Dotyczy firmy: Samsung Electronics Polska

Znalezione aktualności: 79

8 maja 2024

Samsung utworzył pierwszą przestrzeń edukacyjna poświęconą cyberbezpieczeństwu

W pierwszym w Polsce Centrum Mądrej Zabawy w warszawskiej Fabryce Norblina otwiera się przestrzeń Stacja Galaxy – miejsce, gdzie edukacja i technologia łączą się z zabawą. Na odwiedzających 13 misji związanych z tematem bezpieczeństwa w Internecie.

24 kwietnia 2024

Samsung w 22. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

Raport przygotowywany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu to największy w Polsce przegląd inicjatyw z zakresu ESG. W 22. edycji raportu znalazło się 5 dobrych praktyk firmy Samsung. Stanowią one przykład zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej lub pozytywnego wpływu na środowisko pracy.

8 kwietnia 2024

Dobiega końca III edycja programu Solve for Tomorrow

Laureaci kolejnej edycji Solve for Tomorrow zostaną wyłonieni podczas finałowych prezentacji projektów na Demo Day. O miejsce na podium lub wyróżnienie zawalczy 12 zespołów. Drużyna z największą liczbą głosów otrzyma „Nagrodę Publiczności”.

21 marca 2024

Lekcja pokazowa w ramach programu „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”

„Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci” to nowy program edukacyjny Samsung, który wspiera bezpieczeństwo online oraz higienę cyfrową dzieci. W marcu uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście mogli wziąć udział w lekcji pokazowej. W ramach zajęć pt. „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci” dzieci mogły m.in. zbudować własny smartfon.

14 marca 2024

Ostatnie spotkanie uczestników Solve for Tomorrow przed wielkim finałem III edycji

12 finałowych zespołów programu Solve for Tomorrow uczestniczyło w warsztatach prowadzonych przez mentorów z firmy Samsung i ekspertów z Centrum Nauki Kopernik. Solve for Tomorrow Campus był też okazją do integracji drużyn z całej Polski.

6 lutego 2024

Stacja Galaxy Samsunga wyrazem zaangażowania w Dzień Bezpiecznego Internetu

Obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu w 2024 r. towarzyszy nabór do programu edukacyjnego Samsung „Stacja Galaxy”. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat bezpieczniejszego korzystania z Internetu przez dzieci z klas 1-3 ze szkół podstawowych. Samsung jako partner DBI organizuje też webinar zachęcający do zgłaszania inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa cyfrowego.

31 stycznia 2024

12 drużyn w finale Solve for Tomorrow

30 półfinałowych zespołów programu Solve for Tomorrow od listopada zeszłego roku pracowało nad udoskonaleniem swoich projektów. Efekty swoich działań przedstawili w formie materiałów wideo, a jury oceniło postępy zespołów i wybrało spośród nich 12 finalistów. W pracach kapituły konkursu brała udział m.in. Marzena Strzelczak, doradczyni zarządu FOB ds. DEI.

26 stycznia 2024

Już 13 milionów osób zwiedziło Centrum Nauki Kopernik

W kwietniu 2023 roku próg Centrum Nauki Kopernik przekroczył 12-milionowy gość, a 9 miesięcy później pojawił się 13-milionowy odwiedzający! Danego dnia przeprowadzono liczne warsztaty z wykorzystaniem najnowszych technologii oraz urządzeń Samsung.

12 stycznia 2024

Zgłoszenia do programu „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”

„Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci” to nowy program edukacyjny Samsung, odpowiadający na wyzwania związane z bezpieczeństwem dzieci online. Jest skierowany do dzieci w wieku 7-9 lat, do ich rodziców, opiekunów, a także do nauczycieli i szkół. W ramach programu można korzystać z zasobów edukacyjnych, wziąć udział w szkoleniach dla nauczycieli oraz przeprowadzić lekcje na temat cyfrowej higieny.

22 grudnia 2023

Samsung Electronics Polska laureatem konkursu „Pracodawca Jutra”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozstrzygnęła VII edycję konkursu „Pracodawca Jutra”. Celem inicjatywy jest wyróżnianie i promowanie podmiotów ze świata biznesu, które w modelowy sposób wspierają edukację. Firma Samsung Electronics Polska otrzymała nagrodę dla sektora telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa za „Program kompetencyjny Solve for Tomorrow – głos młodego pokolenia”.