7. października 2017 roku pierwsze w historii wybory Miss Świata na Wózku

11 października 2016

Wybory Miss Świata na Wózku to nowatorskie na skalę światową wydarzenie, w trakcie którego do Polski zjadą najpiękniejsze kobiety poruszające się  za pomocą wózka inwalidzkiego z całego świata, po to, by powalczyć o tytuł Miss Świata na Wózku.

Główną ideą tego wydarzenia będzie nie tylko integracja środowisk osób z niepełnosprawnością na całym świecie i przełamywanie barier, ale również możliwość pokazania, że ograniczenia są tylko w głowach, a  niepełnosprawność nie powinna być wyznacznikiem człowieczeństwa. Konkurs ułatwi również wymianę informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych oraz będzie świetną okazją do zmiany wizerunku osób z niepełnosprawnością na całym świecie.

W Europie jest tylko kilka krajów, w których odbywają się konkursy piękności dla kobiet poruszających się na wózku inwalidzkim. W związku z tym Fundacja Jedyna Taka postanowiła zachęcić i nauczyć inne kraje, jak zorganizować takie wybory u siebie, po to, by za rok i oni mogli wystawić swoje przedstawicielki w konkursie Miss Świata na Wózku w myśl zasady piękno bez barier.

 

Na chwilę obecną już dwa kraje – Kenia i Ukraina – które są zainteresowane organizacją wyborów Miss na Wózku u siebie.

Organizatorem pierwszych w historii wyborów Miss Wheelchair World 2017 jest Fundacja Jedyna Taka i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Więcej informacji i zgłoszenia do pomocy przy organizacji wydarzenia: fundacja@jedyna-taka.pl