Dotyczy firmy: Stena Recycling

Znalezione aktualności: 76

2 lutego 2022

Trwa program „CZADakcja” Stena Recycling

W ramach programu „CZADakcja”, mieszkańcy Gdyni otrzymają ponad 800 czujników czadu. W porozumieniu z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni, urządzenia kupiła Stena Recycling. W akcję zaangażowany jest także Urząd Miasta Gdyni. 

2 grudnia 2021

Stena Recycling przeznaczy 100 milionów złotych na inwestycje w Polsce

Obecnie firma inwestuje w proces odzyskiwania baterii i akumulatorów z samochodów oraz wszelkich urządzeń elektronicznych.

26 października 2021

Zgłoś praktyki GOZ do konkursu Stena Circular Economy Award

Stena Recycling, wspierając rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym, już piąty raz nagrodzi firmy i studentów, którzy wprowadzają i promują innowacyjne rozwiązania GOZ w Polsce. Weź udział w piątej edycji konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem konkursu. 

22 października 2021

Wprowadzenie gospodarki cyrkularnej może zmniejszyć obecną emisję CO2 o połowę

Właśnie ruszyła nowa edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

24 września 2021

Czy polski konsument myśli o jutrze?

Startuje ogólnopolska kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju – Dobre Cele. Ma pokazać konsumentom jak codziennymi wyborami i działaniami przyczynić się do lepszej przyszłości planety i poprawy jakości życia. Jej organizatorem jest Kampania 17 Celów. Zapraszamy na wydarzenie online inaugurujące inicjatywę „Celuj w jutro. Już dziś! #dobrecele”, które odbędzie się w piątek 24 września w godz. 10:00 – 13:00.

6 września 2021

Oto 20 projektów, dzięki którym zadbamy o naszą planetę

Co zrobić, aby dać odzieży nowe życie, zamiast ją wyrzucać lub jak przywrócić przedmiotom dawny blask, by ponownie trafiły do obiegu? Odpowiedzią na te pytania są nowatorskie pomysły zgłoszone przez ponad 70 fundacji, stowarzyszeń i bibliotek z całej Polski. Wszystkie w ramach konkursu „GOZpodarne wyzwanie”, który zorganizowała Stena Recycling.

27 sierpnia 2021

75% badanych Polaków naprawia sprzęt zamiast kupować nowy

4 na 5 respondentów uważa, że produkty z których korzystamy, powinny być używane wielokrotnie a 75% deklaruje, że zdarza im się naprawić sprzęt zamiast od razu kupić nowy. Jednocześnie 40% badanych spotkało się w swojej okolicy z punktem, w którym można sprzedać lub odkupić używane rzeczy. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie Stena Recycling.

28 maja 2021

Stena Recycling dofinansuje 20 lokalnych, ekologicznych projektów

Rusza konkurs „GOZpodarne wyzwanie”, skierowany do szkół, samorządów i organizacji pozarządowych, działających na rzecz społeczności lokalnych. W konkursie wyróżnione zostaną najlepsze pomysły na promocję idei gospodarki cyrkularnej, dzięki której oszczędzamy zasoby naturalne i dbamy o naszą planetę. Popularyzacja rozwiązań GOZ oraz edukacja w tym obszarze, to główne cele konkursu „GOZpodarne wyzwanie”. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 czerwca do 20 lipca. Wystarczy wypełnić prosty formularz i znaleźć się wśród 20 cyrkularnych projektów dofinansowanych na 20-lecie Stena Recycling.

19 maja 2021

Stena Recycling inwestuje ponad 50 mln złotych w recykling elektroniki i plastiku

Ponad 50 mln zł inwestuje szwedzki lider recyklingu – Stena Recycling – w przetwarzanie i odzyskiwanie surowców z urządzeń elektronicznych oraz plastiku. To koszt budowy i modernizacji dwóch nowoczesnych instalacji, które powstają w Centrum Recyklingu Elektroniki we Wschowie między Poznaniem a Zieloną Górą.

18 maja 2021

W #OdPOWIEDZialnie Stena Recycling o popularyzacji modelu GOZ

25. odcinek #OdPOWIEDZialnie został poświęcony tematowi GOZ, czyli gospodarce o obiegu zamkniętym. O tym, jak można popularyzować ten model w biznesie, a także o edukacji konsumentów w zakresie GOZ opowiedziały ekspertki Steny Recycling