Dotyczy firmy: Stena Recycling

Znalezione aktualności: 97

6 lutego 2024

Stena Recycling z dawką wiedzy na temat Modelu Kołowego GOZ

Jednym ze sposobów realizacji idei gospodarki cyrkularnej jest wykorzystanie Modelu Kołowego GOZ. To temat przewodni nowej publikacji od Stena Recycling. Opisano w niej 7 modeli biznesowych, przyporządkowanych do 3 etapów cyklu gospodarki obiegu zamkniętego – produkcji, użytkowania i końca życia produktu bądź usługi. Więc

12 stycznia 2024

Współpraca BASF i Stena Recycling w zakresie recyklingu akumulatorów do pojazdów elektrycznych w Europie

BASF i Stena Recycling zawarły umowę kupna-sprzedaży czarnej masy. Umowa ta jest częścią szerszej współpracy planowanej przez BASF i Stena Recycling, w celu utworzenia łańcucha wartości recyklingu akumulatorów z pojazdów elektrycznych w Europie.

9 stycznia 2024

Stena Recycling wspiera transformację biznesu w kierunku GOZ

Umiejętność prowadzenia biznesu zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego staje się niezbędna. Zgodnie z badaniem na zlecenie Stena Recycling, ponad połowa ankietowanych jest gotowa dostosować swoje nawyki w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na klimat. 

8 listopada 2023

Stena Recycling zaprasza na międzynarodową konferencję GOZ – Circular Initiative 2023

14 listopada odbędzie się 5. międzynarodowa konferencja Circular Initiative, na której firmy wdrażające praktyki cyrkularne przedstawią swoje innowacyjne projekty. Zaprezentowane zostaną także wyniki najnowszych badań Circular Voice, dotyczące oczekiwań i nastrojów konsumentów względem zaangażowania biznesu w GOZ.

8 listopada 2023

Ebook „Logiczne Less waste. Jak optymalizować system gospodarowania odpadami w firmie?”

Stena Recycling opracowała ebooka “Logiczne less waste. Jak optymalizować system gospodarowania odpadami w firmie?”, w którym przedstawia ideę less waste w kontekście branży produkcyjnej oraz pokazuje wymierne korzyści płynące z jej realizacji.

7 listopada 2023

Polscy konsumenci chcą zakazu sprzedaży produktów nienadających się do recyklingu

Czterech na pięciu polskich konsumentów uważa, że producenci powinni wykorzystywać w swoich produktach materiały pochodzące z recyklingu. Większość z nich sądzi, że sprzedaż produktów nienadających się do recyklingu powinna być zakazana. To niektóre wnioski z najnowszego badania Circular Voice przeprowadzonego na zlecenie Stena Recycling.

13 września 2023

Biznes i konsumenci o konsumpcji i produkcji. Startuje międzynarodowy tydzień Agendy 2030

Rok 2023 wyznacza półmetek na drodze realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Co roku we wrześniu obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Tydzień Działania, który skupia uwagę świata. Z tego powodu również Kampania 17 Celów organizuje w Polsce szereg spotkań dedykowanych biznesowi. W tym roku głównym punktem zainteresowania jest Cel 12 – Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja.

2 sierpnia 2023

Nowy raport o GOZ: „Potencjał gospodarki obiegu zamkniętego. Wykorzystanie surowców wtórnych przez przedsiębiorstwa produkcyjne”

Stena Recycling i partnerzy opublikowali raport z wnioskami na temat implementacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego oraz szans i ryzyk związanych z wdrażaniem modelu cyrkularnego.

22 czerwca 2023

Wyniki XVII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Siedemnasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm zakończyła się wręczeniem nagród w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego. W tym roku w ROF wzięło udział ponad 70 firm, a zainteresowanie nim wyraziło przeszło 100 przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowało się więcej niż 60 firm, a pierwszą pozycję w tym gronie zajął BNP Paribas Bank Polska, który jako jedyna firma uzyskał komplet możliwych do zdobycia punktów.

26 kwietnia 2023

Nowatorskie projekty GOZ nagrodzone w VI edycji konkursu Stena Circular Economy Award

Stena Circular Economy Award to konkurs, który od lat wyróżnia najciekawsze projekty z dziedziny gospodarki cyrkularnej. W tegorocznej edycji wiele projektów dotyczyło zrównoważonej konsumpcji i produkcji, czyli 12. celu Agendy 2030 ONZ. Inicjatywa Stena Circular Economy Award jest szczególnie ważna w kontekście wyników najnowszego raportu „Circular Gap Report”, który wskazuje na pogarszający się stan sytuacji globalnej gospodarki o obiegu zamkniętym.