Aktualności Karty Różnorodności

27 września 2021

Raport “Idealny Employer Branding”

Jak dobrze zadbać o markę jako pracodawca? Czym jest skuteczne mierzenie efektywności działań EB? Jak zaangażować pracowników do promowania marki? Tego wszystkiego i jeszcze więcej można dowiedzieć się na niemal 50 stronach raportu eksperckiego HRlink i Goldenline. Jedną z autorek raportu jest Patrycja Kamionek z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

23 września 2021

Santander Bank Polska otwarty na potrzeby osób niesłyszących

Według najnowszego raportu Rzecznika Praw Obywatelskich, dla osób z niepełnosprawnością słuchu w Polsce najczęściej wyzwaniem jest korzystanie z usług w miejscach publicznych, ponieważ nie zawsze dostępne jest tłumaczenie. W tym tygodniu obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Głuchych, podczas którego szczególnie warto pomyśleć o wyzwaniach, z jakimi mierzy się ta grupa każdego dnia.

23 września 2021

Usługa tłumacza polskiego języka migowego w Banku BNP Paribas coraz popularniejsza. Teraz osoby z niepełnosprawnościami słuchu mogą skorzystać z pętli indukcyjnej

Blisko 470 połączeń z tłumaczem języka migowego w ciągu 444 dni kalendarzowych. Liczby pokazują, że rozwiązania takie jak system Migam, wdrożony przez Bank BNP Paribas we wszystkich oddziałach, aby zapewnić komfortową obsługę osobom z niepełnosprawnościami słuchu lub mowy, są bardzo potrzebne. To nie jedyne udogodnienie wprowadzone przez bank dla Klientów z niepełnosprawnościami.

20 września 2021

Kondycja zawodowa Polek w dobie przyspieszonej cyfryzacji i trwającej pandemii

W związku z pandemią prawie połowa pracujących kobiet odczuła zmiany warunków pracy, 60% pracujących matek doświadczyło trudności w godzeniu obowiązków rodzinnych i zawodowych, a 41% kobiet czuje się przeciążonych nową sytuacją. Niezadowolonych ze swojej obecnej pracy jest 21% kobiet, jednak niemal 30% z nich nie zmienia jej ze względu na strach. Dodatkowo ponad połowa badanych uważa, że postępujące zmiany technologiczne sprawiają, że kompetencje cyfrowe stają się coraz bardziej istotne w ich pracy (56%). Niestety, niewiele kobiet znajduje czas na zdobywanie nowych kompetencji.

15 września 2021

Europarlament: małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie powinny być uznawane w całej UE

Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której podkreśla, że UE powinna usunąć wszelkie przeszkody, jakie napotykają osoby LGBTIQ w korzystaniu ze swoich podstawowych praw.

15 września 2021

Grupa CCC wśród czołowych spółek giełdowych na świecie w obszarze różnorodności i inkluzywności

Grupa CCC została wyróżniona w prestiżowym rankingu „Top 25 Most Diverse & Inclusive Companies”. Wskazuje on te spółki giełdowe, które najbardziej dbają o różnorodność w swoich zespołach i równe traktowanie pracowników. Na ponad 11 tysięcy przedsiębiorstw Grupa CCC zajęła 11. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. w branży fashion.

14 września 2021

Jak skutecznie przyciągać nowe talenty? Postaw na wartości

Ukazał się nowy raport Edelmana poświęcony motywacjom stojącym za kształtem relacji na linii pracownicy-pracodawcy. Stwierdzono w nim, że zachętą do dłuższej i bardziej wytężonej pracy przestały być kwestie stricte finansowe. Coraz ważniejszą rolę odgrywają zaś wartości, którymi kieruje się dana firma.

14 września 2021

Nestlé Winiary laureatem nagrody “Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Fabrykę „Winiary” doceniono za wysoką jakość dialogu społecznego, poprawę warunków wynagrodzenia, inwestycje w jakość warunków pracy i bezpieczeństwo, wprowadzanie pracowniczego programu emerytalnego, a także dodatkową opiekę medyczną i stabilizację zatrudnienia. Warto podkreślić, że to pracownicy nominują swoich pracodawców do tej nagrody.

10 września 2021

W jaki sposób biznes może wspierać różnorodność? Panel o D&I na Igrzyskach Wolności

W sobotę 11 września w ramach Igrzysk Wolności odbył się panel “W jaki sposób biznes może wspierać różnorodność i grupy defaworyzowane?”. Jednym z ekspertów zaproszonych do dyskusji był Miłosz Marchlewicz z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

10 września 2021

Zakłócenie relacji: pracownik-pracodawca

Pandemia wystawiła relacje między pracownikami i pracodawcami na ciężką, niespotykaną dotąd próbę. Myśląc o przyszłości, osiąganie sukcesów przez firmy w czasach niepewności będzie wymagało posiadania przemyślanej strategii zatrudnienia, a planowanie pracy stanie się priorytetem dla kadry zarządzającej.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc