22 maja zapraszamy na Dzień Różnorodności!

28 kwietnia 2015

Czy wiesz, ilu sekund potrzebuje Twój umysł, aby ocenić i zaszufladkować nowopoznaną osobę? I co to znaczy, że uprzedzenia i stereotypy mają samopodtrzymujący charakter? Weź udział w II Ogólnopolskim Dniu Różnorodności, a poznasz odpowiedzi na te pytania i dowiesz się, jaki ma to związek z zarządzaniem. Podczas tegorocznego spotkania postaramy się dotrzeć do źródeł postrzegania różnorodności oraz powstawania stereotypów, które rodzą się w naszych umysłach. W analogiczny sposób przyjrzymy się żywej materii – organizmowi, którym jest każda  firma, wychodząc z założenia, że wszystko zaczyna się od głowy, a więc kadr zarządzających. Dlatego obok stereotypów istotnym tematem tegorocznej edycji Dnia Różnorodności będzie rola lidera w kształtowaniu sposobu myślenia i funkcjonowania całej organizacji.

Logo II Ogólnopolskiego Dnia RóżnorodnościGościem specjalnym tegorocznego spotkania będzie Manfred J. Wondrak, międzynarodowy ekspert do spraw zarządzania różnorodnością w firmach, który poprowadzi wykład o mechanizmach powstawania nieuświadomionych uprzedzeń. Wydarzenie otworzy prof. UW dr hab. Jacek Męcina – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Do udziału w panelu dyskusyjnym zaprosiliśmy: Konrada Ciesiołkiewicza – Dyrektora Komunikacji Korporacyjnej i CSR w Orange Polska, Dorotę Jaślan – trenerkę biznesu, Karolinę Kędziorę – Wiceprezeskę Zarządu Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, Marka Ślibodę – Prezesa Marco oraz Manfreda Wondraka – Dyrektora zarządzającego w factor-D Diversity Consulting GMBh.

Warsztaty z cyklu „Twarzą w twarz ze stereotypami” poprowadzą: Katarzyna Ścieszka z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, Agata Spała z Fundacji Polska bez Barier, Agnieszka Sznajder z Fabryki Dobrych Praktyk. Drugi blok warsztatowy, pod hasłem „Okiem praktyka – zarządzanie różnorodnością z perspektywy lidera”, będzie prowadzony przez Iwonę Georgijew i Paulinę Kaczmarek z Deloitte, Martę Kwiecień i Annę Kowalik-Mizgalską z Orange Polska oraz Malwinę Faliszewską z EDF Polska.

Agenda II Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności

godz. 10.00-12.30 część oficjalna

wystąpienie gościa specjalnego – Manfreda Wondraka, międzynarodowego eksperta ds. diversity

powitanie nowych firm w gronie sygnatariuszy Karty Różnorodności
(General Electric Company Polska, Instytut Lotnictwa, Polpharma, Skanska)
panel dyskusyjny „Zarządzanie różnorodnością – wszystko zaczyna się od głowy”

godz. 13.30-16.00 część warsztatowa

I. blok warsztatowy „Twarzą w twarz ze stereotypami”

II. blok warsztatowy „Okiem praktyka – zarządzanie różnorodnością z perspektywy lidera”
W trakcie obchodów Dnia Różnorodności oficjalnie dołączą do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności:

  • General Electric Company Polska
  • Instytut Lotnictwa
  • Polpharma
  • Skanska
  • Ashoka – Innowatorzy dla Dobra Publicznego
  • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który będzie pierwszą instytucją państwową wśród Sygnatariuszy Karty.

Mamy nadzieję, że impulsem do refleksji nad przełamywaniem własnych barier i walką z szablonowym myśleniem będzie samo miejsce spotkania – budynek Starej Drukarni przy skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Żelaznej. To jedna z tych niezwykłych warszawskich przestrzeni, których wciąż się nie docenia – a szkoda, bo za chłodem i ciężarem betonowej fasady można odkryć ogromny potencjał. Wystarczy jedno niekonwencjonalne spojrzenie.

Aby przekonać się, jakie zastosowanie może mieć takie spojrzenie w biznesie, dołącz do nas już 22 maja. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat społecznego wymiaru różnorodności, weź udział także w imprezie towarzyszącej, Warszawskim Dniu Różnorodności, który odbędzie się następnego dnia. Na oba wydarzenia serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie jest bezpłatne, wymagana jest rejestracja. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 maja lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

II-Dzien-R_pasek-logowy