Aktualności Karty Różnorodności

30 października 2020

Ambasada Brytyjska w Warszawie podpisuje polską Kartę Różnorodności

Podpisując Kartę Różnorodności, Ambasada Brytyjska w Warszawie zobowiązuje się do przyjęcia polityki inkluzywności i różnorodności.

28 października 2020

10 kluczowych wyzwań związanych z równością płci

Od 2015 r. postęp w działaniach na rzecz równości płci był marginalny. Obecny kryzys, związany z pandemią COVID-19, szczególnie mocno uderzył w kobiety. Zespół McKinsey dokonał podsumowania wyzwań związanych z nierównościami, istotnych zwłaszcza w kontekście potrzeby budowania włączającego rynku pracy.

20 października 2020

Przewaga tkwi w różnorodności – webinar Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Gdańsku

22 października w godz. 13.00-14.00 odbędzie się bezpłatny webinar pt. „Przewaga tkwi w różnorodności!” prowadzony przez reprezentantów Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Gdańsku. Patronem wydarzenia jest Karta Różnorodności.

20 października 2020

Oddziały Santander Bank Polska przyjazne dla osób niewidomych

Santander Bank Polska od lat realizuje program „Obsługa bez barier” i wprowadza rozwiązania, które ułatwiają korzystanie z bankowości m.in. osobom niewidomym lub niedowidzącym. W pilotażowym oddziale w Gorzowie Wlkp. bank zastosował m.in. tyflograficzny plan oddziału i ścieżki dotykowe.

16 października 2020

Czy potrafimy projektować z myślą o osobach starszych? Srebrna gospodarka tematem webinarium #TransferHUB

Jak wygląda sytuacja seniorów w Polsce? W którym kierunku powinien rozwijać się system wsparcia dla seniorów i seniorek? Jakie są ich oczekiwania? Czym jest tzw. srebrna gospodarka? Jak uniknąć konfliktu pokoleń? O tym na najbliższym webinarium Inkubatora TransferHUB, które odbędzie się 21 października w godz. 10-12. Projekt realizowany jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

25 września 2020

Santander Bank Polska dba o dostępność dla osób z niepełnosprawnościami

Od 21 do 27 września trwa Międzynarodowy Tydzień Głuchych, który ma na celu pokazanie wyzwań, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami słuchu. W Polsce problemy ze słuchem ma ponad 6 mln osób – to właśnie między innymi na potrzeby tej grupy Santander Bank Polska odpowiada poprzez swój program „Obsługa bez barier”.

22 września 2020

Grupa BNP Paribas z nagrodą World’s Best Bank for Financial Inclusion 2020

Grupa BNP Paribas została nagrodzona tytułem World’s Best Bank for Financial Inclusion 2020. Magazyn Euromoney docenił zaangażowanie społeczne banku i zwiększenie dostępności we wdrażaniu jego produktów oraz usług.

3 września 2020

DNB Bank Polska aktywnie wspiera pracujących rodziców

W Polsce z roku na rok przybywa mężczyzn wykorzystujących dwutygodniowy urlop ojcowski (w I kwartale 2020 roku 61,4 tys. mężczyzn vs. 199,8 tys. w całym roku 2019). Nadal jednak tylko ok. 1 proc. ojców korzysta z urlopu rodzicielskiego (w 2019 roku 4,2 tys. mężczyzn). DNB Bank Polska, jako jedna z niewielu firm w Polsce, wprowadziła rozwiązania, które wspierają oboje rodziców w sprawowaniu opieki nad dzieckiem w pierwszym okresie jego życia i ułatwiają łączenie tej opieki z pracą zawodową. W praktyce oznacza to, że mężczyźni mogą skorzystać z 20-tygodniowego pełnopłatnego urlopu rodzicielskiego (obecnie w Polsce na taki długi, pełnopłatny urlop mogą liczyć jedynie kobiety). Ponadto rodzice, do ukończenia przez dziecko 18. miesiąca życia, mają możliwość skrócenia czasu pracy o 2 godziny, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

31 sierpnia 2020

11 września odbędzie się webinar #EUvsDiscrimination

11 września odbędzie się organizowany przez KE webinar poświęcony prezentacji przewodnika zawierającego dobre praktyki w zakresie usprawnień w miejscu pracy adresowanych do osób z niepełnosprawnościami.

25 sierpnia 2020

Fundacja „Polki Mogą Wszystko” i Henkel Polska razem na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych

Henkel Polska i Fundacja „Polki Mogą Wszystko” już po raz 13 przyznają stypendia naukowe wychowankom domów dziecka oraz podopiecznym rodzin zastępczych. W tegorocznej edycji wsparcie finansowe otrzyma 27 uczniów kończących 8 klasę szkoły podstawowej, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce lub wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami w innych dziedzinach.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc