Aktualności Karty Różnorodności

18 listopada 2021

Apelujemy o silną i ambitną dyrektywę UE ws. należytej staranności

Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jako koordynator Karty Różnorodności, wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz praw człowieka, wystosowało list do unijnego komisarza ds. rolnictwa, Janusza Wojciechowskiego, dotyczący unijnej dyrektywy w sprawie należytej staranności przedsiębiorstw.

17 listopada 2021

Konferencja „LBTQIA Women’s Visibility in Business” pod patronatem Karty Różnorodności

25 listopada w Gdańsku odbędzie się konferencja poświęcona tematyce widoczności kobiet LBTQIA w biznesie. Wydarzenie będzie można śledzić także online.

17 listopada 2021

Europarlament: żadna kobieta nie powinna umrzeć z powodu restrykcyjnego prawa aborcyjnego

Rok po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, eurodeputowani_e wzywają polski rząd do zniesienia zakazu aborcji, zagrażającego życiu kobiet.

16 listopada 2021

Ochrona praw podstawowych w Unii Europejskiej. Przyszłość i wyzwania

22 listopada o godz. 17.00 odbędzie się organizowana przez Helsińską Fundację Praw Człowieka oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce debata „Ochrona praw podstawowych w Unii Europejskiej. Przyszłość i wyzwania”.

8 listopada 2021

Kobiety w innowacjach [webinar]

15 listopada odbędzie się spotkanie online #TransferHUB z Martyną Markiewicz, europeistką, trenerką dramy i koordynatorką programu WzmocniONE w Fundacji Ashoka.

28 października 2021

Polska na odległym 23. miejscu w UE w rankingu równości płci. Marzena Strzelczak komentuje wyniki nowego EIGE Index

Z wynikiem 56,6 na 100 punktów Polska zajęła odległe 23. miejsce w UE w opublikowanym dziś przez EIGE rankingu równouprawnienia pod względem płci. To rezultat o 11,4 punktu niższy niż średnia unijna, wynosząca obecnie 68 pkt. na 100 możliwych, oznaczających pełną równość płci. Od 2010 roku Polska spadła o 8 miejsc, a jej wynik wzrósł zaledwie o 1,1 punktu.

27 października 2021

Przemoc wobec kobiet w UE

Przemoc wobec kobiet podważa najważniejsze podstawowe prawa kobiet, takie jak prawo do godności, dostępu do wymiaru sprawiedliwości i równości płci. Na przykład jedna kobieta na trzy doświadczyła przemocy fizycznej lub seksualnej po ukończeniu 15. roku życia; jedna kobieta na pięć doświadczyła uporczywego nękania (stalking); co druga kobieta doświadczyła co najmniej jednej formy molestowania seksualnego – alarmuje unijna Agencja Praw Podstawowych.

26 października 2021

Polska przyjmuje najwięcej migrantów_ek w całej UE

W Polsce jest już ok. 2,2 mln obcokrajowców. Gdyby z dnia na dzień zniknęli z Polski, byłby to duży cios dla naszej gospodarki. Mielibyśmy jeszcze większe problemy niż podczas lockdownu – mówi w rozmowie z TOK FM prof. Paweł Kubicki z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

26 października 2021

Powstał „Pojęciownik równościowy”

Od „ableizmu” do „zakazu dyskryminacji” – tak w dużym skrócie można opisać „Pojęciownik równościowy” – poradnik językowy, stworzony przez Zespół ds. polityki równości i różnorodności w poznańskim Urzędzie Miasta. Poznań jest Sygnatariuszem Karty Różnorodności od 2016 r.

26 października 2021

Karta Różnorodności z wyróżnieniem

Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jako koordynator Karty Różnorodności w Polsce, otrzymało wyróżnienie za przygotowanie i promowanie inicjatyw z zakresu diversity & inclusion.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc