Dotyczy firmy: Pepco

Znalezione aktualności: 9

23 września 2022

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Pepco rozwijają projekt „Cyfrolatki”

Po wakacyjnej przerwie ruszają kolejne zajęcia prowadzone w ramach projektu szkoleniowo-profilaktycznego „Cyfrolatki” Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i firmy Pepco. Inicjatywa powstała w odpowiedzi na narastający problem cyberzagrożeń oraz hejtu w Internecie, a także jego konsekwencji. Najbliższe zajęcia odbędą się już 24 i 25 września br. w Łodzi. Projekt „Cyfrolatki” prowadzony jest od 2019 roku. Do tej pory udział wzięło w nim ok. 1000 podopiecznych TPD.

16 września 2022

Zakończyła się V. edycja programu grantowego Pepcolandia

112 lokalnych organizacji społecznych otrzymało w tym roku łącznie 560 tys. zł na realizację projektów dedykowanych dzieciom – to wynik piątej już edycji programu grantowego Pepcolandia, w ramach którego pracownicy sieci sklepów Pepco mogą ubiegać się o dofinansowanie dla wybranych przez siebie inicjatyw skierowanych do najmłodszych. W różnego rodzaju warsztatach kreatywnych, wspólnej zabawie i zajęciach integracyjnych weźmie udział łącznie ok. 7 000 dzieci z różnych części Polski.

12 sierpnia 2022

Pepco wspiera młodzież w ramach programu Life.ON Fundacji Atalaya

Fundacja Atalaya, przy współpracy z Pepco, realizuje program Life.ON, którego celem jest pomoc młodzieży w rozpoczęciu samodzielnego życia. W ramach pierwszej edycji projektu, wsparcie otrzymało 46 wychowanków_ek domów dziecka i rodzin zastępczych oraz młodych ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Firma Pepco przekazała na ten cel już łącznie ponad pół miliona złotych.

25 lipca 2022

Pepco z międzynarodową licencją FSC®

Pepco Poland Sp. z o.o., jako pierwsza polska firma podpisała międzynarodową umowę licencyjną z Forest Stewardship Council® (FSC) tworzącą system certyfikacji lasów. To kolejny ważny krok na drodze zrównoważonego rozwoju Pepco.

21 marca 2022

Pepco dla Ukrainy

Pepco solidaryzuje się ze wszystkimi, którzy cierpią w wyniku wydarzeń w Ukrainie. Firma stara się zapewnić niezbędne wsparcie osobom zatrudnionym pochodzenia ukraińskiego i ich rodzinom, a także angażuje się w zewnętrzne działania pomocowe.

19 stycznia 2022

Pepco kolejny rok wspiera Telefon Zaufania dla Dzieci i Mlodzieży

Pepco, partner strategiczny FOB, kontynuuje podjęte w ubiegłym roku wsparcie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W 2021 roku przekazana przez firmę darowizna pozwoliła odebrać blisko 10 500 połączeń i wiadomości oraz przeszkolić kilkudziesięciu konsultantów.

16 grudnia 2021

Pepco wysyła świąteczne życzenia z przesłaniem

To już świąteczna tradycja w Pepco – korporacyjne upominki świąteczne dla pracowników i partnerów biznesowych zastąpiło dzielenie się dobrem z tymi, którzy potrzebują wsparcia. Na świątecznych kartkach firma wraz z życzeniami informuje o przekazaniu wsparcia finansowego na stypendia dla zdolnej młodzieży.

4 listopada 2021

Rozwój partnerstwa w odpowiedzialnym biznesie

Do grona partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączyły w 2021 roku cztery nowe firmy, wspierając tym samym rozwój współpracy w obszarze odpowiedzialnego biznesu oraz wzmacniając działania edukacyjne służące upowszechnianiu standardów CSR i zrównoważonego rozwoju. Program Partnerstwa FOB powiększył się o: DB Cargo Polska, Grupę Kapitałową PKP Energetyka, KUKE S.A., Pepco Poland.

27 sierpnia 2021

PEPCO wspiera telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Do grona partnerów społecznych PEPCO dołączyła Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży w Polsce.