Dotyczy firmy: Volkswagen Poznań

Znalezione aktualności: 12

6 lutego 2024

Kolejne prośrodowiskowe rozwiązanie produkcyjne Volkswagen Poznań

Odlewnia Volkswagen Poznań kończy proces implementacji technologii free coolingu na wszystkich liniach produkcyjnych zakładu. Swobodne chłodzenie to ekonomiczna metoda wykorzystania niskich temperatur powietrza zewnętrznego. Służy do wspomagania chłodzenia wody używanej w procesach przemysłowych.

9 stycznia 2024

Milion złotych dla potrzebujących od pracowników Volkswagen Poznań

Winda dla dziecięcego szpitala onkologicznego, specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji, mieszkania treningowe dla dorosłych wychowanków Ośrodka Wsparcia Dzieci i Rodziny, czy igrzyska dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami – między innymi te inicjatywy zostały zrealizowane dzięki akcji „1+1=3. Razem znaczy więcej. Do tej pory pracownicy Volkswagen Poznań przekazali już milion złotych na cele charytatywne.

5 grudnia 2023

Volkswagen Poznań wyróżniony przez Polski Czerwony Krzyż

Najstarsza polska organizacja humanitarna wyróżniła spółkę Volkswagen Poznań Odznaką Honorową PCK za zasługi w realizacji humanitarnych idei Czerwonego Krzyża. 

22 listopada 2023

30 tysięcy drzew na 30-lecie Volkswagen Poznań

Pracownicy Volkswagen Poznań zasadzili w tym roku 30 tysięcy drzew. Dęby i krzewy wyrosną na poznańskim Szczepankowie oraz na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo. Nowy las liściasty, który zastąpi zamierające brzozy, będzie miał większą zdolność do pochłaniania dwutlenku węgla.

18 października 2023

Niebieskie Granty wręczone! Proekologiczny konkurs organizowany przez Volkswagen Poznań rozstrzygnięty

Komisja Konkursowa konkursu „Niebieskie Granty” organizowanego przez Volkswagen Poznań, ogłosiła laureatów grantów na rok 2023. Zwycięzcami konkursu zostały Stowarzyszenie Schron Kultury Europa oraz Wrzesiński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

18 września 2023

Volkswagen Poznań z nagrodą za jakość kształcenia zawodowego

Kolejni uczniowie rozpoczęli naukę w pierwszych klasach patronackich Volkswagen Poznań. W tym roku szkolnym nowością jest podpisanie porozumień o objęciu patronatem klas technikum. Podczas sobotniej inauguracji przedstawiciele spółki otrzymali wyróżnienie za jakość kształcenia.

5 września 2023

„Niebieskie granty” na zielone pomysły

90 tysięcy złotych – tyle pieniędzy spółka Volkswagen Poznań przekaże zwycięzcom konkursu ekologicznego „Niebieskie granty”. Kto może ubiegać się o te fundusze? Wszystkie organizacje pozarządowe zarejestrowane na terenie Wielkopolski, które mają pomysły na to, jak oszczędzać energię, wodę, czy prowadzić skuteczną edukacją ekologiczną

14 lipca 2023

Volkswagen Poznań rozbudowuje instalację fotowoltaiczną

Spółka Volkswagen Poznań podpisała umowę z firmą Quanta Energy na realizację projektu fotowoltaicznego o mocy 13 MW na terenie fabryki we Wrześni. To II etap budowy instalacji fotowoltaicznej na terenie tego zakładu. Budowa pierwszego etapu, z instalacją o mocy 2MW, zakończyła się w kwietniu tego roku. Dla zakładu oznacza to zwiększenie mocy zainstalowanych instalacji fotowoltaicznych do 15 MW.

4 lipca 2023

PowerCo opracowuje nową technologię produkcji ogniw

Spółka PowerCo planuje wprowadzenie nowego procesu  produkcyjnego w swoich fabrykach ogniw akumulatorowych w Europie i Ameryce Północnej.  Nowa technologia znacząco zwiększy wydajność produkcji ogniw akumulatorowych przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju. Spółka zależna Grupy Volkswagen zamierza uprzemysłowić technologię powlekania ogniw na sucho, co pozwoli na zmniejszenie zużycia energii o około 30 procent.

22 lutego 2023

Volkswagen Samochody Dostawcze z w pełni elektrycznym modelem

W pełni elektryczny Volkswagen ID. Buzz, jest kamieniem milowym marki Volkswagen Samochody Dostawcze w drodze do osiągnięcia założeń strategii „Way to Zero”. To również kolejny krok na drodze do elektryfikacji Grupy Volkswagen. Poszerzanie gamy aut elektrycznych spowodowane jest coraz bardziej rygorystycznymi normami emisji spalin, a także rosnącą świadomością w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.