Dotyczy firmy: Provident Polska

Znalezione aktualności: 231

15 października 2021

Jak biznes przeciwdziała problemowi marnowania żywności?

Statystyki dotyczące marnowania żywności w Polsce są alarmujące. Rocznie wyrzucamy 4,8 mln ton żywności. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest edukacja konsumentów oraz rozwiązania wspierające ich w bardziej zrównoważonych decyzjach zakupowych.

4 sierpnia 2021

Polacy oczekują od firm zaangażowania w kwestie środowiskowe

Aż 70 proc. respondentów/ek badania Barometr Providenta deklaruje, że przedsiębiorstwa powinny angażować się w tematy proekologiczne. Niemal połowa twierdzi, że jest gotowa na pewne wyrzeczenia, aby prowadzić bardziej ekologiczne życie.

30 lipca 2021

Provident wspólnie z Dotlenieni.org posadzi las

Provident Polska inauguruje współpracę ze start-upem społecznym Dotlenieni.org, którego celem jest zachęcanie biznesu do działań na rzecz ekologii oraz wysokiej jakości powietrza. Rezultatem akcji będzie 40 tys. nowych drzew posadzonych na terenie Warmii.

22 lipca 2021

Rekordowa liczba 800 tys. beneficjentów otrzyma pomoc od wolontariuszy z Providenta

Rada programu Tak! Pomagam, skupiającego wolontariackie inicjatywy pracowników Providenta, wybrała 29 najlepszych projektów do jej tegorocznej edycji. Weźmie w niej udział 275 wolontariuszy, którzy zrealizują własne pomysły związane z ochroną środowiska i wsparciem dla lokalnych społeczności. W tym roku działania będą miały rekordowy zasięg, bowiem obejmą niemal 800 tys. beneficjentów.

15 czerwca 2021

Provident adoptuje konia ze schroniska Pegasus. Ruszyła kampania To nie KONIEc

Pegasus, najstarszy azyl dla zwierząt w Polsce, ruszył z kampanią To nie KONIEc, zachęcając firmy do wirtualnej adopcji koni. Akcję zapoczątkował Provident, międzynarodowa instytucja finansowa, ratując 20-letnią klacz po przejściach i gwarantując jej godną emeryturę. Wsparcie firm oraz osób prywatnych to jedyna szansa na przetrwanie schroniska.

11 czerwca 2021

Provident dzieli się wiedzą ze studentami

Tegoroczna edycja programu Kultura dzielenia się wiedzą to 6 spotkań studentów z pięcioma ekspertami z Providenta. Choć epidemia koronawirusa wymusiła zdalną formę spotkań, treści przekazywane podczas spotkań dotarły do blisko 120 tys. młodych ludzi.

9 czerwca 2021

Provident po raz siódmy laureatem Listka CSR tygodnika Polityka

Provident Polska po raz kolejny otrzymał Listek CSR, prestiżową nagrodę tygodnika „Polityka” przyznawaną firmom najbardziej zaangażowanym społecznie. W tym roku twórcy zestawienia szczególny nacisk położyli na projekty związane z inicjatywami na rzecz przeciwdziałania ekonomicznym i społecznym skutkom pandemii oraz działań na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i klimat.

4 czerwca 2021

Provident Polska z Certyfikatem ISO 45001

Pracownicy są dla Provident Polska największym kapitałem, a ich bezpieczeństwo i komfort pracy jest priorytetem dla firmy. Niedawny audyt potwierdził, że lider rynku pożyczkowego w Polsce spełnia najbardziej aktualny standard ISO 45001, który określa wymagania dotyczące efektywnego zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

18 maja 2021

Wirtualny Provident RUN zebrał rekordową kwotę 32 220 zł na pomoc dla chorych dzieci

Tegoroczny Provident Run, po raz kolejny w wirtualnej odsłonie, odbył się 15 i 16 maja. Zebrano kwotę ponad 32 220 zł, którą otrzyma Fundacja Gajusz opiekująca się nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz ich rodzinami. Coroczny charytatywny bieg Providenta zgromadził około 500 uczestników, a ponad 300 z nich przystąpiło do rywalizacji ze sobą wykorzystując aplikację mobilną. Dorosłym towarzyszyły dzieci, które wzięły udział w Biegu Superbohaterów połączonym z nagrodami za najbardziej pomysłowy strój.

15 kwietnia 2021

Wieloletnia współpraca w Programie Partnerstwa

Wydarzenie ogłoszenia Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” było również okazją do uhonorowania długoletniej współpracy firm z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Za 5-letnią działalność w ramach Programu Partnerstwa dziękowano: Adamed Pharma S.A., Amica S.A., Grupa Velux, Stena Recycling. 10 lat zaangażowania świętują Siemens Sp. z o.o. oraz Skanska, natomiast 20-lecie współpracy obchodzi Provident Polska S.A.