Dotyczy firmy: Samsung Electronics Polska

Znalezione aktualności: 35

21 października 2021

Na czym polega design thinking?

Przygotowywanie kreatywnych koncepcji, innowacyjnych rozwiązań czy zaplanowanie nowych działań często poprzedza wymiana myśli podczas burzy mózgów. Taki proces wymaga nieraz tzw. „wyjścia poza pudełko”, czyli inaczej myślenia poza schematem.

21 października 2021

Rusza pierwsze w Europie Centrum ElektroEkologii

Recykling elektrośmieci to temat, który wciąż budzi wiele wątpliwości. Dlatego, odpowiadając na to wyzwanie, w Warszawie powstało pierwsze miejsce w Europie, którego misją jest edukacja z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Centrum ElektroEkologii będzie zachęcać młode pokolenie do inicjowania i utrwalania proekologicznych zachowań.

8 października 2021

Zacznij przygodę ze zrównoważonym rozwojem! Rusza rekrutacja do 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Do 7 listopada potrwa nabór do 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Studentki i studenci, którzy zakwalifikują się do programu wezmą udział w czterech spotkaniach prowadzonych przez wiodących ekspertów i ekspertki zrównoważonego rozwoju w Polsce. Na najaktywniejszych uczestników i uczestniczki czeka m.in. możliwość odbycia płatnego stażu w firmach zaangażowanych w obszarze CSR.

24 września 2021

Solve for Tomorrow. Samsung uwalnia potencjał młodego pokolenia

Solve for Tomorrow to globalny program firmy Samsung, który powstał w 2010 roku i cieszy się zainteresowaniem młodych ludzi w wielu krajach na świecie. W Polsce będzie stanowił wyjątkową przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów

20 września 2021

W #OdPOWIEDZialnie Samsung Electronics Polska o rozwijaniu kompetencji cyfrowych

W 27. odcinku #OdPOWIEDZialnie został poruszony temat rozwijania kompetencji cyfrowych i zrównoważonej digitalizacji. O tym, jak firmy mogą przeciwdziałać m.in. wykluczeniu cyfrowemu opowiedział jeden z Partnerów Strategicznych FOB. 
W roli ekspertki wystąpiła Magdalena Olborska, CSR manager w Samsung Electronics Polska. 

2 września 2021

Samsung zaprasza na Dzień Odkrywców w Centrum Nauki Kopernik

Firma Samsung po raz kolejny zaprasza do wspólnego odkrywania świata nauki i technologii. Już 5 września odbędzie się Dzień Odkrywców, podczas którego wstęp do Centrum Nauki Kopernik jest bezpłatny. Na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje m.in. Teatr Robotyczny czy też kubik, który pozwoli stworzyć unikatowe zdjęcia.

11 sierpnia 2021

Samsung stawia na bardziej zrównoważoną produkcję

Pilot zasilany światłem, rozszerzony program ekologicznych opakowań – w tym roku obejmuje wszystkie telewizory Samsung – czy wykorzystanie materiałów z recyklingu do produkcji telewizorów to inicjatywy, które firma wprowadza w drodze do zrównoważonej przyszłości. Tu każda zmiana ma znaczenie, bowiem szacuje się, że do 2030 roku będziemy wyrzucali aż 74 mln ton e-śmieci rocznie.

30 czerwca 2021

Polskie startupy, które stawiają na zrównoważony rozwój

Po kilku miesiącach pracy nad projektami i intensywnych sesji warsztatowych nadszedł czas na podsumowanie programów Samsung Inkubator #dlaPlanety i Samsung Inkubator, przeprowadzonych w ramach Partnerstwa SDGs „Razem dla środowiska” oraz programu Climate Leadership. 11 startupów, tworzących rozwiązania z zakresu odpowiedzialności społecznej i neutralności klimatycznej, bazujących na nowych technologiach, przedstawiło efekty swoich działań podczas sesji Demo Day w Centrum Nauki Kopernik.

28 czerwca 2021

Czy żyjemy w erze konsumenckiego cynizmu?

Najnowsza fala badania Meaningful Brands, które Havas prowadzi od 2009 roku, pokazuje, że konsumenci nieustannie poszukują uczciwości i autentyczności – ale marki mają trudności ze spełnieniem tych oczekiwań. To powoduje, że wkraczamy w „erę konsumenckiego cynizmu”.

23 czerwca 2021

Szkoła w Gębicach zwycięzcą konkursu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

W ramach tegorocznej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu Samsung został partnerem konkursu na najciekawszą lokalną inicjatywę. Szkoły, biblioteki i inne instytucje edukacyjne, mimo trwającej pandemii i zdalnych lekcji, przeprowadziły w całej Polsce rekordową liczbę działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Główną nagrodę – interaktywny monitor Samsung FL!P 2 wraz ze szkoleniem – otrzymała Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.