Dotyczy firmy: Rossmann

Znalezione aktualności: 24

16 lutego 2021

Nowoczesna strefa coworkingowa w bibliotece UŁ dzięki firmie Rossmann

W styczniu w bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Matejki 32/38 w Łodzi została otwarta nowoczesna strefa coworkingowa. Dzięki firmie Rossmann udało się zaaranżować prawie 200 metrów przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni, przeznaczonej do wspólnej nauki i pracy, spotkań ze znajomymi i relaksu.

16 lutego 2021

Rossmann pomaga kobietom

To już V edycja sztandarowej akcji pomocowej Rossmanna. W tym roku firma pomaga kobietom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

11 stycznia 2021

Jeszcze do 13 stycznia odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju został przedłużony do 13 stycznia. Firmy zyskują dwa dodatkowe dni na rejestrację praktyk realizowanych w 2020 roku. Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło także “Mapę dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która ma służyć jako inspiracja dla zgłaszających inicjatywy CSR. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020/. 

4 stycznia 2021

Praktycy CSR w projekcie #OdPOWIEDZialnie

W ramach projektu #OdPOWIEDZialnie, koordynowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, powstało 17 odcinków poświęconych praktycznym aspektom prowadzenia działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Projekt jest realizowany we współpracy z partnerami strategicznymi FOB.

18 listopada 2020

Rossmann zmienia świat zakupów na bardziej dostępny

Od połowy października 2020 w sklepach Rossmann, między innymi w Warszawie, Lublinie czy Białymstoku wdrożono nowe kasy, które łączą funkcje kas tradycyjnych i samoobsługowych oraz są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – to pierwsze takie rozwiązanie na rynku. Projekt został zrealizowany przy współpracy z firmą SelfMaker. Rossmann – wiodąca sieć drogerii kosmetycznych, zainwestowała w rynek i podyktowała trendy rozwoju technologii kas samoobsługowych.

30 października 2020

Rossmann wspiera łódzką kulturę

Rossmann otrzymał tytuł Mecenasa Łódzkiej Kultury przyznawany przez Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską. Miasto uhonorowało firmę za wieloletnie wspieranie dwóch miejskich festiwali: Light.Move.Festival i Łódź Czterech Kultur. Rossmann został wyróżniony w kategorii dużych przedsiębiorstw.

30 października 2020

Stypendia od Rossmanna

Studenci łódzkich uczelni mogą do 30 października składać wnioski o stypendia w ramach programu Młodzi w Łodzi. Jednym z fundatorów jest firma Rossmann.

30 października 2020

Rossmann sponsorem Wioseł Kultury – nagród dla łódzkich twórców i mecenasów

Wiosła Kultury to autentyczne pagaje udekorowane przez studentów łódzkiej ASP. To nagrody dla tych, „dzięki którym Łódź staje się miastem barwnym, niepowtarzalnym i pasjonującym”. Organizatorem Wioseł jest łódzka „Gazeta Wyborcza” oraz Monopolis.

24 czerwca 2020

Za kulisami akcji “Pomagamy jak umiemy 2019”

„Pomagamy jak umiemy” to wspólna akcja klientów, pracowników oraz firmy Rossmann. W 2019 roku udało się przekazać 250 instytucjom 320 ton produktów o wartości 5 mln zł.

8 czerwca 2020

W #OdPOWIEDZialnie Rossmann o wsparciu młodych na rynku pracy

W 18. odcinku #OdPOWIEDZialnie został poruszony aktualny i istotny temat wsparcia młodych osób na rynku pracy. O zrealizowanych praktykach na rzecz rozwoju karier początkujących pracowników opowiedziała Jagoda Wodzińska-Jabłońska, Specjalista ds. Współpracy z Uczelniami w Rossmann.