Aktualności Karty Różnorodności

12 lipca 2023

#DiversityTalks 21 – Rola bibliotek i literatury dziecięcej w budowaniu włączającego społeczeństwa

Rozmowa o roli bibliotek i literatury dziecięcej w budowaniu włączającego społeczeństwa. Podcast prowadzą Irena Madej i Anna Szczerbaczewicz-Korzeniowska z FOB. Gośćmi 21 odcinka DiversityTalks są: dr hab. Małgorzta Cackowska – badaczka książek dla dzieci, Uniwersytet Gdański, Instytut Pedagogiki oraz Marcin Wiktor – p.o. dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Wybickiego w Sopocie.

4 lipca 2023

#PowiedzCześćRóżnorodności razem z nami! Takiej kampanii społecznej jeszcze nie było!

Pozostał miesiąc ogólnopolskiej kampanii społecznej #PowiedzCześćRóżnorodności. Jej inicjatorzy – Fundacja DEI Alliance oraz firma Better – połączyli siły z ponad 20 partnerami, by promować pozytywną siłę różnorodności.

3 lipca 2023

Nowi Sygnatariusze Karty Różnorodności – maj/czerwiec 2023

Kartę Różnorodności w Polsce podpisało już 319 podmiotów.

30 czerwca 2023

Przedstawiciele FOB na spotkaniu Bootcamp zorganizowanym przez CSR Europe

W dniach 20-21 czerwca przedstawiciele FOB: Karol Krzyczkowski i Milosz Marchlewicz uczestniczyli w spotkaniu roboczym CSR Europe w Brukseli. Spotkanie było połączone z wlanym zebraniem członków organizacji.

28 czerwca 2023

KR na spotkaniu EU Platform of Diversity Charters

W dniach 15-16 czerwca 2023 roku w Brukseli wzięliśmy udział w spotkaniu EU Platform of Diversity Charters, gdzie mieliśmy bezcenną okazję wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami z przedstawicielami_kami kilkunastu krajów.

28 czerwca 2023

#DiversityTalks 20 – Rozmowa z przedstawicielkami_ami mediów na temat budowania świadomości w kwestii włączania

Rejestracja dźwiękowa panelu “Jak pisać i mówić o różnorodności, by budować świadomość na temat włączania”, który odbył się 25 maja 2023 r., podczas gali finałowej Miesiąca Różnorodności.

27 czerwca 2023

Równość w praktyce sieci IKEA

IKEA już kilka lat temu wprowadziła konkretne rozwiązania ułatwiające pracowniczkom i pracownikom łączenie pracy z rolą rodzica czy opiekuna. Działania IKEA na rzecz równowagi rodzicielskiej zostały w ostatnim czasie docenione przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką i kapitułę rankingu „Firma przyjazna tacie na etacie”. 

26 czerwca 2023

Wedel z edukacyjnym cyklem wideo wspierającym kandydatów z niepełnosprawnościami poszukujących pracy

Firmy są coraz bardziej świadome potrzeby otwierania się na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami (OzN). To dobry czas na poszukiwanie pracy dla kandydatów ze szczególnymi potrzebami. Aby zaktywizować OzN i ułatwić im wejście na rynek pracy, Wedel przygotował cykl materiałów wideo ze wskazówkami, które mają wesprzeć kandydatów w tym procesie. 

26 czerwca 2023

Praca dla seniorów_ek? Sytuacja osób starszych na rynku pracy w Polsce, jej uwarunkowania i skutki

21 czerwca 2023 r. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się konferencja „Kongres Praca. Praca dla seniorów? Sytuacja osób starszych na rynku pracy w Polsce”. W panelu dyskusyjnym udział wzięła Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującego Kartę Różnorodności w Polsce.

7 czerwca 2023

Firmy działają na rzecz pracowników +50

15 marca 2023 r. rozpoczęła prace grupa robocza złożona z przedstawicieli firm, działających na rzecz pracowników +50 oraz tworząca dobre praktyki w tym obszarze. W jej skład wchodzą przedstawiciele m.in. BNP Paribas, Philip Morris International, Orange, NatWest, Polpharma, Ergo Hestia, BGK, IKEA, Jeronimo Martins, Randstad i Antal.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc