Aktualności Karty Różnorodności

7 maja 2020

Zarządzanie różnorodnością a organizacja włączająca

Jaka jest rola i znaczenie zarządzanie różnorodnością w organizacjach? Na czym polegają różnice między diversity a inclusion? O tym w artykule dr hab. Sylwii Przytuły (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), który publikujemy z okazji #MiesiącRóżnorodności.

6 maja 2020

Praca zawodowa a pełnienie ról opiekuńczych przez kobiety i mężczyzn w Polsce [wideo]

W ramach #MiesiącRóżnorodności Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przedstawia wyniki badania FOB dotyczącego łączenia pracy zawodowej z pełnieniem ról opiekuńczych. Partnerami badania są Santander Bank Polska i Henkel Polska.

5 maja 2020

Henkel Polska partnerem #MiesiącRóżnorodności

Mamy przyjemność poinformować, że partnerem #MiesiącRóżnorodności jest firma Henkel Polska. Inicjatywę wspierają także patroni i patroni medialni, którym bardzo dziękujemy za wsparcie w promowaniu tematyki różnorodności i budowania włączających miejsc pracy.

5 maja 2020

Co może zmienić polska transpozycja dyrektywy o work-life balance? Pierwsze komentarze w przestrzeni publicznej, potrzebne polskie rozwiązania

Po kilku latach prac Komisja Europejska przyjęła na wiosnę 2019 roku „Dyrektywę w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów”. Jak wyglądały pierwsze komentarze w przestrzeni publicznej, o czym mówią i czy ma to znaczenie dla dalszych losów polskiej transpozycji Dyrektywy? Co mogłaby zmienić na polskim rynku pracy?

5 maja 2020

Santander Bank Polska – inkluzywna bankowość

W Polsce jest około 4,7 mln osób z niepełnosprawnościami, które mogą się zmagać z brakiem dostępności. Santander Bank Polska od wielu lat podejmuje działania, by finanse były dostępne dla osób z różnymi potrzebami. Dzień Tolerancji, Praw Człowieka i Integracji Europejskiej oraz Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych to okazja, by na te potrzeby zwrócić szczególną…

4 maja 2020

Co w Miesiącu Różnorodności?

W odpowiedzi na sytuację wywołaną pandemią koronawirusa, coroczny Ogólnopolski Dzień Różnorodności przenosi się do sieci i przybierze formę Miesiąca Różnorodności – cyklu wywiadów oraz eksperckich wystąpień poświęconych wyzwaniom związanym z przyszłością rynku pracy, pełnieniem ról opiekuńczych czy mierzeniem poziomu zaawansowania firmy w zakresie zarządzania różnorodnością.  Materiały ukazywać się będą przez cały maj w mediach Karty Różnorodności.

4 maja 2020

Praca przyszłości – jak DZIŚ definiuje jej największe wyzwania? Rusza #MiesiącRóżnorodności – cykl eksperckich materiałów prezentowanych online

W odpowiedzi na sytuację wywołaną pandemią koronawirusa, coroczny Ogólnopolski Dzień Różnorodności przenosi się do sieci i przybierze formę Miesiąca Różnorodności – cyklu wywiadów oraz eksperckich wystąpień poświęconych wyzwaniom związanym z przyszłością rynku pracy, pełnieniem ról opiekuńczych czy mierzeniem poziomu zaawansowania firmy w zakresie zarządzania różnorodnością.  Materiały ukazywać się będą przez cały maj w mediach Karty Różnorodności. Partnerem Miesiąca Różnorodności jest Henkel Polska.

30 kwietnia 2020

Poradnik audio o COVID-19 dla osób niewidomych

Firma Lidex, sygnatariusz Karty Różnorodności, przygotowała, w formie audiodeskrypcji, poradnik na temat COVID-19 dla osób niewidzących.

30 kwietnia 2020

Europejska Platforma Kart Różnorodności kończy 10 lat!

Dziesięć lat temu Komisja Europejska uruchomiła Europejską Platformę Kart Różnorodności – międzynarodową sieć, której celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji i promowanie równych szans w miejscu pracy. Karta obecna jest już w 24 krajach UE, a jej sygnatariuszami jest ponad 12 000 firm, instytucji i organizacji pozarządowych, reprezentujących ponad 16 milionów pracownic i pracowników. 

29 kwietnia 2020

Ruszyła akcja #Niezwalniajmy

Ruszyła akcja społeczna #Niezwalniajmy, której celem jest zwrócenie uwagi na konieczność utrzymania jak największej liczby miejsc pracy w obliczu koronawirusa. W ramach akcji promowane są firmy, które deklarują, że jeśli będą musiały ograniczyć koszty to będą się starały ochronić jak najwięcej miejsc pracy. Ponadto, planowane jest tworzenie i publikowanie co miesiąc bazy firm, którym udało się utrzymać zatrudnienie na niezmienionym poziomie. Inicjatorem i organizatorem akcji jest Homejob, portal pracy zdalnej i elastycznej, zaś patronami: Karta Różnorodności koordynowana przez Forum Odpowiedzianego Biznesu, Business Centre Club, CR Navigator, B-Better, Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe, United Nations Global Compact oraz Admind.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc