Aktualności Karty Różnorodności

29 kwietnia 2021

Inkluzja osób LGBT+ sprzyja gospodarce krajów wysoko rozwiniętych. A jak wygląda sytuacja w Europie Środkowo-Wschodniej?

Nowy raport koalicji Open For Business wskazuje na znaczącą ekonomiczną przewagę firm i państw dbających o inkluzywne społeczeństwo. Jak wskazują autorzy raportu, biorący pod lupę sytuację w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, uwzględnianie sytuacji i potrzeb osób LGBT+ ma pozytywny związek z zagranicznymi inwestycjami, pozyskiwaniem wykwalifikowanych pracowniczek i pracowników, czy wynikami finansowymi danych podmiotów. Tymczasem dyskryminacja osób LGBT+ powoduje utratę aż 1,75% rocznego PKB. Zachęcamy do lektury raportu, który powstał we współpracy z Kartą Różnorodności. 

28 kwietnia 2021

Praktycznie o włączającym podejściu do zarządzania zasobami ludzkim [warsztaty dla MŚP]

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza przedstawiciel(k)i działów kadr/HR małych i średnich firm do udziału w wyjątkowych warsztatach organizowanych w ramach pilotażowej edycji Upskill 4 Future. To międzynarodowy projekt poświęcony sprawiedliwej transformacji rynku pracy. Spotkanie odbędzie się 7 maja w formule online. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

27 kwietnia 2021

Grupa Santander uruchamia programy stypendialne wspierające przedsiębiorczość kobiet

Santander Universidades we współpracy z London School of Economics and Political Science uruchamia dwa programy stypendialne dla kobiet. Do 11. edycji Santander Scholarship Women | W50 Leadership –LSE można zgłaszać się do 10 maja, a nabór do programu Santander Scholarship Women | Emerging Leaders –LSE trwa do 16 czerwca 2021 r.

22 kwietnia 2021

29 kwietnia premiera raportu “Argumenty ekonomiczne przemawiające za inkluzją osób LGBT+ w Europie Środkowo-Wschodniej”

Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynator Karty Różnorodności, oraz Kampania Przeciwko Homofobii z przyjemnością zapraszają do wspólnego udziału w webinarium Open for Business, w trakcie którego po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie najnowszy raport “Argumenty ekonomiczne przemawiające za inkluzją osób LGBT+ w Europie Środkowo-Wschodniej”. Webinarium odbędzie się w czwartek 29 kwietnia o godz. 10:00.

21 kwietnia 2021

4 maja inauguracja #EUDiversityMonth

European Diversity Month to święto różnorodności i inkluzji nie tylko w miejscu pracy, ale i całym społeczeństwie, okazja do pogłębienia wiedzy i budowania świadomości i pokazania  jakie wartości są dla nas ważne. Inauguracja odbędzie się 4 maja w formie spotkania z udziałem m.in. Heleny Dalli, unijnej komisarz ds. równości.

8 kwietnia 2021

Do 12 kwietnia zgłoś akces swojej firmy do Diversity IN Check

Zarządzanie różnorodnością, inkluzja w organizacji i dążenie do osiągnięcia spójności społecznej to aspekty, których znaczenie wciąż rośnie. Tym bardziej znaczenia nabiera mierzenie dojrzałości organizacji w obszarze Diversity & Inclusion.

2 kwietnia 2021

Grupa Santander zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie wspierającym różnorodność i inkluzję w piłce nożnej

Realizując cel konkursu, uczestnicy mogą korzystać z rozmaitych technologii, w tym: sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, blockchainu, rozszerzonej lub wirtualnej rzeczywistości oraz internetu rzeczy. Trzy najlepsze inicjatywy zakwalifikują się do projektu pilotażowego realizowanego z udziałem Santander. W komisji konkursu zasiądą przedstawiciele UEFA, CONMEBOL oraz LaLiga, a ponadto znane osoby ze świata sportu, np. Ronaldo Nazário.

30 marca 2021

Dyskryminacja ze względu na wiek to globalne wyzwanie

Ageizm prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia, izolacji społecznej, wcześniejszych zgonów i miliardów oszczędności. To główne wnioski z raportu, w którym WHO wzywa do podjęcia pilnych działań w celu wdrożenia skutecznych strategii przeciwdziałających dyskryminacji ze względu na wiek.

30 marca 2021

Jak mówić i pisać o grupach narażonych na dyskryminację?

Publikacja pomyślana jest jako narzędzie dla osób, które chcą pisać i mówić o grupach narażonych na dyskryminację w sposób trafny, inkluzywny i niepowielający stereotypów.

30 marca 2021

Jak pisać i mówić o osobach LGBT+?

Poradnik to materiał dla tych, które i którzy chcą obiektywnie i rzetelnie pisać o LGBT+, a nie zawsze wiedzą, jakim językiem się przy tym posługiwać.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc