Dotyczy firmy: PKN Orlen

Znalezione aktualności: 323

21 kwietnia 2022

W ORLEN Południe powstaje bioprodukt

W Grupie ORLEN uruchomiono pierwszą w Polsce pilotażową instalację do produkcji ekologicznego kwasu mlekowego przy wykorzystaniu mikroorganizmów. Inwestycja o wartości 10 mln zł została zrealizowana w rafinerii Trzebinia należącej do spółki ORLEN Południe.

8 kwietnia 2022

ORLEN napędzany wodorem

PKN ORLEN, jako lider Mazowieckiej Doliny Wodorowej, podpisał z 37 podmiotami – przedstawicielami biznesu, nauki i finansów, umowę rozpoczynającą jej działalność. Współpraca obejmie produkcję, magazynowanie i wykorzystanie zero- i niskoemisyjnego wodoru m.in. w transporcie, energetyce, gospodarce komunalnej i rolnictwie. Zaangażowanie w rozwój paliw alternatywnych wpisuje się w dążenie PKN ORLEN do osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku.

25 marca 2022

PKN ORLEN zorganizował świetlice dla dzieci z Ukrainy

PKN ORLEN razem z Fundacją ORLEN przygotował świetlice w punktach recepcyjnych dla najmłodszych uchodźców z Ukrainy. Dzieci pozostają w nich pod opieką profesjonalnych opiekunów, a rodzice w tym czasie mogą załatwić niezbędne formalności. Dzięki wsparciu koncernu, najmłodsi mogą skorzystać także z pomocy terapeutów i uczyć się języka polskiego.

17 marca 2022

Pomoc humanitarna z ORLEN Paczka

Grupa ORLEN konsekwentnie podejmuje działania wspierające mieszkańców Ukrainy. W ramach usługi ORLEN Paczka koncern umożliwił przekazywanie najpotrzebniejszych darów, które bezpłatnie można nadawać we wszystkich automatach paczkowych na terenie Polski. Paczki, przy współpracy z Konsulatem Generalnym RP we Lwowie, finalnie trafią do ludności cywilnej w Ukrainie. To już kolejna inicjatywa Grupy ORLEN, której celem jest pomoc ukierunkowana na faktyczne potrzeby mieszkańców Ukrainy.

7 lutego 2022

Ekologiczna inwestycja PKN ORLEN w Płocku

PKN ORLEN podpisał umowę z ORLEN Projekt na budowę instalacji, która umożliwi dalszą redukcję emisji związków siarki do atmosfery. Instalacja oczyszczania gazów poprocesowych po procesie Clausa (TGTU III) powstanie na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku, a prace rozpoczną się w marcu 2022 roku. Wartość inwestycji, która wpisuje się w strategię ORLEN2030, szacowana jest na ok. 346 mln zł.

31 stycznia 2022

PKN ORLEN importerem „zielonego” gazu w Polsce

PKN ORLEN w ramach działań pilotażowych zaimportował certyfikowany biometan, który jest odnawialnym odpowiednikiem gazu ziemnego. To kolejna inicjatywa, która zgodnie ze strategią ORLEN2030, przybliża koncern do osiągnięcia neutralności emisyjnej i wspiera transformację energetyczną w Polsce.

31 stycznia 2022

PKN ORLEN i NCBR wspierają rozwój innowacyjnych projektów

PKN ORLEN oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczą 200 mln zł na innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe. Nowy program grantowy NEON, czyli NEW ORLEN, skierowany jest do konsorcjów jednostek naukowych i naukowo-przemysłowych.

31 stycznia 2022

PKN ORLEN ponownie w gronie najlepszych pracodawców

PKN ORLEN został uznany za czołowego pracodawcę przez ekspertów z Top Employers Institute. Już po raz jedenasty Koncern znalazł się w zestawieniu firm spełniających wysokie światowe standardy w polityce personalnej. W rankingu wyróżniony został również ANWIL, spółka z Grupy ORLEN.

23 grudnia 2021

PKN ORLEN pozyskał 180 mln euro z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na projekty wspierające zrównoważony rozwój

PKN ORLEN wdraża założenia strategii ORLEN2030 oraz strategii zrównoważonego rozwoju, tak aby osiągnąć neutralność emisyjną do 2050 roku. Ważnym elementem tych działań są inwestycje, m.in. w nowoczesne technologie, wspierające wszystkie obszary biznesowe koncernu. Na ich realizację pozyskano 180 mln euro z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ramach długoterminowego kredytu inwestycyjnego. 

21 grudnia 2021

PKN ORLEN otrzymuje 180 mln euro kredytu z EBI na wsparcie planów związanych z dekarbonizacją

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i PKN ORLEN podpisały umowę kredytu w wysokości 180 mln euro, która pomoże sfinansować nową działalność firmy w zakresie energii odnawialnej i biorafinerii, oraz w obszarze badań i rozwoju (B+R).