Dotyczy firmy: PZU

Znalezione aktualności: 152

17 lutego 2024

PZU otrzymał wysoką ocenę w globalnym badaniu środowiskowym CDP

Działania Grupy PZU zostały ocenione na poziomie B przez Carbon Disclosure Project – międzynarodową organizację non-profit, prowadzącą platformę ujawniania informacji o środowisku. Ubezpieczyciel zanotował wzrost w porównaniu do ubiegłorocznej oceny (C) i osiągnął średnią ocenę dla Europy i sektora usług finansowych.

12 lipca 2023

PZU Życie SA pokazuje swój wpływ na zrównoważony rozwój

PZU Życie SA jako pierwsza spółka w Polsce zaprezentowała szczegółowe dane dotyczące swojej działalności inwestycyjnej. Firma przedstawiła główne niekorzystne skutki decyzji inwestycyjnych dla czynników zrównoważonego rozwoju.

5 lipca 2023

Biurowiec PZU z certyfikatem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami

Nowa siedziba PZU otrzymała certyfikat “Obiekt bez barier” przyznawany przez Fundację Integracja. To potwierdzenie, że budynek jest w pełni przystosowany architektonicznie do użytku przez wszystkich, w tym osoby z niepełnosprawnościami, z ograniczoną mobilnością, rodziców z dziećmi czy osoby starsze.

24 maja 2023

Zielony fundusz TFI PZU ujawnił swój wpływ na zrównoważony rozwój

Fundusz inPZU Akcje Sektora Zielonej Energii zaprezentował niekorzystne skutki inwestycji dla czynników zrównoważonego rozwoju. Rzetelność ujawnień ogranicza ryzyko greenwashingu, dając komfort inwestorom preferującym pomnażanie kapitału z uwzględnieniem kryteriów ESG.

26 kwietnia 2023

Wystartowała druga edycja projektu „Zdrowe Życie”

22 kwietnia zainaugurowano drugą edycję projektu „Zdrowe Życie”. Ciesząca się dużym zainteresowaniem inicjatywa wpisuje się w długofalową strategię działań prezydenckiej Rady ds. Ochrony Zdrowia i w tym roku będzie realizowana na jeszcze większą skalę, docierając do 22 miejscowości w całej Polsce. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków.

21 kwietnia 2023

PZU prezentuje kompendium „Moc naszych miast”

Miasta ogniskują największe współczesne wyzwania klimatyczne, demograficzne, infrastrukturalne. Są dziś kluczowym miejscem testowania i wdrażania wielu proekologicznych i prospołecznych rozwiązań. Grupa PZU, lider zielonej transformacji w sektorze finansowym, udostępnia wszystkim własne kompendium wiedzy na temat najlepszych trendów i praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju miast – „Moc naszych miast”.

22 marca 2023

Wystartowała druga edycja naboru wniosków o dofinansowanie z programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU

Środki finansowe na prowadzenie zajęć lub pokrycie kosztów udziału w zawodach mogą otrzymać fundacje, stowarzyszenia, ludowe zespoły sportowe, uczniowskie kluby sportowe i związki sportowe, które prowadzą działalność w zakresie sportu dzieci i młodzieży. Wnioski o dofinansowanie w ramach drugiej edycji programu prewencyjnego Dobrej Drużyny PZU można składać do 21 kwietnia tego roku.

1 grudnia 2022

Oddziały PZU z certyfikatem OK SENIOR®

Oddziały Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jako pierwsze w branży ubezpieczeniowej w Polsce otrzymały międzynarodowy Certyfikat Znaku Jakości OK SENIOR®. Oddziały PZU pomyślnie przeszły audyt w zakresie infrastruktury i świadczenia usług dla dojrzałych klientów i tym samym spełniły warunki przyznania certyfikatu. Wyróżnienie przyznawane przez organizację OK SENIOR® Polska w partnerstwie z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej potwierdza, że placówki PZU są dostosowane do potrzeb klientów powyżej 60. roku życia i cieszą się wśród seniorów wysoką satysfakcją z obsługi.

24 sierpnia 2022

„Minuta dla skóry” – program prewencyjny PZU

Zaledwie kilkadziesiąt sekund wystarczy aplikacji wykorzystywanej przez PZU na ocenę ryzyka pod kątem występowania nowotworu skóry. Rozpoczyna się ogólnopolski program prewencyjny „Minuta dla skóry”, który wspiera wykrywanie raka przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

11 sierpnia 2022

Wspólne gotowanie z Wojciechem Modestem Amaro na Dobrych Koloniach z PZU

W ramach Dobrych Kolonii PZU przez całe lato odbywa się siedem wyjazdów integracyjnych dla dzieci polskich i ukraińskich z Dobrej Drużyny PZU oraz dla dzieci pracowników PZU w Ukrainie. Na półmetku kolonii do ośrodka w krainie Wielkich Jezior przyjechał szef kuchni Wojciech Modest Amaro, który poprowadził wspólne gotowanie.