Dotyczy firmy: Lyreco Polska

Znalezione aktualności: 17

17 września 2021

Gospodarka obiegu zamkniętego. Jak wdrożyć zasady GOZ w firmie? [zapis webinarium]

Udostępniamy zapis z webinarium „Gospodarka obiegu zamkniętego. Jak wdrożyć zasady GOZ w firmie?” zrealizowanego 14 września z udziałem dra Roberta Daniluka z Lyreco Polska – firmy współpracującej z Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Programu Partnerstwa.

31 sierpnia 2021

Gospodarka obiegu zamkniętego. Jak wdrożyć jej zasady w firmie? [webinar]

Coraz większego znaczenia zarówno w strategiach, jak i codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstw odgrywa koncepcja gospodarki obiegu zamkniętego. Jedną z firm, która priorytetowo traktuje założenia circular economy jest Lyreco Polska. Okazją do rozmowy o praktycznych aspektach wdrażania działań z zakresu GOZ, sukcesach i wyzwaniach w tym obszarze jest spotkanie online z dr. Robertem Danilukiem z firmy Lyreco Polska. Odbędzie się ono 14 września o godz. 11:00. Obowiązują zapisy.

11 stycznia 2021

Jeszcze do 13 stycznia odpowiedzialny biznes może zgłaszać dobre praktyki

Nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju został przedłużony do 13 stycznia. Firmy zyskują dwa dodatkowe dni na rejestrację praktyk realizowanych w 2020 roku. Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępniło także “Mapę dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”, która ma służyć jako inspiracja dla zgłaszających inicjatywy CSR. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020/. 

23 września 2020

Nie stać nas na marnotrawstwo. Trwa kampania informacyjna #5latSDGs

Dążenie do wytwarzania dóbr i oferowania usług przy wykorzystaniu mniejszej ilości zasobów i środków to cel przyświecający zrównoważonej konsumpcji i produkcji, stanowiący treść 12. Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Trwa kampania #5latSDGs, zainicjowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a towarzysząca 8. Targom CSR online. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-9 października 2020 r. Główną platformą wiedzy o przebiegu targów będzie strona odpowiedzialnybiznes.pl/targiCSR.

30 czerwca 2020

Lyreco podsumowuje ostatnie inicjatywy pomocowe

Firma Lyreco na swojej stronie na Facebooku podsumowała swoje ostatnie inicjatywy dotyczące m.in. reakcji na skutki społeczno-ekonomiczne pandemii koronawirusa.

4 marca 2020

Jak zatrudniać i jak zatrudnić się w dobie współczesnych wyzwań społeczno-gospodarczych? Trwa kampania z okazji 8. Targów CSR

Zamiast mówić o rynku pracownika, proponuje się określenie rynku przywróconego balansu*. Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy chcą realizować swoje cele i potrzeby. Jak na te wyzwania odpowiada odpowiedzialny biznes? To istotne zagadnienie z perspektywy zbliżających się 8. Targów CSR i towarzyszącej wydarzeniu kampanii “5 lat Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce”.

27 lutego 2020

Czysta i dostępna energia – biznes w Polsce w poszukiwaniu rozwiązań. Trwa kampania informacyjna z okazji 8. Targów CSR

Aby umożliwić bezpieczną i skuteczną transformację gospodarki w duchu zrównoważonego rozwoju konieczne jest zapewnienie dostępu do stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii po przystępnej cenie. Warto przyjrzeć się, po jakie rozwiązania w tym zakresie sięga biznes w Polsce.

22 listopada 2019

Lyreco promuje zielone zakupy

Lyreco, europejski lider i trzeci co do wielkości dystrybutor rozwiązań biurowych dla firm na świecie, promuje zrównoważony rozwój i namawia partnerów do zmiany podejścia do działalności biznesowej, tak by uwzględniała ona interesy społeczne i ochronę środowiska.

25 lipca 2019

Pierwsi wystawcy 8. Targów CSR

Firmy i organizacje chcące prezentować swoje działania, inicjatywy, produkty oraz usługi z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju mogą rejestrować się przez formularz dostępny na stronie 8. Targów CSR. Swój udział potwierdziło już 5 organizacji.

15 lutego 2019

Specjalista/ka ds. CSR oficjalnie znajdzie się na liście zawodów Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Stanowisko specjalista/ka ds. CSR zostanie oficjalnie włączone do klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy. To efekt prawie dwuletnich prac Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z ekspertami firm należących do Programu Partnerstwa FOB, które działają wraz ze stowarzyszeniem na rzecz upowszechniania standardów CSR w Polsce.