Ściągawka dla koordynatorów i koordynatorek wolontariatu pracowniczego, z najważniejszymi* linkami do zasobów, które warto zawsze mieć pod ręką.
Udostępniamy ją z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 5.12.2021.
Prawo
Raporty z badań
Narzędzia

Publikacje

„Ćwiczeniówki”

Narzędzia on-line

Gry

  • Wygrywaj Wolontariat - gra pomocna w zrozumieniu, jakie kompetencje nabywane są oraz rozwijane poprzez udział w wolontariacie
  • Gra w kompetencje [ZIP] - ułatwia proces poznawania swoich kompetencji oraz możliwości, jakie płyną między innymi z wolontariatu
Dobre praktyki

Raporty „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” w postaci plików PDF

Internetowa wyszukiwarka dobrych praktyk z Raportów „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

Wytyczne i zasady
Współpraca biznes-NGO
e-wolontariat
Uchodźcy i uchodźczynie
Różnorodność i inkluzja
Pandemia
Edukacja

[Bezpłatnie] Projekt Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Od akcyjnego zaangażowania do aktywnego obywatelstwa – rozwój wolontariatu pracowniczego w Polsce”, w ramach którego realizowane są webinaria i konsultacje on-line dla koordynatorów wolontariatu. Uczestnicy otrzymują także dostęp do e-learningu i wszystkich materiałów powstałych dotychczas w trakcie projektu. Nabór ciągły, uczestnictwo wymaga rejestracji.

Pamiętaj o...

* Zawartość Ściągawki to subiektywny wybór ekspertów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, na podstawie zasobów dostępnych publicznie w polskim internecie, z których sami korzystają.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby podane linki były sprawne i sprawdzone. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich działanie i prowadzenie do właściwych zasobów.

Ściągawka jest udostępniona na podstawie licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Na tych samych warunkach 4.0 (CC BY-NC-SA 4.0).

Ściągawka powstała w ramach projektu „Od akcyjnego zaangażowania do aktywnego obywatelstwa – rozwój wolontariatu pracowniczego w Polsce” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.