Aktualności Karty Różnorodności

5 czerwca 2020

Orange Polska najlepszy w Polsce w raporcie Gender Equality in Europe. W czołówce także LPP i Santander Bank Polska

Ukazał się raport Equileap na temat równości płci w Polsce, Rumunii i Czechach, oceniający wiodące firmy pod względem równości w miejscu pracy.

4 czerwca 2020

Wspólne oświadczenie Koalicji na rzecz Równych Szans, Koalicji CSR Watch Polska, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i innych organizacji

kilkadziesiąt organizacji społecznych w oświadczeniu wydanym w dniu 2 czerwca wyraziło oburzenie postawieniem zarzutów kierowniczce ds. zarządzania zasobami ludzkimi sieci IKEA w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę pracownikowi, który zamieścił w intranecie firmy wpisu zawierającego cytat ze Starego Testamentu o potrzebie karania śmiercią osób homoseksualnych oraz odmówił jego usunięcia.

29 maja 2020

Znamy liderów zarządzania różnorodnością. Ogłoszono skład II edycji Diversity & Inclusion Rating

W ramach Miesiąca Różnorodności, trwającego przez cały maj w Karcie Różnorodności, poznaliśmy skład II edycji Diversity & Inclusion Rating – zestawienia przygotowywanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte Polska. Wśród liderów zarządzania różnorodnością znalazły się Bank BPH, BNP Paribas Bank Polska, Citi w Polsce, ING Bank Śląski, NatWest Poland oraz Pfizer Polska.

28 maja 2020

29 maja poznamy skład II edycji Diversity & Inclusion Rating

29 maja, z okazji #MiesiącRóżnorodności, na Facebooku Karty Różnorodności odbędzie się ogłoszenie składu II edycji Diversity & Inclusion Rating, przygotowywanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte Polska.

26 maja 2020

Odwaga i równowaga, czyli work-life balance po polsku. Nowa publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu o tym, jak godzić życie osobiste i zawodowe

Jak skutecznie łączyć życie zawodowe i osobiste? Dlaczego warto, by pracodawcy wspierali w tym swoich pracowników i pracownice? Co jest największym wyzwaniem dla osób opiekujących się bliskimi? Czy rynek pracy jest gotowy na prawdziwy work-life balance? O tym w najnowszej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydanej w ramach koordynowanej w Polsce przez FOB Karty Różnorodności. 

21 maja 2020

Witamy nowych Sygnatariuszy Karty Różnorodności

Trwa #MiesiącRóżnorodności, a dziś przywitaliśmy nowych Sygnatariuszy Karty Różnorodności.

19 maja 2020

Kultywujmy radość z małych rzeczy. Rozmowa z reżyserem Aleksandrem Pietrzakiem

Z okazji nadchodzącej premiery publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu pn. „Odwaga i równowaga, czyli work-life balance po polsku”, w której poruszony zostanie m.in wątek opieki nad dorosłymi osobami zależnymi, z reżyserem Aleksandrem Pietrzakiem rozmawia Katarzyna Mróz, menedżerka projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Czytaj wywiad >> Z okazji #MiesiącRóżnorodności zapraszamy także na projekcję filmu „Ja i mój tata”…

19 maja 2020

Aleksander Pietrzak zaprasza na film „Ja i mój tata” #MiesiącRóżnorodności

Z okazji #MiesiącRóżnorodności zapraszamy na projekcję filmu „Ja i mój tata” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, który będzie można obejrzeć na naszej stronie do 31 maja. Film powstał w ramach programu Studio Munka „Trzydzieści Minut”.

18 maja 2020

Katarzyna Siemienkiewicz – Jak dyrektywa work-life balance zmieni polski Kodeks pracy?

Nowa unijna dyrektywa, dotycząca równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów, wymusi znaczące zmiany w polskim Kodeksie pracy. Termin na ich uchwalenie upływa 2 sierpnia 2022 roku. Polski parlament musi podjąć decyzję o ostatecznym kształcie rozwiązań wspierających ideę WLB. Czasu pozostało mało, możemy więc oczekiwać żywych dyskusji. Sporna może okazać się kwestia finansowania kosztów proponowanych świadczeń – czy poniosą je pracodawcy, budżet państwa, a może samorządy?

15 maja 2020

Urszula Kostro (Henkel) – Procedury pracy zdalnej

O tym, jak jak zarządzać pracą zdalną zespołu oraz jak motywować pracowników i pracownice mówi Urszula Kostro, Head of Supply Chain Poland & Baltics, Henkel Polska – menedżerka z wieloletnim doświadczeniem w obszarze logistyki, łańcucha dostaw i obsługi klienta w sektorze dóbr szybko zbywalnych. Zarządza z sukcesem dużymi międzynarodowymi zespołami pracowników.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc