Dotyczy firmy: Provident Polska

Znalezione aktualności: 240

27 września 2022

Bajka o niemarnowaniu żywności trafi do 14 000 placówek edukacyjnych

26 września odbyła się premiera bajki „Dobre rady na odpady”. Publikacja ta, powstała dzięki współpracy firmy Provident i Fundacji Zaczytani.org, ma na celu zachęcać najmłodszych do niemarnowania żywności i popularyzować ideę zero waste. Książka dostępna jest tylko w formatach elektronicznych: ebook i audiobook. Autorem bajki jest Boguś Janiszewski, część merytoryczną stworzyła edukatorka ekologiczna Sylwia Majcher, zaś w nagraniach do audiobooka udział wzięła aktorka Katarzyna Pakosińska.

20 września 2022

Provident Polska z najnowszym raportem zrównoważonego rozwoju

Provident Polska po raz piąty opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju, przygotowywany cyklicznie co 2 lata. Tegoroczny dokument oprócz informacji na temat działań składających się na ESG obejmuje również podsumowanie 25 lat rynku pożyczkowego w Polsce.

15 czerwca 2022

Provident Polska pomaga od 25 lat

Centrum Wolontariatu uhonorowało Provident Polska za „25 lat nieustających działań wolontariackich w Polsce”. Nagrodzona firma w tym roku obchodzi 25-lecie działalności.

9 czerwca 2022

Provident Polska laureatem konkursu „Fair to Women”

Provident Polska został nagrodzony w konkursie „Fair to Women” organizowanym przez Fundację Vox Feminae, w którym doceniono pracodawców tworzących przyjazne miejsca pracy dla kobiet. Wyróżnienie wręczono podczas Gali Polka XXI w. Nagrodę odebrała prezeska Provident Polska, Agnieszka Kłos-Siddiqui.

1 czerwca 2022

Provident Polska z ósmym Listkiem CSR tygodnika POLITYKA

Provident Polska po raz kolejny został wyróżniony Listkiem CSR tygodnika POLITYKA, przyznawanym firmom najbardziej zaangażowanym społecznie. W tym roku ze względu na wojnę toczącą się w Ukrainie, organizatorzy postanowili szczególny nacisk położyć na zaangażowanie firm na rzecz Ukrainy. Ocenie poddano także działania przedsiębiorstw z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz ESG.

10 kwietnia 2022

Provident Polska otwiera “Dom Matki”

Provident Polska w ramach 25-lecia swojej działalności startuje z długofalowym wsparciem dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej. “Dom Matki” będzie pomagać samotnym mamom radzić sobie z wyzwaniami życiowymi i zawodowymi. Ośrodek, prowadzony przy współpracy z organizacją pozarządową, będzie wspierany m.in. finansowo przez Provident Polska i podmioty współpracujące.

11 marca 2022

Coraz częściej kupujemy przedmioty z drugiej ręki

Ponad połowa Polaków deklaruje, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy kupiła coś z drugiej ręki – wynika z cyklicznego Barometru Providenta, przeprowadzonego z okazji Światowego Dnia Konsumenta. Jak co roku w marcu Provident Polska publikuje wyniki badań na temat zachowań konsumenckich Polaków.  

23 grudnia 2021

Wolontariusze Providenta pomogli blisko 780 000 beneficjentom

Tegoroczna, 28. odsłona programu wolontariackiego Tak! Pomagam Provident Polska poświęcona została kwestiom związanym z ekologią. W sumie, przy wsparciu Provident Polska, wolontariusze zrealizowali 29 zgłoszonych przez siebie projektów. W ramach inicjatyw przepracowali 1350 godzin i pomogli blisko 780 000 beneficjentom.

29 października 2021

Provident ze Złotym Laurem dla Odpowiedzialnego Pracodawcy

Provident Polska został laureatem plebiscytu „Super Biznesu” organizowanego przez redakcję Super Expressu. Złoty Laur w kategorii Odpowiedzialny Pracodawca otrzymał m.in. za działania na rzecz zdrowia pracowników prowadzone w trakcie pandemii.

15 października 2021

Jak biznes przeciwdziała problemowi marnowania żywności?

Statystyki dotyczące marnowania żywności w Polsce są alarmujące. Rocznie wyrzucamy 4,8 mln ton żywności. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest edukacja konsumentów oraz rozwiązania wspierające ich w bardziej zrównoważonych decyzjach zakupowych.