Aktualności Karty Różnorodności

1 grudnia 2022

Nagrody Karty Różnorodności rozdane. Wyróżniono inicjatywy polskich pracodawców na rzecz równości

1 grudnia, podczas uroczystej gali w Warszawie, po raz pierwszy wręczono Nagrody Karty Różnorodności – wyróżnienia przyznawane pracodawcom wspierającym różnorodność, równość i inkluzję. Do konkursu zgłoszono 164 inicjatywy podejmowane przez firmy, samorządy i organizacje pozabiznesowe. Organizatorem plebiscytu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynator Karty Różnorodności w Polsce. Pierwsza edycja Nagrody Karty Różnorodności została przeprowadzona z okazji…

23 listopada 2022

Molestowanie seksualne jest powszechne. Nowy raport PTPA

„Wśród osób, które doświadczyły molestowania seksualnego, większość wyraziła wobec niego sprzeciw. W większości przypadków sprzeciw nie przynosi skutku” – takie informacje podaje najnowszy raport Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego pod redakcją pod redakcją prof. Magdaleny Grabowskiej z Polskiej Akademii Nauk. Komentarza eksperckiego do publikacji udzieliła m.in. Marzena Strzelczak, prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

23 listopada 2022

Osoby z niepełnosprawnościami znalazły pracę. Podsumowanie efektów „Sprawnego stażu”

Projekt odbywa się pod patronatem Karty Różnorodności, koordynowanej w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

21 listopada 2022

Zarządzanie różnorodnością: gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy? [DEBATA EKSPERCKA]

14 listopada 2022 r. w studiu dziennika „Rzeczpospolita” odbyła się debata ekspercka dotycząca obrazu zarządzania różnorodnością na przestrzeni ostatniej dekady. W rozmowie udział wzięły_li: Marzena Strzelczak (FOB), dr hab. Ewa Lisowska (SGH), Karolina Kędziora (PTPA), Marta Pszczółkowska (Santander Bank Polska) i Mario Zamarripa (ERGO Hestia).

17 listopada 2022

LGBT+ w korporacji – dobre praktyki pracownicze dla tęczowych społeczności. Skanska oraz Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza ruszają z nową kampanią informacyjną

Po co mówić o osobach LGBT+ w miejscu pracy? 14 korporacji sektora prywatnego odpowiada na to pytanie w najnowszym raporcie Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza pt. „Bezpieczne przystanie”. Sponsorem publikacji jest spółka biurowa Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Do działań promocyjnych autorzy kampanii zaangażowali m.in. Janinę Bąk i influencerów popularyzujących wiedzę dotyczącą społeczności LGBT+.

15 listopada 2022

Badanie o stanie zatrudnienia osób neuroróżnorodnych

Ponad 60% zatrudnionych osób neuroróżnorodnych doświadcza depresji, ale zaledwie 20% zatrudnionych osób neuroróżnorodnych otwarcie mówi w pracy o swojej neuroróżnorodności. Samorzecznik ze strony „Autystowo” przy współpracy z naukowcami UW, Fundacją Asper IT, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i innymi organizacjami bada obraz stanu zatrudnienia osób atypowych.

14 listopada 2022

Międzysektorowy Okrągły Stół: Wsparcie integracji na rynku pracy osób z Ukrainy

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM Polska) oraz Business Centre Club serdecznie zapraszają na pierwsze spotkanie Międzysektorowego Okrągłego Stołu na rzecz wsparcia integracji na rynku pracy osób z Ukrainy objętych ochroną czasową w Polsce, które odbędzie się w dniu 24 listopada br. w Warszawie. Karta Różnorodności objęta wydarzenie patronatem.

8 listopada 2022

WEBINAR: Jak efektywnie mierzyć zarządzanie różnorodnością w organizacji?

Zapraszamy na otwarty webinar dotyczący mierzenia i raportowania zarządzania różnorodnością w organizacji. Marzena Strzelczak i Adrianna Lepka opowiedzą o narzędziu Diversity IN Check umożliwiającemu diagnozę dojrzałości pracodawców w obszarach DEI. Webinar odbędzie się 16 listopada 2022 r. o godz. 11:00.

4 listopada 2022

#DiversityTalks 14 – Monika Truszkowska-Bednarek

W 14. odcinku Diversity Talks rozmawialiśmy o wyzwaniach osób z niepełnosprawnościami na drodze do samorealizacji zawodowej i o włączaniu takich osób na rynek pracy. Gościnią odcinka była Monika Truszkowska-Bednarek, prezeską Fundacji Integralia – fundacji Grupy ERGO Hestia, która jest partnerem obchodów 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce.

3 listopada 2022

Jak zmienia się sytuacja osób LGBT+ w Polsce? Tęczowe diamenty 2022 rozdane

Reprezentacja osób LGBT+ przed sądami, benefity pracownicze dla partnerów_ek pracowników_czek niezależnie od ich płci i queerowe konferencje naukowe – poznaliśmy_łyśmy zwycięzców_zynie LGBT+ Diamonds Awards 2022. Wśród nich znajdują się: BNP Paribas, Place of Pride SKANSKA, Ewelina Negowetti, Koalicja Miast Maszerujących po Równość Osób LGBTQ, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Koło Naukowe MyGender z Uniwersytetu SWPS. Jak dowodzi rekordowa liczba 160 zgłoszeń nominacji – zaangażowanie nie tyko społeczne, ale też pracodawców_zyń w działania na rzecz różnorodności i inkluzji w Polsce rośnie. 

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc