Dotyczy firmy: Unilever

Znalezione aktualności: 29

11 października 2019

Unilever ogłasza nowe zobowiązania na rzecz świata bez odpadów

Do 2025 r. Unilever wyeliminuje z produkcji ponad 100 000 ton plastiku oraz zbierze i przetworzy więcej opakowań niż sprzedaje.

27 września 2019

Unilever w 100% zasilany z odnawialnej energii elektrycznej

Unilever ogłosił, że jego fabryki, biura, obiekty badawczo-rozwojowe, centra danych, magazyny
i centra dystrybucyjne na pięciu kontynentach są teraz zasilane w 100% z odnawialnej energii elektrycznej.

31 lipca 2019

Unilever ogranicza zużycie plastiku

Unilever wypuszcza na rynek nowy produkt Cif ecorefill, który poza ułatwieniem zwykłego procesu mycia mieszkania ma mniejszy wpływ na środowisko naturalne. 

18 czerwca 2019

Powstała pierwsza Polska Koalicja ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego

17 czerwca 2019 roku została podpisana Koalicja na rzecz zrównoważonego oleju palmowego. Inicjatorem koalicji jest WWF, a wśród członków znaleźli się m.in. członkami zostali Carrefour, Jeronimo Martins Polska, Nestle, Unilever i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

28 maja 2019

Unilever z przełomową technologią recyklingu czarnego plastiku

Specjaliści firmy Unilever opracowali nową, przełomową technologię, która rozwiązuje problem sortowania i recyklingu czarnego plastiku. Firma udostępni ją wszystkim chętnym.

9 maja 2019

Procter and Gamble i Unilever wyróżnione tytułem 2019 Best Company for Multicultural Women

Firmy Procter and Gamble i Uniliever, partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zostały wyróżnione tytułem 2019 Best Company for Multicultural Women przyznawanym przez organizację Working Mother. 

26 kwietnia 2019

Nestlé Polska sygnatariuszem Paktu na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych

17 podmiotów – organizacji branżowych, pozarządowych i firm, w tym Nestlé Polska podpisało Polski Pakt na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych.

18 kwietnia 2019

Partnerzy FOB sygnatariuszami paktu na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych

Carrefour Polska został sygnatariuszem polskiego paktu na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych. Inicjatywa, której celem jest wypracowanie sposobów na bardziej zrównoważone korzystanie z plastiku i innych tworzyw sztucznych w polskiej gospodarce, została zawiązana przez największe firmy wprowadzające na polski rynek produkty w opakowaniach z tworzyw sztucznych, te związane z łańcuchem wartości opakowań, a także przez organizacje branżowe i pozarządowe.

26 września 2018

Korporacje pochylają się nad dobrostanem zwierząt

Siedem największych międzynarodowych firm spożywczych, wśród których są Nestlé, Unilever utworzyły Globalną Koalicję na Rzecz Dobrostanu Zwierząt – Global Coalition for Animal Welfare (GCAW).  Firmy  dążyły będą do poprawy warunków życia zwierząt hodowlanych. Wśród priorytetów koalicji znalazły się dobrostan kur niosek oraz kurczaków…

16 stycznia 2018

Produkty Unilever bez szkodliwych tłuszczów trans

Ograniczenie do minimum spożycia tłuszczów trans w diecie rekomendują najważniejsze instytucje zajmujące się określaniem zaleceń żywieniowych na świecie. Firma Unilever, której polski oddział jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jako pierwszy na świecie producent, już w połowie lat 90. ubiegłego…