Aktualności Karty Różnorodności

22 lutego 2021

Twój głos ma moc! Weź udział w badaniu Pracodawca na TAK

Zapraszamy do udziału w badaniu “Pracodawca na TAK”, którego celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnością na rynku pracy oraz pracodawców otwartych na włączenie tej grupy pracowników do swoich zespołów. Karta Różnorodności jest patronem badania realizowanego przez Fundację TAKpełnosprawni.

14 lutego 2021

Zarządzanie różnorodnością ważniejsze niż kiedykolwiek

W tym roku Karta Różnorodności, międzynarodowa inicjatywa pod patronatem Komisji Europejskiej, koordynowana w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, obchodzi już dziewiąte urodziny. W gronie sygnatariuszy jest już 300 podmiotów i jeszcze przed końcem lutego ta liczba zostanie przekroczona.

10 lutego 2021

Rusza projekt „Przystanki wiedzy: Mam prawo”

W ramach cyklu #1YearChallenge kancelaria Dentons, Sygnatariusz Karty Różnorodności, uruchomiła inicjatywę pt. “Przystanki wiedzy: Mam prawo”. Celem jest propagowanie podstawowych praw obywatelskich i aktywnych postaw społecznych.

3 lutego 2021

Pandemia obnażyła i pogłębiła nierówności płciowe

Na całym świecie światowi przywódcy i przywódczynie oraz działaczki i działacze na rzecz praw kobiet planowali obchodzić w 2020 rocznice kluczowych wydarzeń i momentów, które wzmocniły pozycję kobiet także w ujęciu prawa międzynarodowego, takich jak np. Deklarację Pekińską i Platformę Działania, przyjęte w 1995 r. Pandemia COVID-19 zniweczyła jednak te plany. 

1 lutego 2021

Cushman & Wakefield w gronie Sygnatariuszy Karty Różnorodności

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została przyjęta do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności, potwierdzając tym samym swoje zobowiązanie do dalszego tworzenia miejsca pracy, które sprzyja budowaniu kultury włączającej, opartej o szacunek dla każdego człowieka, niezależnie od płci, wieku, pochodzenia etnicznego czy poglądów.

29 stycznia 2021

Organizacja pracy w czasie pandemii. Wyzwania dla HR w 2021

Co czeka HR w 2021 roku? Jak wskazują wyniki badania EY, Sygnatariusza Karty Różnorodności, będą to przede wszystkim praca hybrydowa, mierzenie efektywności, weryfikacja polityki wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych.

26 stycznia 2021

Kancelaria Dentons inauguruje cykl projektów społecznych z okazji 30-lecia działalności w Polsce

5 lat temu do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności dołączyła kancelaria Dentons, która w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia działalności jej warszawskiego biura. Troska o przyszłe pokolenia oraz potrzeba wspierania lokalnych społeczności, wzmocnione przez bezprecedensowe okoliczności spowodowane pandemią oznaczają, że tegoroczne święto będzie odbiegało od konwencjonalnych uroczystości, do jakich przyzwyczajony jest rynek prawniczy w Polsce.

25 stycznia 2021

Unilever chce pomóc zbudować bardziej sprawiedliwe i inkluzywne społeczeństwo

Firma Unilever, Sygnatariusz Karty Różnorodności, zadeklarowała, że podejmie szeregu kolejnych działań skierowanych do społeczeństwa. Będą to m. in. inicjatywy mające na celu zweryfikowanie kwestii dotyczących godnego wynagradzania osób zatrudnionych w firmach podwykonawców i dostawców.

21 stycznia 2021

Prezydent Bydgoszczy podpisał Kartę Różnorodności

Na wniosek Rady ds. Równego Traktowania Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, podpisał Kartę Różnorodności, koordynowaną w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

18 stycznia 2021

#JamaisSansElles. 100 kluczowych menedżerów Grupy BNP Paribas dołączyło do inicjatywy na rzecz kobiet

Zgodnie ze swoim dążeniem do zwiększania zaangażowania na rzecz równości i promowania utalentowanych kobiet, Grupa BNP Paribas rozszerzyła grono sygnatariuszy karty #JamaisSansElles (Nigdy Bez Niej) do grona wszystkich 100 liderów kadry kierowniczej na świecie. Zobowiązanie podjął między innymi Przemek Gdański, Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc