Aktualności Karty Różnorodności

8 kwietnia 2021

Do 12 kwietnia zgłoś akces swojej firmy do Diversity IN Check

Zarządzanie różnorodnością, inkluzja w organizacji i dążenie do osiągnięcia spójności społecznej to aspekty, których znaczenie wciąż rośnie. Tym bardziej znaczenia nabiera mierzenie dojrzałości organizacji w obszarze Diversity & Inclusion.

2 kwietnia 2021

Grupa Santander zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie wspierającym różnorodność i inkluzję w piłce nożnej

Realizując cel konkursu, uczestnicy mogą korzystać z rozmaitych technologii, w tym: sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, blockchainu, rozszerzonej lub wirtualnej rzeczywistości oraz internetu rzeczy. Trzy najlepsze inicjatywy zakwalifikują się do projektu pilotażowego realizowanego z udziałem Santander. W komisji konkursu zasiądą przedstawiciele UEFA, CONMEBOL oraz LaLiga, a ponadto znane osoby ze świata sportu, np. Ronaldo Nazário.

30 marca 2021

Dyskryminacja ze względu na wiek to globalne wyzwanie

Ageizm prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia, izolacji społecznej, wcześniejszych zgonów i miliardów oszczędności. To główne wnioski z raportu, w którym WHO wzywa do podjęcia pilnych działań w celu wdrożenia skutecznych strategii przeciwdziałających dyskryminacji ze względu na wiek.

30 marca 2021

Jak mówić i pisać o grupach narażonych na dyskryminację?

Publikacja pomyślana jest jako narzędzie dla osób, które chcą pisać i mówić o grupach narażonych na dyskryminację w sposób trafny, inkluzywny i niepowielający stereotypów.

30 marca 2021

Jak pisać i mówić o osobach LGBT+?

Poradnik to materiał dla tych, które i którzy chcą obiektywnie i rzetelnie pisać o LGBT+, a nie zawsze wiedzą, jakim językiem się przy tym posługiwać.

29 marca 2021

Dlaczego warto mierzyć poziom zarządzania różnorodnością i inkluzji w organizacji

Zarządzanie różnorodnością, inkluzja w organizacji i dążenie do osiągnięcia spójności społecznej to aspekty, których znaczenie wciąż rośnie. Tym bardziej znaczenia nabiera mierzenie dojrzałości organizacji w obszarze Diversity & Inclusion. Doświadczenia związane z pandemią COVID-19 i wyzwania współczesnej rzeczywistości potwierdzają, że dobrze wykorzystany potencjał różnorodności wzmacnia innowacje i przyczynia się do lepszych wyników finansowych. Aby jednak…

23 marca 2021

Provident przyłącza się do kampanii Pracodawców RP “Zrozum. Poczuj. Działaj”

Provident Polska, Sygnatariusz Karty Różnorodności, dołącza do kampanii „Zrozum. Poczuj. Działaj!”, zorganizowanej przez Pracodawców RP, by edukować o konieczności dbania o zdrowie psychiczne i dobrostan w miejscu pracy.

19 marca 2021

Oglądaj transmisję z European Anti-Racism Summit 2021

W piątek 19 marca w godz. 9:00 – 13:00 odbędzie się “European Anti-Racism Summit”, organizowany przez Komisję Europejską. Wydarzenie będzie transmitowane w internecie.

15 marca 2021

Badanie dotyczące rozwiązań wspierających równość płci w opiece rodzicielskiej

Polityka Insight realizuje we współpracy z Fundacją Share the Care oraz Kartą Różnorodności badanie, którego celem jest stworzenie pierwszego rankingu firm przyjaznych równości płci w opiece rodzicielskiej.

12 marca 2021

Unia Europejska “strefą wolności dla osób LGBTIQ”

W odpowiedzi na sytuację osób LGBTIQ w niektórych krajach UE, jak Polska i Węgry, Parlament Europejski przyjął rezolucję mówiącą o tym, że UE jest “strefą wolności dla osób LGBTIQ”.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc