Aktualności Karty Różnorodności

5 lipca 2021

Sierpień różnorodności i wspólnoty w Krakowie. Orfeo & Majnun

Warsztaty dla dzieci, spacery z przewodnikiem, koncerty, karty pracy dla najmłodszych – sierpień będzie należał do projektu Orfeo & Majnun, który zamieni Kraków w prawdziwą stolicę różnorodności, zabawy i buzującego życia pochodzącego z odmiennych kultur. Międzynarodowy projekt skupia się na wieloelementowym programie wspierającym łączenie pokoleń, pełnym wspólnej zabawy i nauki, a to wszystko w przestrzeni wielokulturowego miasta.

28 czerwca 2021

Inkluzywność i różnorodność w kontekście transformacji rynku pracy

24 czerwca odbyły się 2. warsztaty w ramach spotkań Capacity Building session projektu Upskill 4 Future. Tym razem podczas spotkania rozmawialiśmy o zagadnieniach związanych z inkluzywnością i różnorodnością w kontekście transformacji rynku pracy.

25 czerwca 2021

Różnorodność a rozwój biznesu – praktyczny przewodnik dla pracodawców [webinar]

Kancelaria prawna Noerr wspólnie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującym Kartę Różnorodności w Polsce, zapraszają na spotkanie online poświęcone tematowi przeciwdziałania dyskryminacji w miejscu pracy. Webinar odbędzie się 30 czerwca o godz. 11. Obowiązują zapisy.

23 czerwca 2021

Równość rodzicielska na polskim rynku pracy. Jak firmy wspierają zaangażowane ojcostwo?

W raporcie Polityki Insight zaprezentowano wyniki 23 firm, które wspierają swoich pracowników będących rodzicami w dzieleniu się opieką rodzicielską oraz które swoimi działaniami przyczyniają się do budowania świata równych szans i promowania idei work-life balance. W publikacji przedstawiono także dobre praktyki, które mogą stanowić inspirację dla innych firm.

23 czerwca 2021

Różnorodny zespół niesie duży potencjał dla firm. Wciąż niewiele z nich potrafi go jednak wykorzystać

51 proc. przedsiębiorstw deklaruje działania, które można określić jako politykę zarządzania różnorodnością – wynika z badania współtworzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dlatego wciąż potrzebne są działania promujące różnorodne środowisko pracy i edukujące z zakresu m.in. walki z dyskryminacją.

23 czerwca 2021

We know the best employers for Diversity & Inclusion in Poland. Responsible Business Forum announces Diversity IN Check results

Thirty-one organizations – mainly large companies – are on the first List of the best employers for Diversity & Inclusion in Poland. The list is based on the results of the Diversity IN Check survey by the Responsible Business Forum and a group of partner organizations. The list was announced online. The broadcast transcript is…

22 czerwca 2021

Przyszłość rynku pracy. Polska perspektywa

Jak wynika z badania PwC, myśląc o pracy w przyszłości 37% pracowników w Polsce jest pozytywnie nastawiona do zmian – są podekscytowani nowymi możliwościami (21%) albo przynajmniej pewni, że odniosą sukces (16%). Jednocześnie 40% obawia się tego, co przyniosą kolejne lata. Na świecie grupa optymistów, którzy widzą przyszłość rynku pracy w jasnych barwach, jest znacznie większa (50%), choć nadal co trzeci respondent wyraża zaniepokojenie.

18 czerwca 2021

Raport “Cashless dla równości”. BNP Paribas najlepszy wśród banków

Bank BNP Paribas jest najwyżej sklasyfikowanym bankiem w Rankingu instytucji dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ opublikowanym w raporcie “Cashless dla równości”. W zestawieniu wszystkich instytucji finansowych zajął 4. miejsce. Raport został przygotowany przez redakcję portalu cashless.pl.

16 czerwca 2021

Ponad 90 proc. polskich studentów przy wyborze pracodawcy zwraca uwagę na kwestie różnorodności

Na całym świecie pandemia okazała się dużym obciążeniem w wielu aspektach życia młodych ludzi. Szczególne trudności odczuwalne są w obszarze zatrudnienia. Jak wynika z raportu „First steps into the labour market” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, tylko 12 proc. studentów z Europy Środkowej ocenia sytuację na rynku pracy w swoim kraju jako dobrą.

15 czerwca 2021

Różnorodność i inkluzja w kontekście transformacji rynku pracy. Warsztaty dla MŚP w ramach Upskill 4 Future

24 czerwca odbędzie się druga odsłona warsztatów realizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach międzynarodowego projektu Upskill 4 Future. Tym razem, wspólnie z ekspertami chcielibyśmy skupić się na temacie różnorodności i inkluzji w kontekście transformacji rynku pracy.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc