Aktualności Karty Różnorodności

19 stycznia 2022

Nowa edycja poradnika o etycznej komunikacji

Otyłość, depresja czy schizofrenia są chorobami. Słowo „wariat” jest obraźliwe, podobnie jak porównanie szczupłej osoby do „szkapy”. Agencja PR FleishmanHillard opublikowała drugą część Poradnika: jak mówić i pisać o grupach narażonych na dyskryminację. Publikację objęła patronatem Rada Języka Polskiego oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

18 stycznia 2022

Płatne staże w IKEA dla uchodźczyń i uchodźców

Jednym z najważniejszych czynników utrudniających uchodźczyniom i uchodźcom zbudowanie dobrego, bezpiecznego życia w Polsce są trudności w znalezieniu stabilnego zatrudnienia. Wynika to często z braku doświadczenia zawodowego na lokalnym rynku pracy, słabej znajomości języka polskiego, nieznajomości procedur i ograniczonego dostępu do informacji. Nie pomagają również obawy pracodawców oraz uprzedzenia i stereotypy na temat uchodźczyń i uchodźców, które funkcjonują w społeczeństwie. 

15 stycznia 2022

#DiversityTalks 04: Małgorzata Petru

Gościnią czwartego odcinka #DiversityTalks, czyli naszych rozmów z liderkami i liderkami diversity and inclusion polskich pracodawców, jest Małgorzata Petru, ekspertka do spraw zarządzania karierą, Diversity Officer w BNP Paribas Bank Polska SA. Rozmawiamy o jej ścieżce kariery, a także o tym, jakie kroki warto przedsięwziąć, jeżeli chcemy rozwijać działania D&I w organizacji. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy i dzielenia się linkiem do podcastu!

10 stycznia 2022

Jak Twoja organizacja zarządza różnorodnością? Startuje nabór do II edycji badania Diversity IN Check

Diversity IN Check to narzędzie badawcze, które umożliwia diagnozę stopnia dojrzałości pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania inkluzywnych, czyli włączających organizacji. Dziś wraz z gronem partnerów i patronów rozpoczynamy nabór do II edycji badania.

3 stycznia 2022

Zgłoś dobre praktyki D&I do corocznego raportu FOB

Firmy, które realizowały działania z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju w 2021 roku mogą zgłaszać je do corocznej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Nabór działań trwa do 17 stycznia i odbywa się poprzez formularz na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2021. Jak co roku, jeden z siedmiu obszarów dotyczy praw człowieka, w tym m.in. zarządzania różnorodnością. Udział w publikacji jest bezpłatny.

21 grudnia 2021

FOB z wyróżnieniem od ABSL za działania w ramach Karty Różnorodności

Podczas gali ABSL Poland wraz z Krajowym Biurem Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji w Polsce, Fundacją Share the Care i Fundacją a/typowi, Forum Odpowiedzialnego Biznesu otrzymało wyróżnienie za działania w obszarze diversity & inclusion, realizowane w ramach Karty Różnorodności.

21 grudnia 2021

Równość płci – większe szanse kobiet na rynku pracy i zapewnienie równych płac

Europarlament domaga się, by Unia i jej państwa członkowskie zaproponowały konkretne działania na rzecz obrony praw kobiet i zmniejszenia nierówności płci w Unii.

16 grudnia 2021

PE domaga się równych praw i płac dla kobiet na rynku pracy

Jednakowa płaca i traktowanie są podstawowym warunkiem równych praw kobiet, ich niezależności ekonomicznej i spełnienia zawodowego – uznali eurodeputowani_e przyjmując na sesji plenarnej projekt sprawozdania ws. równouprawnienia płci.

15 grudnia 2021

Różnorodność i inkluzja w miejscu pracy – polskie realia

Diversity IN Check to inicjatywa Forum Odpowiedzialnego Biznesu, której celem jest analiza dojrzałości pracodawców w Polsce w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania włączających organizacji oraz wsparcie pracodawców w prowadzeniu monitoringu własnych strategii, procedur i praktyk z tego obszaru. Dziś ukazał się raport podsumowujący I edycję badania, a już 10 stycznia ruszy nabór do drugiej odsłony projektu.

14 grudnia 2021

Faurecia doceniona za równość w biznesie

Katarzyna Jońca-Grzelak, mistrzyni produkcji w zakładzie Faurecia Wałbrzych Akcesoria, zajęła trzecie miejsce w dolnośląskim plebiscycie gospodarczym „Kobiece Twarze” w kategorii „Profesjonalistka w dużym przedsiębiorstwie”. Organizowany od 2013 r. konkurs, którego partnerem jest Faurecia, wspiera rozwój osobisty i zawodowy kobiet. To święto kobiecej przedsiębiorczości i równości w biznesie.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc