Aktualności Karty Różnorodności

18 czerwca 2021

Raport “Cashless dla równości”. BNP Paribas najlepszy wśród banków

Bank BNP Paribas jest najwyżej sklasyfikowanym bankiem w Rankingu instytucji dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ opublikowanym w raporcie “Cashless dla równości”. W zestawieniu wszystkich instytucji finansowych zajął 4. miejsce. Raport został przygotowany przez redakcję portalu cashless.pl.

16 czerwca 2021

Ponad 90 proc. polskich studentów przy wyborze pracodawcy zwraca uwagę na kwestie różnorodności

Na całym świecie pandemia okazała się dużym obciążeniem w wielu aspektach życia młodych ludzi. Szczególne trudności odczuwalne są w obszarze zatrudnienia. Jak wynika z raportu „First steps into the labour market” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, tylko 12 proc. studentów z Europy Środkowej ocenia sytuację na rynku pracy w swoim kraju jako dobrą.

15 czerwca 2021

Różnorodność i inkluzja w kontekście transformacji rynku pracy. Warsztaty dla MŚP w ramach Upskill 4 Future

24 czerwca odbędzie się druga odsłona warsztatów realizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach międzynarodowego projektu Upskill 4 Future. Tym razem, wspólnie z ekspertami chcielibyśmy skupić się na temacie różnorodności i inkluzji w kontekście transformacji rynku pracy.

11 czerwca 2021

Różnorodność jednym z głównych filarów CEMEX

Różnorodność jest jednym z głównych filarów CEMEX w budowaniu inkluzywnej – włączającej kultury organizacyjnej, która wpływa na zaangażowanie Pracowników firmy. W lutym 2013 r. CEMEX został sygnatariuszem Karty Różnorodności. To mobilizacja do systematycznego zarządzania różnorodnością i wdrażania programów uwzględniających potrzeby różnych grup Pracowników. Wspierając dynamiczne i różnorodne środowisko pracy, CEMEX oferuje wiele możliwości uczenia się, a także budowania kultury ciągłego doskonalenia oraz innowacyjności w firmie.

7 czerwca 2021

Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+

Redakcja cashless.pl prezentuje pierwszy raport “Cashless dla równości”, a w nim Ranking instytucji dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+. Partnerem merytorycznym publikacji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

27 maja 2021

Znamy pracodawców najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością i inkluzji w Polsce

31 organizacji – głównie duże firmy – znalazło się na pierwszej Liście pracodawców najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością i inkluzji w Polsce. Zestawienie powstało na podstawie wyników badania Diversity IN Check, przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i grono organizacji partnerskich.

27 maja 2021

Dziś poznamy listę pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji

W czwartek 27 maja Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosi Listę pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji”, opracowaną na podstawie wyników badania Diversity IN Check. Wydarzenie odbędzie się o godz. 12:00 w ramach Miesiąca Różnorodności.

25 maja 2021

Jak zarządzać różnorodnością w dobie napięć społecznych? [debata online, czwartek, 10:00]

Czy i kiedy firmy powinny zabierać głos na tematy uznawane czasem za światopoglądowe, budzące w społeczeństwie duże emocje? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy i uczestniczki czwartkowej debaty organizowanej w ramach Miesiąca Różnorodności. Start transmisji w czwartek o 10:00 na kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz  profilu Karty Różnorodności na Facebooku. Debatę zwieńczy wystąpienie Heleny Dalli, unijnej komisarz ds. równości.

24 maja 2021

Jak łączyć pracę z rolami opiekuńczymi?

Pełnienie ról opiekuńczych przez pracownice i pracowników jest zjawiskiem powszechnym. Z uwagi na trendy demograficzne, w najbliższych latach szczególnie istotna stanie się kwestia opieki nad dorosłymi osobami zależnymi. Czy i jak możemy wesprzeć pracownice i pracowników w ich obowiązkach opiekuńczych? Na co powinni zwrócić uwagę pracodawcy? O tym porozmawiamy 26 maja z Marcelem Andino Velezem podczas webinarium TransferHUB. Początek spotkania o godz. 10:00. 

21 maja 2021

Łączymy siły z Fundacją Res Severa i zapraszamy na Przegląd Filmów o Różnorodności

Już w najbliższy weekend odbędzie się Przegląd Filmów o Różnorodności, organizowany przez Fundację Res Severa i Kartę Różnorodności. Podczas przeglądu zostaną pokazane krótkometrażowe produkcje z Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych “17 Celów” dotyczące tematów Diversity & Inclusion.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc