Dotyczy firmy: Nestlé Polska

Znalezione aktualności: 187

17 września 2021

Marka Winiary walczy z marnowaniem żywności i otwiera pierwszą jadłodzielnię w Kaliszu

W ramach programu „Pomagamy w gotowaniu i niemarnowaniu”, marka Winiary otworzyła pierwszy w Kaliszu punkt sąsiedzkiego dzielenia się żywnością. Kaliska jadłodzielnia, która stanęła przy ulicy Towarowej 1, powstała we współpracy z władzami miasta oraz lokalną Fundacją Chops. Projekt inauguruje jednocześnie otwarcie szeregu takich punktów w całej Polsce.

14 września 2021

Nestlé Winiary laureatem nagrody “Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Fabrykę „Winiary” doceniono za wysoką jakość dialogu społecznego, poprawę warunków wynagrodzenia, inwestycje w jakość warunków pracy i bezpieczeństwo, wprowadzanie pracowniczego programu emerytalnego, a także dodatkową opiekę medyczną i stabilizację zatrudnienia. Warto podkreślić, że to pracownicy nominują swoich pracodawców do tej nagrody.

18 sierpnia 2021

Pierwsza na świecie butelka z plastiku z recyklingu enzymatycznego

Francuska marka gazowanej naturalnej wody mineralnej PERRIER zaprezentowała swoją pierwszą butelkę wykonaną w 100% z przetworzonego tworzywa PET, uzyskanego dzięki metodzie recyklingu enzymatycznego. Technologia pozwala przetwarzać każdy rodzaj PET niemal bez ograniczeń przy zachowaniu jego jakości, w efekcie pozwalając na zwiększenie ilości poddanego recyklingowi plastiku.

11 sierpnia 2021

Nestlé odsłania mural pochłaniający zanieczyszczenia

Malowidło wykonane przy użyciu specjalnych farb fotokatalitycznych pochłaniających zanieczyszczenia będzie zdobiło ścianę do 15 sierpnia br.

9 lipca 2021

200 ton karmy dla bezdomnych zwierząt od Nestlé

Nestlé Purina podsumowuje swoje zaangażowanie na rzecz bezdomnych zwierząt w okresie pandemii. Wiodący producent zbilansowanej karmy dla zwierząt przekazał nieodpłatnie polskim schroniskom blisko 200 ton karmy. To ilość pozwalająca zapewnić milion* posiłków dla psów i kotów z ponad 50 ośrodków w całym kraju.

29 czerwca 2021

Nestlé Waters planuje osiągnąć pozytywny wpływ na zasoby wodne poprzez regenerację lokalnych obiegów wody

Do 2025 roku Nestlé zrealizuje ponad 100 projektów o łącznej wartości 130 mln USD, wspierających regenerację lokalnych obiegów wodnych wokół swoich 48 rozlewni wody na całym świecie – również w Polsce. Podjęte działania mają na celu pomóc, by od 2025 roku w naturze pozostawało więcej wody, niż Nestlé pobiera dla swojej działalności w biznesie Waters.

1 czerwca 2021

Kto sięga po roślinne zamienniki mięsa?

Marka żywności roślinnej Garden Gourmet firmy Nestlé przeanalizowała zwyczaje Polaków, którzy ograniczają mięso w codziennej diecie, by sprawdzić, kto sięga po zamienniki mięsa.

20 maja 2021

Warto przygotowywać posiłki wspólnie z dzieckiem

Wiosna – czas świeżych, pysznych nowalijek – to świetny moment by rozwijać i wzmacniać prawidłowe nawyki żywieniowe najmłodszych. Jak to zrobić? Wspólnie gotując! Warto, bo badania dowodzą, że dzieci, które pomagają w kuchni, jedzą więcej owoców i warzyw , a ich dieta jest jakościowo lepsza niż rówieśników, którzy nie gotują z rodzicami .

10 maja 2021

Oglądaj od 10:00 debatę nt. ról opiekuńczych

Jakie rozwiązania prawne, ale i nieformalne umożliwiają łączenie ról zawodowych i prywatnych? Jakie zmiany w tym obszarze przyniosła nam pandemia i jakie wnioski z doświadczenia pandemicznego należałoby wyciągnąć? Jaka czeka nas przyszłość w kontekście starzejącego się społeczeństwa? I wreszcie, co może zmienić dyrektywa work-life balance, której transpozycja wkrótce nas czeka?

30 kwietnia 2021

Nestlé przekazuje personelowi medycznemu żywność wartą 9 mln zł

Nestlé w okresie pandemii postanowiło otoczyć szczególną troską tych, którzy na co dzień bohatersko troszczą się o innych. Do połowy 2021 r. firma, we współpracy z Fundacją Lekarze Lekarzom oraz Raben Logistics, przekaże ok. 4,5 mln produktów spożywczych i butelek wody o łącznej wartości blisko 9 mln złotych. Produkty trafią do personelu medycznego w całej Polsce, w pierwszej kolejności do 190 placówek.