Dotyczy firmy: Rossmann

Znalezione aktualności: 29

10 listopada 2021

Rossmann pomaga dziewczętom z domów dziecka

Ukończenie osiemnastego roku życia nie wszystkim kojarzy się z wielkim wydarzeniem, ekscytacją i radością. Dla dziewcząt z domów dziecka to bardzo trudny moment. Opuszczają miejsce, w którym czuły się bezpiecznie i wkraczają – nie mogąc liczyć na wsparcie rodziców – w dorosłość. Takim dziewczętom pomaga Fundacja „Dbamy o młodych” i firma Rossmann.

14 października 2021

Do 18 października zgłoszenia do akcji „Pomagamy jak umiemy kobietom”

Jeszcze tylko do 18 października można zgłosić organizację niosącą pomoc kobietom, któą firma Rossmann wesprze w przyszłorocznej edycji akcji „Pomagamy jak umiemy kobietom”.

4 października 2021

Rossmann solidnym pracodawcą

Firma Rossmann zdobyła tytuł „Solidnego Pracodawcy 2021” za ofertę socjalną dla pracowników, program rozwoju ich pasji „Pozytywnie Zakręceni”, a także działalność na rzecz potrzebujących oraz zaangażowanych w walkę z pandemią.

11 sierpnia 2021

Rossmann po raz czwarty publikuje Raport Odpowiedzialności Społecznej

Rossmann po raz czwarty opublikował Raport Odpowiedzialności Społecznej. Dokument dotyczy lat 2019-2020 i pokazuje działania firmy związane m.in. ze środowiskiem, innowacjami, a także postawą wobec klientów i wyzwaniami, z którymi Rossmann zmierzył się w czasie pandemii.

28 czerwca 2021

Czy żyjemy w erze konsumenckiego cynizmu?

Najnowsza fala badania Meaningful Brands, które Havas prowadzi od 2009 roku, pokazuje, że konsumenci nieustannie poszukują uczciwości i autentyczności – ale marki mają trudności ze spełnieniem tych oczekiwań. To powoduje, że wkraczamy w „erę konsumenckiego cynizmu”.

16 lutego 2021

Nowoczesna strefa coworkingowa w bibliotece UŁ dzięki firmie Rossmann

W styczniu w bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Matejki 32/38 w Łodzi została otwarta nowoczesna strefa coworkingowa. Dzięki firmie Rossmann udało się zaaranżować prawie 200 metrów przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni, przeznaczonej do wspólnej nauki i pracy, spotkań ze znajomymi i relaksu.

16 lutego 2021

Rossmann pomaga kobietom

To już V edycja sztandarowej akcji pomocowej Rossmanna. W tym roku firma pomaga kobietom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

11 stycznia 2021

Jeszcze do 13 stycznia odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju został przedłużony do 13 stycznia. Firmy zyskują dwa dodatkowe dni na rejestrację praktyk realizowanych w 2020 roku. Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło także “Mapę dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która ma służyć jako inspiracja dla zgłaszających inicjatywy CSR. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020/. 

4 stycznia 2021

Praktycy CSR w projekcie #OdPOWIEDZialnie

W ramach projektu #OdPOWIEDZialnie, koordynowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, powstało 17 odcinków poświęconych praktycznym aspektom prowadzenia działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Projekt jest realizowany we współpracy z partnerami strategicznymi FOB.

18 listopada 2020

Rossmann zmienia świat zakupów na bardziej dostępny

Od połowy października 2020 w sklepach Rossmann, między innymi w Warszawie, Lublinie czy Białymstoku wdrożono nowe kasy, które łączą funkcje kas tradycyjnych i samoobsługowych oraz są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – to pierwsze takie rozwiązanie na rynku. Projekt został zrealizowany przy współpracy z firmą SelfMaker. Rossmann – wiodąca sieć drogerii kosmetycznych, zainwestowała w rynek i podyktowała trendy rozwoju technologii kas samoobsługowych.