Aktualności Karty Różnorodności

26 maja 2022

Diversity & inclusion na 9. Targach CSR

Na 9. Targach CSR, które odbyły się 25 maja 2022 r. w Warszawie mocno podkreślaliśmy tematy związane z różnorodnością i inkluzją. Przygotowaliśmy Strefę Różnorodności i Strefę Ukraińską, odbyły się także tematyczne dyskusje w części konferencyjnej.

24 maja 2022

Znamy tegoroczną listę pracodawców najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością i inkluzji w Polsce

W tegorocznym badaniu Diversity IN Check 38 firm i organizacji zostało uznanych za najbardziej zaawansowane w zarządzaniu różnorodnością, dbaniu o inkluzję w organizacji i dążeniu do osiągnięcia spójności społecznej. Lista powstała na podstawie badania przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które koordynuje Kartę Różnorodności w Polsce. Łącznie w tym roku w badaniu wzięło udział 47 organizacji.

4 maja 2022

#10latKR: Kobiety na rynku pracy [INTERAKTYWNA INFOGRAFIKA]

Pierwszy blok tematyczny w ramach obchodów 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce to KOBIETY. Spojrzenie na kobiety z perspektywy pełnionych ról, funkcji oraz nierówności związanych w płcią, szanse i wyzwania zmiany rzeczywistości w tym zakresie w różnych wymiarach.

4 maja 2022

#DiversityTalks 9: Martyna Borkowska, Anka Majdak, Ada Mrówczyńska

W 9. odcinku Diversity Talks rozmawialiśmy z Martyną Borkowską, Anką Majdak i Adą Mrówczyńską, przedstawicielkami sieci pracowniczych NatWest Group.

29 kwietnia 2022

Europejskie stolice inkluzywności i różnorodności – WYNIKI

29 kwietnia br. podczas wydarzenia towarzyszącego inauguracji Europejskiego Miesiąca Różnorodności 2022 w Brukseli Komisja Europejska ogłosiła wyniki konkursu na Europejskie Stolice Inkluzywności i Różnorodności. Nagrody przyznano miastom w kilku kategoriach.

28 kwietnia 2022

RAPORT: Opieka rodzinna i praca

Polki i Polacy są nadmiernie obciążeni łączeniem pracy opieką. Problem ten dotyczy dwóch trzecich pracujących, zwłaszcza kobiet. Co szósty zatrudniony_a musi z uwagi na opiekę nad bliskimi – dziećmi lub dorosłymi – ograniczyć swoją aktywność zawodową. Szans na odwrócenie negatywnych trendów Forum Odpowiedzialnego Biznesu upatruje w większym zaangażowaniu mężczyzn. Wbrew stereotypom, pełnienie przez nich ról opiekuńczych akceptuje zdecydowana większość społeczeństwa.

27 kwietnia 2022

Inauguracja Europejskiego Miesiąca Różnorodności w Brukseli

W piątek 29 kwietnia w Brukseli odbędzie się uroczysta inauguracja Europejskiego Miesiąca Różnorodności. Całe spotkanie będzie transmitowane on-line – zachęcamy do śledzenia!

5 kwietnia 2022

Prewencja antydyskryminacyjna odpowiedzią na nowe wyzwania rynku pracy

Prewencja antydyskryminacyjna odpowiedzią na nowe wyzwania rynku pracy związane z napływem osób uciekających przed wojną w Ukrainie będzie tematem wspólnego webinaru Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego.

5 kwietnia 2022

Przewodnik Europejskiego Miesiąca Różnorodności 2022

Europejska Platforma Kart Różnorodności przygotowała bazę z materiałami dotyczącymi Europejskiego Miesiąca Różnorodności 2022. Zachęcamy do korzystania z nich i włączenia się w obchody #EUDiversityMonth.

31 marca 2022

#DiversityTalks 08: Iwona Dudzińska

Gościnią najnowszego odcinka #DiversityTalks jest Iwona Dudzińska, Dyrektor Zarządzająca Polskiego Oddziału Citi.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc