Aktualności Karty Różnorodności

16 stycznia 2024

Nest Bank sygnatariuszem Karty Różnorodności

Nest Bank podpisał Kartę Różnorodności. Ten istotny krok podkreśla zaangażowanie Banku w promowanie różnorodności i inkluzywności zarówno w ramach kultury organizacyjnej, jak i w szerszym kontekście działalności biznesowej.

12 stycznia 2024

Badanie TAKpełnosprawni na temat usprawnień dla pracowników z niepełnosprawnościami

Fundacja TAKpełnosprawni prowadzi badania do raportu poświęconego racjonalnym usprawnieniom dla pracowników z niepełnosprawnościami. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem inicjatywy.

10 grudnia 2023

Komisja Europejska ogłasza 3. edycję Nagrody „Europejskie Stolice Inkluzywności i Różnorodności”

6 grudnia 2023 r. komisarz europejska ds. równości, Helena Dalli, zainaugurowała trzecią edycję Nagrody „Europejskie Stolice Inkluzywności i Różnorodności”. Zgłoszenia można przesyłać do 15 lutego.

9 grudnia 2023

10 stycznia otwieramy zgłoszenia do 4. edycji badania Diversity IN Check

Diversity IN Check to badanie poziomu dojrzałości podmiotów w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania włączającej kultury organizacyjnej. Nabór zgłoszeń do czwartej edycji ruszy 10 stycznia. 

7 grudnia 2023

Nowi Sygnatariusze Karty Różnorodności – październik/listopad 2023

W październiku i listopadzie 2023 r. do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności dołączyły 3 nowe organizacje. Kartę Różnorodności w Polsce podpisało już 330 podmiotów (stan na 10 grudnia 2023).

6 grudnia 2023

Podsumowanie prac grupy roboczej dotyczącej DEI w branży kreatywnej

W skład grupy roboczej weszli eksperci_tki z branży kreatywnej oraz ośrodków badawczych i środowisk naukowych. Celem grupy było zapoczątkowanie dyskusji na temat zarządzania różnorodnością i inkluzywnością w agencjach PR, marketingowych i eventowych, w mediach, firmach produkujących materiały audiowizualne (w tym gry komputerowe), oraz u wydawców.

6 grudnia 2023

Ostatnie spotkanie grupy roboczej 50+ za nami! 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Podsumowaniem niemal rocznej pracy grupy roboczej będzie analiza tematyczna, która ukaże się w pierwszym kwartale 2024 roku.

6 grudnia 2023

Seminarium na temat różnorodności w SGH z udziałem FOB

12 grudnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się seminarium, podczas którego Marzena Strzelczak doradczyni zarządu FOB ds. DEI, przedstawi założenia Karty Różnorodności i weźmie udział w debacie o równości i włączaniu w środowisku akademickim.

30 listopada 2023

Karta Różnorodności podsumowuje rok i zapowiada nadchodzące inicjatywy

28 listopada 2023 roku odbyła się Gala Karty Różnorodności. Na program wydarzenia złożyły się eksperckie wystąpienia i panele dyskusyjne poświęcone m.in. mierzeniu DEI, zarządzaniu wiekiem czy różnorodności w branży kreatywnej. Podczas wydarzenia premierę miał raport z 3. edycji badania Diversity IN Check. Ogłoszono także nabór do 2. odsłony Nagrody Karty Różnorodności.

29 listopada 2023

Nowa kampania KE poświęcona walce ze stereotypami dotyczącymi płci

23 listopada 2023 roku Komisja Europejska rozpoczęła kampanię, mająca na celu zwiększenie świadomości w kwestii stereotypów funkcjonujących w społeczeństwie. Akcja KE jest częścią strategii na rzecz równości płci na lata 2020-2025.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc