Ściągawka dla koordynatorów i koordynatorek wolontariatu pracowniczego, z najważniejszymi* linkami do zasobów, które warto zawsze mieć pod ręką.
Udostępniliśmy ją z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 2021, ale stale ją aktualizujemy, bo to przydatne narzędzie.
Prawo
Raporty z badań
Narzędzia

Publikacje

„Ćwiczeniówki”

Narzędzia on-line

Gry

  • Wygrywaj Wolontariat - gra pomocna w zrozumieniu, jakie kompetencje nabywane są oraz rozwijane poprzez udział w wolontariacie
  • Gra w kompetencje [ZIP] - ułatwia proces poznawania swoich kompetencji oraz możliwości, jakie płyną między innymi z wolontariatu
Dobre praktyki

Raporty „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” w postaci plików PDF

Internetowa wyszukiwarka dobrych praktyk z Raportów „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

[Nowość] Wolontariat interwencyjny - jak wolontariusze i firmy reagowali na sytuacje kryzysowe

[Nowość] Pigułka wiedzy o wolontariacie pracowniczym - Podsumowanie konsultacji on-line z ekspertami i ekspertkami zarządzającymi wolontariatem pracowniczym w firmach partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Wytyczne i zasady
Współpraca biznes-NGO
e-wolontariat
Uchodźcy i uchodźczynie
Różnorodność i inkluzja
Edukacja

* Zawartość Ściągawki to subiektywny wybór ekspertów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, na podstawie zasobów dostępnych publicznie w polskim internecie, z których sami korzystają.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby podane linki były sprawne i sprawdzone. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich działanie i prowadzenie do właściwych zasobów.

Ściągawka jest udostępniona na podstawie licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Na tych samych warunkach 4.0 (CC BY-NC-SA 4.0).

Ściągawka powstała w ramach projektu „Od akcyjnego zaangażowania do aktywnego obywatelstwa – rozwój wolontariatu pracowniczego w Polsce” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.