5 lat Karty Różnorodności pod opieką Orange Polska

21 lutego 2017

Pomysł stworzenia polskiej odsłony europejskiej inicjatywy Karta Różnorodności pojawił się podczas spotkania Forum Odpowiedzialnego Biznesu z firmami z francuskim kapitałem ponad 5 lat temu. Jedną z tych firm było Orange Polska, które w 2012 roku zostało jednym z pierwszych sygnatariuszy Karty w Polsce, a także od samego początku sprawuje funkcję opiekuna projektu.

Polityka Różnorodności w Orange Polska

W ubiegłym roku Orange przyjęło Politykę Zarządzania Różnorodnością, która wspiera realizację celów  i przekłada się na praktykę biznesową i tworzenie dobrego miejsca pracy.
Co to oznacza? Równość wynagrodzeń (w zależności od zajmowanego stanowiska, poziomu kwalifikacji czy rodzaju wykonywanej pracy), równy dostęp kobiet i mężczyzn do stanowisk menedżerskich, równa reprezentacja kobiet i mężczyzn na stanowiskach w firmie, jednakowy dostęp do szkoleń niezależnie od wieku czy płci, program wspierający pracowników z niepełnosprawnościami „Zdrowie na TAK”, program dla studentów, równowaga między życiem prywatnym a zawodowym pracowników (work- life balance) czy rozwój programu wolontariatu pracowniczego. To również zmiany w obszarze klienckim – specjalne standardy obsług seniorów, w tym udogodnienia dla seniorów na infolinii z dedykowaną grupą doświadczonych doradców czy udogodnienia dla klientów z niepełnosprawnościami.

Więcej o działaniach Orange na BLOGU firmy i w filmie przygotowanym z okazji 5 lat Karty Różnorodności w Polsce:

https://youtu.be/OJy8SDvGUm0