Dotyczy firmy: Santander Bank Polska

Znalezione aktualności: 177

24 lutego 2021

Santander Bank Polska rozpoczął ostatnią rundę akceleracji startupów w ramach programu AccelUp

W czwartej rundzie programu akceleracyjnego, który bank realizuje wspólnie z Accelpoint, wybrano już pięć polskich startupów (wybór szóstego wciąż trwa), które rozpoczną teraz prace nad dostosowaniem zaproponowanych rozwiązań do wymagań biznesowych banku i potrzeb jego klientów.

22 lutego 2021

Stypendia Santander #LifelongLearning – Santander promuje ideę uczenia się przez całe życie

Grupa Santander odpowiada na potrzeby rynku pracy i uruchamia nabór na nowe Stypendia Santander, które zwiększają szanse na znalezienie zatrudnienia niezależnie od wieku.

19 lutego 2021

„Tu mieszkam, tu zmieniam eko”. 300 tysięcy złotych od Fundacji Santander

Mini-parki, ogrody deszczowe, zielone przystanki komunikacji miejskiej – 58 ekologicznych pomysłów ma szansę na realizację w programie grantowym „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO”.

11 lutego 2021

Jak sfinansować zieloną transformację gospodarek i firm?

W najbliższych dziesięcioleciach czeka nas ogromna zmiana związana z reformą całych gospodarek tak, aby były bardziej „zielone”. Unia Europejska dąży w stronę zeroemisyjności, w tym celu zaproponowano nową strategię wspólnoty „Europejski Zielony Ład”.

5 lutego 2021

Santander Bank Polska podpisuje umowy finansowania portfela projektów wiatrowych i fotowoltaicznych

Santander Bank Polska oraz BNP Paribas Bank Polska  podpisały umowy o wartości 479 mln PLN (105 mln EUR) na sfinansowanie portfela OZE.

3 lutego 2021

Partnerzy FOB z tytułem Top Employer 2021

W styczniu została ogłoszona 12. edycja Top Employers Polska 2021. Wśród laureatów są firmy partnerskie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Top Employers Institute bada pracodawców na całym świecie pod kątem prowadzonej przez nich polityki personalnej.

29 stycznia 2021

Jak zmieni się klimat w Polsce?

Styczeń 2020 w całej Europie był najcieplejszym początkiem roku na przestrzeni ostatnich dekad. Odnotowano wówczas temperaturę o ponad 3oC wyższą niż średnia dla tego miesiąca w okresie 1981-2010. Pierwszy kwartał 2020 przyniósł kolejne rekordowe wyniki – w lutym i marcu temperatury były wyższe niż średnia z wielolecia w większości krajów Europy . Analiza obserwacji meteorologicznych wskazuje na istnienie coraz silniejszego trendu rosnących temperatur i częstszych przypadkach opadów nawalnych. Czy to może świadczyć o zmianach klimatu w naszym kraju? Jak bardzo będzie się on zmieniał i jak ocenić ryzyko z tym związane?

29 stycznia 2021

Santander Bank Polska przeprowadził pierwszą w Polsce zieloną transakcję IRS

IRS (Interest Rate Swap) to transakcja zabezpieczająca ryzyko zmienności stóp procentowych. 

25 stycznia 2021

Zmiany klimatu w Polsce – co nas czeka w pogodzie w XXI wieku?

Jak będzie się zmieniał klimat w Polsce w XXI wieku? Jakie trendy zmian będą zachodzić w wartości temperatury i wysokości opadu? Jakie będzie tempo zmian klimatu w kolejnych dekadach? To pytania, na które spróbują odpowiedzieć uczestniczki i uczestnicy konferencji online organizowanej 27 stycznia przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy. Udział w dyskusji weźmie Katarzyna Teter, członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

22 stycznia 2021

Dzień bez Opakowań Foliowych

23 stycznia obchodzimy „Dzień bez Opakowań Foliowych”.Z tej okazji analitycy Santander Bank Polska postanowili przyjrzeć się polskiemu rynkowi produkcji opakowań i temu jak pandemia i związane z nią czasowe zatrzymanie gospodarek na całym świecie wpłynęło na jego kondycję, a także przeanalizować perspektywy dla branży na 2021 rok.