Do 6 września trwa nabór do przeglądu „Praktycy o Różnorodności”

24 lipca 2017

Ruszył nabór dobrych praktyk do Przeglądu „Praktycy o Różnorodności”, który już po raz drugi będzie towarzyszył Kongresowi Różnorodności, zaplanowanemu na październik br. Organizatorzy (Henkel, BE.NAVIGATOR) zapraszają wszystkie firmy i organizacje pozarządowe do zgłaszania innowacyjnych praktyk z obszaru zarządzania różnorodnością w miejscu pracy. Projekt Karta Różnorodności jest patronem przeglądu.

Przegląd „Praktycy o Różnorodności” po raz pierwszy został zrealizowany w ubiegłym roku podczas III Kongresu Różnorodności. Celem przeglądu jest promowanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu zarządzania różnorodnością i popularyzacja najlepszych praktyk zaobserwowanych w Polsce. Przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami, opowiedzieć o towarzyszących im wyzwaniach, a także pochwalić się efektami swoich działań.

– Zachęceni dobrym odbiorem zeszłorocznego przeglądu i niezwykle wysokim poziomem przedstawianych praktyk, postanowiliśmy uczynić go stałym elementem Kongresu Różnorodności. Widzimy w nim doskonałe uzupełnienie części dyskusyjnej wydarzenia, pokazując praktyczny wymiar zarządzania różnorodnością. Jako organizator Kongresu Różnorodności a jednocześnie firma, która na co dzień sama mierzy się z różnymi praktycznymi wyzwaniami związanymi z zarządzaniem różnorodnością, doskonale rozumiemy potrzebę wymiany doświadczeń w tym zakresie – powiedziała Dorota Strosznajder, Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej, Henkel Polska.

– Nasze doświadczenie współpracy z organizacjami w zakresie wdrażania strategii diveristy&inclusion wskazuje na to, że wdrażanie polityki zarządzania różnorodnością to nie lada wyzwanie. Każda inicjatywa, czy to oddolna czy będąca elementem realizacji pewnej strategii (CSR, HR czy polityce dedykowanej różnorodności) jest równie istotna i przybliżająca do sukcesu. Sukcesu w rozumieniu uzyskania pełnej inkluzji w organizacji. Dlatego zachęcamy wszystkie firmy i instytucje, te duże i te całkiem małe do zgłaszania swoich pomysłów. Dzielmy się sposobami na różnorodność i doskonalmy kultury organizacji pełne zrozumienia i szacunku – powiedział Paweł Niziński, CEO BETTER., wydawca BE.NAVIGATOR, współorganizator Kongresu Różnorodności.

Zgłoszenia ciekawych praktyk można przesyłać w terminie od 24 lipca do 6 września 2017 r. za pośrednictwem strony internetowej be.navigator.pl. Pięć praktyk, które otrzymają najwyższe oceny Jury Przeglądu, w którym zasiądą prof. Janina Filek, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum odpowiedzialnego Biznesu, Agnieszka Dejna, Browar Spółdzielczy, laureat ubiegłorocznej edycji oraz Paweł Niziński, CEO BETTER., Partner GOODBRAND CEE, zostanie zaprezentowanych podczas IV Kongresu Różnorodności 13 października b.r.

Podobnie jak w ubiegłym roku prezentacje wybranych praktyk odbywać się będą bardzo dynamiczną metodą PechaKucha. Opisy inicjatyw zostaną także opublikowane w blogosferze BE.NAVIGATOR, w cyklu tematycznym dedykowanym tematyce różnorodności.

Tegoroczna, już czwarta edycja Kongresu poświęcona będzie tematyce budowania postaw otwartości i tolerancji w organizacjach i społecznościach a także związanej z tym odpowiedzialności podmiotów biznesowych, pozarządowych i publicznych. „Empowerment” kobiet i równość szans, wielokulturowość miast czy dyskurs w mediach społecznościowych to tylko kilka z planowanych wątków.

Regulamin naboru do Przeglądu „Praktycy o Różnorodności” oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: be-navigator.pl.

źródło: materiały prasowe organizatorów