Aktualności Karty Różnorodności

18 kwietnia 2024

Nowi Sygnatariusze Karty Różnorodności

W marcu 2024 r. i kwietniu 2024 r. do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności dołączyły nowe organizacje. Kartę Różnorodności w Polsce podpisało już 341 podmiotów (stan na 18 kwietnia 2024 r.). Jednocześnie Karta zyskała Sygnatariusza Wspierającego 2024.

12 kwietnia 2024

#DiversityTalks 26 – Włączanie DEI do strategii przedsiębiorstwa – Anna Podlewska

W najnowszym odcinku #DiversityTalks gościnią Marzeny Strzelczak, doradczyni zarządu FOB ds. DEI, jest Anna Podlewska – dyrektorka ds. inicjatyw strategicznych HR w Credit Agricole Bank Polska. Spotkanie odbyło się z okazji Inauguracji Miesiąca Różnorodności, którego Credit Agricole Bank Polska jest partnerem.

27 marca 2024

Karta Różnorodności współpracuje z Diversity Hub

Mamy przyjemność ogłosić naszą współpracę z Fundacją Diversity Hub. Bardzo cieszymy się na nasze wspólne działania w obszarze różnorodności. Chcemy razem działać na rzecz rozwoju wiedzy o DEI i promowania najlepszych praktyk DEI wśród pracodawców. Diversity Hub jest fundacją z misją dzielenia się wiedzą, rozwiązaniami i najlepszymi praktykami z obszaru DEI, które czynią społeczności bardziej otwarte i różnorodne.

27 marca 2024

Nowi Sygnatariusze Karty Różnorodności

Kartę Różnorodności w Polsce podpisało już 339 podmiotów. Do grona Sygnatariuszy dołączyły: OTCF S.A., Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Servier Polska, Fundacja Aktywizacja Bez Granic, Optegra Sp. z o.o., Arago Sp. z o.o, House of Skills, Samsung Electronics Polska, Hapag-Lloyd Knowledge Center, e-learning.pl.

15 marca 2024

Zdecyduj, kto otrzyma Nagrodę Karty Różnorodności 

Do 10 kwietnia każda osoba zainteresowana tematem różnorodności może zagłosować na najciekawsze inicjatywy zakwalifikowane do 2. edycji konkursu.

15 marca 2024

Rusza rejestracja na warszawską Paradę Równości

5 czerwca to oficjalna data tegorocznej Parady Równości – największego w Polsce święta wolności, równości i miłości, które łączy osoby wyznające wartości takie jak prawa człowieka i demokracja. Organizatorzy otworzyli formularz rejestracyjny na wydarzenie.

15 marca 2024

Ruszyła rejestracja na konferencję FOB “Targi Idei ESG”

16 kwietnia Forum Odpowiedzialnego Biznesu organizuje konferencję, której celem jest wymiana wiedzy, refleksji i dobrych praktyk wokół najważniejszych zagadnień w zakresie zrównoważonego rozwoju.

6 marca 2024

IKEA na rzecz równości płci

Według najnowszego raportu „IKEA. Życie w domu 2023” kobiety częściej niż mężczyźni odczuwają nadmiar obowiązków. W odpowiedzi IKEA proponuje grę dla par, która ma wesprzeć je w podziale obowiązków domowych. Firma dzieli się też sukcesami działań podejmowanych w ramach Strategii Różnorodności i Włączania w IKEA.

29 lutego 2024

Ustawa o sygnalistach – kluczowe wymogi i wyzwania z perspektywy compliance i ESG

11 kwietnia 2024 r. o godzinie 10:00 odbędzie się webinar skierowany do Sygnatariuszy Karty Różnorodności i Partnerów Strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tematem wydarzenia będą kluczowe wymogi i wyzwania dotyczące ustawy o sygnalistach z perspektywy compliance i ESG.

19 lutego 2024

Dobiegają końca unijne negocjacje ws. kart mobilności dla osób z niepełnosprawnościami

Parlament Europejski i państwa członkowskie UE osiągnęły porozumienie w sprawie dyrektywy wprowadzającej ujednoliconą wersję europejskiej karty osoby z niepełnosprawnościami i udoskonaloną odsłonę europejskiej karty parkingowej dla osób z niepełnosprawościami.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc