Aktualności Karty Różnorodności

11 maja 2021

Praktycznie o włączającej transformacji rynku pracy

7 maja odbyły się warsztaty „Praktycznie o włączającej transformacji rynku pracy”, realizowane w ramach międzynarodowego projektu Upskill 4 Future. W spotkaniu prowadzonym przez dr Annę Jawor Joniewicz i dr hab Łukasza Sienkiewicza – ekspertów z zakresu m.in. analizy rynku pracy i zarządzania różnorodnością wzięły udział firmy zaangażowane w projekt oraz zaproszone małe i średnie firmy.

10 maja 2021

Jak wspierać pracownice i pracowników pełniących role opiekuńcze?

Pełnienie ról opiekuńczych to wśród pracownic i pracowników zjawisko powszechne. Dotyczy bowiem 6,2 mln Polek i Polaków, czyli połowy zatrudnionych na umowę o pracę, którzy obowiązki służbowe łączą z opieką nad dzieckiem i/lub osobą dorosłą. O tym, jak skutecznie wesprzeć zatrudnionych w łączeniu tych ról rozmawiali  uczestnicy i uczestniczki debaty organizowanej 13 maja w ramach Miesiąca Różnorodności.

7 maja 2021

Zdobądź wejściówki na Przegląd Filmów Miesiąca Różnorodności

Inspiracje do działań w obszarze D&I przychodzą czasem z zupełnie nieoczekiwanej strony. Dlatego wraz z BNP Paribas Bank Polska zapraszamy na weekendowy przegląd filmów.

6 maja 2021

#DiversityTalks 02: Ela Bonda

Zapraszamy na drugi odcinek #DiversityTalks, czyli rozmów z liderkami i liderami D&I w polskich firmach.

5 maja 2021

Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami

5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami. Wg różnych danych w Polsce żyje od 4 do 7 mln osób z niepełnosprawnościami.

5 maja 2021

6 maja rusza #MiesiącRóżnorodności

Różnorodność i inkluzja w miejscu pracy są koniecznym elementem cyfrowej transformacji sprzyjającej spójności społecznej. Ta myśl przewodnia będzie towarzyszyła tegorocznemu Miesiącowi Różnorodności. Przez cały maj będzie można śledzić eksperckie debaty, zainspirować się dobrymi praktykami, a nawet skorzystać z weekendowego przeglądu filmów. To wszystko od 6 maja na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz na profilu Karty Różnorodności na Facebooku.

30 kwietnia 2021

Wysłuchaj premierowego odcinka #DiversityTalks – podcastu Karty Różnorodności

Startujemy z nowym cyklem #DiversityTalks. To podcasty z liderkami i liderami Diversity & Inclusion w polskich firmach. Porozmawiamy o nich, ich pracy i o tym, jak skutecznie budować włączającą kulturę organizacyjną w obecnej rzeczywistości. Gościnią pierwszego odcinka #DiversityTalks jest Susanna Romantsova, Equality, Diversity & Inclusion Leader w IKEA Retail Polska. Ten i kolejne odcinki znajdziecie…

29 kwietnia 2021

Inkluzja osób LGBT+ sprzyja gospodarce krajów wysoko rozwiniętych. A jak wygląda sytuacja w Europie Środkowo-Wschodniej?

Nowy raport koalicji Open For Business wskazuje na znaczącą ekonomiczną przewagę firm i państw dbających o inkluzywne społeczeństwo. Jak wskazują autorzy raportu, biorący pod lupę sytuację w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, uwzględnianie sytuacji i potrzeb osób LGBT+ ma pozytywny związek z zagranicznymi inwestycjami, pozyskiwaniem wykwalifikowanych pracowniczek i pracowników, czy wynikami finansowymi danych podmiotów. Tymczasem dyskryminacja osób LGBT+ powoduje utratę aż 1,75% rocznego PKB. Zachęcamy do lektury raportu, który powstał we współpracy z Kartą Różnorodności. 

28 kwietnia 2021

Praktycznie o włączającym podejściu do zarządzania zasobami ludzkim [warsztaty dla MŚP]

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza przedstawiciel(k)i działów kadr/HR małych i średnich firm do udziału w wyjątkowych warsztatach organizowanych w ramach pilotażowej edycji Upskill 4 Future. To międzynarodowy projekt poświęcony sprawiedliwej transformacji rynku pracy. Spotkanie odbędzie się 7 maja w formule online. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

27 kwietnia 2021

Grupa Santander uruchamia programy stypendialne wspierające przedsiębiorczość kobiet

Santander Universidades we współpracy z London School of Economics and Political Science uruchamia dwa programy stypendialne dla kobiet. Do 11. edycji Santander Scholarship Women | W50 Leadership –LSE można zgłaszać się do 10 maja, a nabór do programu Santander Scholarship Women | Emerging Leaders –LSE trwa do 16 czerwca 2021 r.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc