kartę Różnorodności. To międzynarodowa inicjatywa mająca na celu promowanie różnorodności i równych szans w zatrudnieniu, bez względu na płeć, wiek, stan zdrowia, narodowość, wyznanie, przekonania, orientację psychoseksualną oraz wszelkie inne przesłanki narażające na zachowania dyskryminacyjne.

9 marca 2021

IX edycja Plebiscytu Równa Firma

Trwa IX edycja Plebiscytu Równa Firma. Adresowany jest do firm z województwa zachodniopomorskiego aktywnych w obszarze CSR.

8 marca 2021

Pandemia COVID-19 pogorszy sytuację kobiet na rynku pracy w wielu krajach OECD

W sektorach najbardziej dotkniętych przez COVID-19 zatrudnionych jest więcej kobiet niż mężczyzn, a wstępne dane już teraz pokazują, że w minionym roku to właśnie kobiety częściej traciły pracę.

8 marca 2021

Gdzie są nasze patronki?

Na kartach historii Polski zapisało się wiele inspirujących i wyjątkowych kobiet: laureatki Nagrody Nobla, zdobywczynie medali olimpijskich, kreatorki trendów w sztuce, nauce i innych dziedzinach życia. Jednak, według statystyk, aż 90 proc. patronów polskich szkół to mężczyźni. Bank BNP Paribas, sygnatariusz Karty Różnorodności, rozpoczął program „Gdzie są nasze Patronki?”, w którym zachęca szkoły do przyjmowania nazwisk patronek jednocześnie przybliżając losy niezwykłych kobiet. Placówki, które wezmą udział w akcji, będą miały szansę na przystąpienie do konkursu i powalczenie o grant.

8 marca 2021

Pandemia odciska głębokie piętno na życiu codziennym pracujących kobiet

Badanie pokazuje przede wszystkim, że pandemia tylko nasiliła tradycyjne obciążenie kobiet pracą na dwóch etatach: służbowym i prywatnym. Aż 67 proc. respondentek zadeklarowało, że jednocześnie intensywnie zajmuje się osobami bliskimi, wykonując co najmniej 75 proc. związanych z tym obowiązków.

8 marca 2021

Prawa kobiet istotne dla spójności społecznej

Z okazji Dnia Kobiet zachęcamy do lektury artykułów oraz obejrzenia wystąpień poświęconych sytuacji kobiet na rynku pracy oraz wyzwaniom związanym z dyskryminacją i nierównościami.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc