Dotyczy firmy: Polpharma

Znalezione aktualności: 77

19 marca 2021

Partnerzy FOB laureatami konkursu “Etyczna Firma 2020”

Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów 7. edycji konkursu “Etyczna Firma” są także partnerzy strategiczni Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gratulujemy!

5 lutego 2021

Biuro Polpharmy z certyfikatem „Obiekt bez barier”

Warszawskie biuro Polpharmy przy ul. Bobrowieckiej 6 po modernizacji przeprowadzonej w ciągu ostatnich 2 lat otrzymało Certyfikat “Obiekt bez barier”.

11 stycznia 2021

Jeszcze do 13 stycznia odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju został przedłużony do 13 stycznia. Firmy zyskują dwa dodatkowe dni na rejestrację praktyk realizowanych w 2020 roku. Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło także “Mapę dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która ma służyć jako inspiracja dla zgłaszających inicjatywy CSR. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020/. 

23 grudnia 2020

Pierwszy polski test różnicujący COVID-19

Współpraca poznańskich naukowców z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk oraz firmy Polpharma zaowocowała kolejnym, przełomowym osiągnięciem.

10 grudnia 2020

Rekordowe zainteresowanie piętnastą edycją konkursu VERBA VERITATIS

W składzie kapituły konkursu jest Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

7 grudnia 2020

System zakupów Polpharmy z certyfikatem ISO 20400

Polpharma, jako pierwsza firma w Polsce, otrzymała certyfikat potwierdzający zgodność systemu zakupów z normą ISO 20400 Zrównoważone Zamówienia. ISO 20400 to pierwsza międzynarodowa norma, której celem strategicznym jest wspieranie firm w tworzeniu i wdrażaniu zrównoważonej polityki zakupowej. Potwierdzenie wysokich standardów…

7 grudnia 2020

Polpharma wsparła rozwój pierwszego polskiego testu na SARS-CoV-2

Wielki sukces naukowców PAN oraz polskich firm: dzięki autorskiemu testowi, Polska może stać się niezależna od zagranicznych dostaw testów na SARS-CoV-2. Pierwszy polski test genetyczny MediPAN-2G+ FAST COVID, w swojej finalnej wersji, już dostępny na rynku – jest najszybszy wśród obecnie stosowanych, bardzo czuły i stworzony w Polsce.

7 grudnia 2020

Nowe lasy od Polpharmy

We wrześniu wystartowała wyjątkowa, ogólnopolska akcja Polpharmy „Zadbajmy o dobry klimat” skierowana do lekarzy i farmaceutów. Jej celem jest wspólne zalesianie Polski nowymi lasami, które będą żyły kilkaset lat, służąc naturze i człowiekowi. W ten sposób Polpharma jako firma odpowiedzialna społecznie wspiera jeden z najważniejszy celów zrównoważonego rozwoju dzisiejszych czasów, czyli przeciwdziała zmianom klimatu oraz dąży do zachowania neutralności klimatycznej. 

24 czerwca 2020

Polpharma ponownie w czołówce badania “Most Attractive Employers Poland”

Studenci po raz kolejny wybrali Polpharmę jako Pracodawcę marzeń przyznając firmie drugą pozycję w dziedzinie Nauki Ścisłe w prestiżowym badaniu Universum Awards 2020.

24 czerwca 2020

AI dla środowiska – Polpharma partnerem hackathonu

Jak wykorzystując sztuczną inteligencję, usprawnić procesy ochrony środowiska w firmie? Na to pytanie spróbowało odpowiedzieć 65 uczestników hackathonu zorganizowanego w maju przez Akademię Leona Koźmińskiego, Kozminski Venture Lab, Kozminski Business Hub we współpracy z Polpharmą, Microsoft, Ministerstwem Cyfryzacji i Fundacją Digital Poland. W „Leothonie” wzięli udział przedstawiciele zarówno podmiotów komercyjnych, jak też grupy złożone ze studentów, a nawet licealistów. Zwycięski projekt zaproponowała firma JMMJ.