Aktualności Karty Różnorodności

16 sierpnia 2022

#DiversityTalks 12 – Ewa Stelmasiak

W 12. odcinku #DiversityTalks rozmawialiśmy z Ewą Stelmasiak – ekspertką ds. dobrostanu osobistego i organizacyjnego, autorką książki pt. „Lider dobrostanu. Jak tworzyć wspierającą kulturę pracy w hybrydowym świecie”. Jako konsultantka wspiera firmy w budowaniu strategii i kultury dobrostanu. Prowadzi warsztaty i webinary. The Wellness Institute by Ewa Stelmasiak obchodzi w tym roku 10-lecie.

8 sierpnia 2022

Kraków z Planem Równości Płci dla Urzędu i Miejskich Jednostek

1 sierpnia br. Prezydent Miasta Krakowa podpisał zarządzenie ws. przyjęcia Planu Równości Płci. Opracowanie, wdrożenie, monitoring i ewaluacja planu równości płci jest wymogiem formalnym dla instytucji publicznych biorących udział w konkursach programu „Horyzont Europa” i jest elementem wcielania w życie Strategii Komisji Europejskiej na rzecz równości płci na lata 2020-2025. Miasto Kraków jest sygnatariuszem Karty Różnorodności od maja 2022 r.

5 sierpnia 2022

Trwają nominacje do 5. edycji LGBT+ Diamonds Awards

Polska zajmuje coraz niższe miejsca w badaniach Rainbow Europe Map and Index, które oceniają poziom równouprawnienia osób LGBT+. Aby odwrócić tę tendencję, liczne organizacje pozarządowe, działacze_ki społeczni_e oraz firmy podejmują inicjatywy na rzecz budowania tolerancji, różnorodności i inkluzji. Takie przedsięwzięcia już od 5 lat wyróżniane są w konkursie LGBT+ Diamonds Awards, organizowanym przez NatWest Group w Polsce, któremu patronuje Karta Różnorodności. 

3 sierpnia 2022

#DiversityTalks 11: Paulina Janiak

W 11. odcinku Diversity Talks rozmawialiśmy z Pauliną Janiak, psycholożką, Coach & Mentor EMCC EIA Practitioner Level. Członkinią Zarządu European Mentoring & Coaching Council ds. społecznej odpowiedzialności, organizacji promującej najwyższe standardy coachingu, mentoringu i superwizji. Przedsiębiorczynią, mamą i pasjonatką jazdy konnej.

1 sierpnia 2022

Nowi sygnatariusze Karty Różnorodności – lipiec 2022

W lipcu br. do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności dołączyły nowe firmy i organizacje. Kartę Różnorodności w Polsce podpisało już 276 podmiotów (stan na 31.07.2022).

22 lipca 2022

Global Gender Gap Report 2022 – na dobre wieści musimy jeszcze poczekać

Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało Global Gender Gap Report 2022. Polska znalazła się na 77. miejscu wśród 146 państw, w tym na pierwszym miejscu w zakresie odsetka kobiet objętych opieką zdrowotną. Marcin Milczarski, menedżer projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu, komentuje wyniki raportu, podkreślając, że przy obecnym tempie zmian czas na osiągnięcie globalnej równości między płciami wynosi 132 lata.

19 lipca 2022

Bank BNP Paribas zbadał znaczenie i obecność feminatywów w codziennym języku dzieci i dorosłych

Jak potwierdzają badania, w tym najnowsze przeprowadzone z inicjatywy Banku BNP Paribas, wciąż wiele osób ma problem z używaniem nazw zawodów z żeńską końcówką. Agencja badawcza Difference na zlecenie banku przeprowadziła badanie wśród reprezentatywnych grup dzieci i dorosłych.

13 lipca 2022

Santander Bank Polska wprowadza język ukraiński w bankomatach

W bankomatach Santander Bank Polska można już wybrać obsługę w języku ukraińskim – jest dostępna w ponad 80% urządzeń i pozwala na wykonanie wszystkich typów transakcji.

8 lipca 2022

TVN Warner Bros. Discovery podsumowuje miesiąc dumy

W czerwcu obchodziliśmy miesiąc dumy, znany na całym świecie jako #pridemonth. TVN oraz inne spółki wchodzące w skład Warner Bros. Discovery, które na co dzień aktywnie działają na rzecz osób LGBTQ+, włączyły się w wydarzenia związane z jego obchodami. Zorganizowały wiele lokalnych inicjatyw mających na celu zwrócenie uwagi na kwestie różnorodności i inkluzywności m.in. w środowisku pracy.

1 lipca 2022

Nowi sygnatariusze Karty Różnorodności – czerwiec 2022

W czerwcu br., który był Miesiącem Dumy LGBT+, do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności dołączyły nowe firmy i organizacje. Kartę Różnorodności w Polsce podpisały już 272 podmioty (stan na 30.06.2022).

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc