Aktualności Karty Różnorodności

4 sierpnia 2021

366 mld euro rocznie. Tyle wynoszą w UE straty związane z przemocą ze względu na płeć

Europejski Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (EIGE) oszacował, że koszty przemocy ze względu na płeć w UE wynoszą 366 mld euro rocznie. W przeważającej mierze (79% kwoty) są one związane z przemocą wobec kobiet.

13 lipca 2021

„Rzeczpospolita”: Za mały udział pań we władzach firm uwiera coraz bardziej

Pandemia znacząco pogorszyła sytuację kobiet na rynku pracy. Do tego stopnia, że pojawiło się określenie shecession – pisze na łamach „Rzeczpospolitej” red. Anita Błaszczak. W artykule nie zabrakło także powołania na wnioski z badania Diversity IN Check oraz rosnącego grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności.

8 lipca 2021

Dyrektywa work-life balance w Polsce. Rekomendacje

6 lipca 2021 r. Rada Programowa Fundacji Share the Care opublikowała rekomendacje odnośnie transpozycji Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1158 z dnia 20 czerwca 2019 r. Jedną ze współautorek rekomendacji jest Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującego Kartę Różnorodności w Polsce.

5 lipca 2021

Sierpień różnorodności i wspólnoty w Krakowie. Orfeo & Majnun

Warsztaty dla dzieci, spacery z przewodnikiem, koncerty, karty pracy dla najmłodszych – sierpień będzie należał do projektu Orfeo & Majnun, który zamieni Kraków w prawdziwą stolicę różnorodności, zabawy i buzującego życia pochodzącego z odmiennych kultur. Międzynarodowy projekt skupia się na wieloelementowym programie wspierającym łączenie pokoleń, pełnym wspólnej zabawy i nauki, a to wszystko w przestrzeni wielokulturowego miasta.

28 czerwca 2021

Inkluzywność i różnorodność w kontekście transformacji rynku pracy

24 czerwca odbyły się 2. warsztaty w ramach spotkań Capacity Building session projektu Upskill 4 Future. Tym razem podczas spotkania rozmawialiśmy o zagadnieniach związanych z inkluzywnością i różnorodnością w kontekście transformacji rynku pracy.

25 czerwca 2021

Różnorodność a rozwój biznesu – praktyczny przewodnik dla pracodawców [webinar]

Kancelaria prawna Noerr wspólnie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującym Kartę Różnorodności w Polsce, zapraszają na spotkanie online poświęcone tematowi przeciwdziałania dyskryminacji w miejscu pracy. Webinar odbędzie się 30 czerwca o godz. 11. Obowiązują zapisy.

23 czerwca 2021

Równość rodzicielska na polskim rynku pracy. Jak firmy wspierają zaangażowane ojcostwo?

W raporcie Polityki Insight zaprezentowano wyniki 23 firm, które wspierają swoich pracowników będących rodzicami w dzieleniu się opieką rodzicielską oraz które swoimi działaniami przyczyniają się do budowania świata równych szans i promowania idei work-life balance. W publikacji przedstawiono także dobre praktyki, które mogą stanowić inspirację dla innych firm.

23 czerwca 2021

Różnorodny zespół niesie duży potencjał dla firm. Wciąż niewiele z nich potrafi go jednak wykorzystać

51 proc. przedsiębiorstw deklaruje działania, które można określić jako politykę zarządzania różnorodnością – wynika z badania współtworzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dlatego wciąż potrzebne są działania promujące różnorodne środowisko pracy i edukujące z zakresu m.in. walki z dyskryminacją.

23 czerwca 2021

We know the best employers for Diversity & Inclusion in Poland. Responsible Business Forum announces Diversity IN Check results

Thirty-one organizations – mainly large companies – are on the first List of the best employers for Diversity & Inclusion in Poland. The list is based on the results of the Diversity IN Check survey by the Responsible Business Forum and a group of partner organizations. The list was announced online. The broadcast transcript is…

22 czerwca 2021

Przyszłość rynku pracy. Polska perspektywa

Jak wynika z badania PwC, myśląc o pracy w przyszłości 37% pracowników w Polsce jest pozytywnie nastawiona do zmian – są podekscytowani nowymi możliwościami (21%) albo przynajmniej pewni, że odniosą sukces (16%). Jednocześnie 40% obawia się tego, co przyniosą kolejne lata. Na świecie grupa optymistów, którzy widzą przyszłość rynku pracy w jasnych barwach, jest znacznie większa (50%), choć nadal co trzeci respondent wyraża zaniepokojenie.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc