Aktualności Karty Różnorodności

12 maja 2020

Marcel Andino Velez – Raz, dwa, trzy, teraz opiekunem będziesz…. ty!

Przez czterdzieści parę lat życia nikt mnie nie ostrzegł, że zostanę nagle opiekunem dwojga starzejących się rodziców. Że będę musiał nauczyć się nowej roli i dopasować do niej resztę mojego życia. Szanse, że w podobnej sytuacji znajdzie się każdy dorosły człowiek, rosną z roku na rok. Więc lepiej się na to przygotować.

11 maja 2020

Tesco podpisało Kartę Różnorodności

Tesco dołączyło do międzynarodowej inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską, zobowiązując się do podejmowania działań na rzecz równości i różnorodności w miejscu pracy. Przystąpienie do Karty Różnorodności, koordynowanej w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, to efekt podsumowania dotychczasowych praktyk Tesco w tym obszarze oraz ambitnych planów na przyszłość.

11 maja 2020

Kamil Fejfer – Kobieta pracująca w czasie pandemii #MiesiącRóżnorodności

Jak kryzys wywołany pandemią koronawirusa wpłynął na sytuację kobiet w społeczeństwie i gospodarce? Co wspólnego mają z tym prekarne warunki zatrudnienia? O tym w ramach #MiesiącRóżnorodności mówi Kamil Fejfer, analityk rynku pracy i nierówności społecznych, dziennikarz piszący o ekonomii i gospodarce. Autor książek: „O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia chociaż więcej pracuje” oraz „Zawód”.

8 maja 2020

Marta Orzęcka – Cechy organizacji różnorodnych i włączających

W ostatnich latach poprawa zaangażowania i satysfakcji pracowników stała się jednym z kluczowych celów wielu organizacji. Wyniki ostatniego badania Deloitte Global Human Capital Trends 2019 pokazały, że 84% respondentów uznało problem poprawy satysfakcji pracowników za ważny. Zdają sobie oni sprawę z tego, że wysoce zaangażowani pracownicy mogą intensyfikować innowacje, produktywność i wyniki finansowe, jednocześnie minimalizując koszty związane z rekrutacją i utrzymaniem na wysoce konkurencyjnych rynkach.

8 maja 2020

Kamil Fejfer: Kobieta pracująca – rzeczywistość i propozycje zmiany #MiesiącRóżnorodności

Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy? Na czym polega skorygowana i nieskorygowana luka płacowa? I dlaczego warto, aby mężczyźni w większym zakresie włączyli się w pełnienie ról opiekuńczych? O tym w ramach Miesiąca Różnorodności mówi Kamil Fejfer,  analityk rynku pracy i nierówności społecznych, dziennikarz piszący o ekonomii i gospodarce. Autor książek: „O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia chociaż więcej pracuje” oraz „Zawód”.

7 maja 2020

Izabela Warwas – Włączenie jako wartość dla organizacji

Współczesne organizacje funkcjonują od jakiegoś czasu w ciągłej zmianie. Obecnie jednak środowisko biznesowe stało się bardziej dynamiczne, stwarzające coraz to nowe wymagania dla firm. Muszą one nieustannie wprowadzać innowacje, wymyślać na nowo procesy i dbać o witalność. Utrzymanie witalności rozumianej jako zdolność do odkrywania nowych możliwości, odnawiania strategii i kreowania zrównoważonego rozwoju – staje się ważniejsze niż kiedykolwiek – pisze dr hab. Izabela Warwas, profesor Uniwersytetu Łódzkiego. 

7 maja 2020

ING wprowadza udogodnienia dla niesłyszących

ING Bank Śląski wprowadził kolejne rozwiązania, które ułatwią osobom niesłyszącym codzienne korzystanie z bankowości. W specjalnej sekcji na stronie internetowej banku zostało udostępnionych 5 filmów z tłumaczem języka migowego. Zostały przygotowane z użyciem Polskiego Języka Migowego i można się z nich dowiedzieć m.in. o podstawowych procesach w bankowości: jak otworzyć konto, jak zacząć korzystać z aplikacji mobilnej, co to jest BLIK i jak wysłać przelew.

7 maja 2020

Kamil Fejfer: Kobieta pracująca – stereotypy #MiesiącRóżnorodności [wideo]

O skutkach wywołanych stereotypami dotyczącymi rynku pracy, które odnoszą się do kobiet, mówi z okazji #MiesiącRóżnorodności Kamil Fejfer – analityk rynku pracy i nierówności społecznych, dziennikarz piszący o ekonomii i gospodarce. Autor książek: „O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia chociaż więcej pracuje” oraz „Zawód”.

7 maja 2020

Zarządzanie różnorodnością a organizacja włączająca

Jaka jest rola i znaczenie zarządzanie różnorodnością w organizacjach? Na czym polegają różnice między diversity a inclusion? O tym w artykule dr hab. Sylwii Przytuły (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), który publikujemy z okazji #MiesiącRóżnorodności.

6 maja 2020

Praca zawodowa a pełnienie ról opiekuńczych przez kobiety i mężczyzn w Polsce [wideo]

W ramach #MiesiącRóżnorodności Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przedstawia wyniki badania FOB dotyczącego łączenia pracy zawodowej z pełnieniem ról opiekuńczych. Partnerami badania są Santander Bank Polska i Henkel Polska.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc